IKARIKAR http://www.ikar.sk

MAGIC WORLD (Lukáš Adamčík)4.1.2011
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 16, Komentáre 7

 

 -Vitajte na ostrove-
Kde bolo tam bolo, bolo raz jedno neprebádané more. Avšak jeden hrdina z malého rodu Adamciuzovcov sa rozhodol, že neprebádané more preskúma. Postavil si teda loď, ktorá sa volala Atlanta. Hrdina sa rozhodol, že stanoví normy a kurz na výpravu. Vybral sa na juh. Dlhé mesiace hrdina nenašiel vôbec nič. Už dochádzala voda a zásoby. Nádej pomaly vyhasínala. Až zrazu sa v diaľke v hmle objavila pevnina. Nebola veľká, no hrdina pokračoval v ceste k nej. Prišiel medzi štyri ostrovy. Hrdina zakotvil loď a vybral sa na ostrovy. Na neďalekom kameni bolo napísané- „Ostrovy Marca Columba“. Hrdinovi to však nestačilo. Sadol do Atlanty a vydal sa na blízky ostrov. Kamene hovorili jasne- „ostrov Rion“. Hrdina doplnil zásoby a vybral sa domov so správou, že našiel neosídlený ostrov.
Po roku sa hrdina vrátil do svojej rodnej zeme- Francúzska. Kráľ z rodu Adamciuzovcov, Lord Kaspian, rozhodol, že sa presťahujú na Rion. Tri a pol mesiaca im trvalo všetko dopraviť na Rion. V strede ostrova to bolo najbezpečnejšie, preto si tu kráľ vytvoril svoj hrad...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

FX 4pPl310.1.2011
 

super, spisovateľ má talent,ale sa musí trošku oťukať táto kniha ma zaujala svojím príbehom

Autor15.2.2011
 

dakujem :)

bbbbbb15.2.2011
 

WOW Super :]

Autor15.2.2011
 

dakujem znova

VEronika 15.2.2011
 

Nemam slov nato ze mas 13 rokov je to super

linduša8.1.2011
 

Síce nerada čítam historické diela, toto ma skutočne zaujalo. Na to, že spisovateľ má len trinásť, klobúk dole. Len tak ďalej...:)

Autor14.2.2011
 

dakujem

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lukáš Adamčík

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: