IKARIKAR http://www.ikar.sk

Malé nočné divadlo (Martin Gála)15.4.2014
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 257, Komentáre 1

 
Malé nočné divadlo

Bolo už veľa hodín, keď sa v tichu jednej izby dostalo na slová myšlienky, ktorú som stihol zachytiť. Bola to iba letiaca múdrosť, ktorá svojou dráhou letu navštívila aj moje uši, ktoré zachytili múdrosť a šľachetnosť tohto posolstva.
V nočnom tichu sa rozum nevzdáva práva cenzúry, fantázia obrazotvornosti a spolu ruka v ruke kráčajúc po rázcestí myšlienok zablúdia aj do môjho sna. Nevtieravým spôsobom sa vynárajú stále nové a nové myšlienky, ktoré mi spestrujú spánok.
Mám sa vôbec zobudiť? Čo ma potom čaká?
A tak zostávam snívať dúfajúc, že táto rozpoltenosť dospeje k nejakému peknému záveru. Zotročovať fantáziu si nedovolím, preto nechávam myšlienkam voľný priebeh.
A práve táto múdrosť mi odhalila doposiaľ nepoznané zákutia nočného snívania. Fantázia dokáže s myšlienkami hrať nádherné divadelné predstavenia, ktoré by mohli byť najslávnejšie na svete. Určite by sa dostali aj do Milánskej La Scaly. Herecké obsadene je originálne , ba priam famózne, nevyrovná sa žiadnemu inému. Ráno sa prebúdzam svieži, oddýchnutý a plný nových myšlienok. A už teraz sa teším...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Vizvo27.4.2014
 

Ahoj Martin. Buď som to vôbec nepochopil, alebo tvojmu príbehu chýba to podstatné- pointa. Naozaj som si začínal myslieť, že snívajúci je nejaký \"iný\", že podľa jeho \"nádherných\" snov natočili nejaký krvavý horor, alebo sériu SAW. Prepáč mi moju kritiku, ale zaslúžilo by si to vyvrcholenie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Martin Gála

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: