IKARIKAR http://www.ikar.sk

Malý hokejista (Eva Adamovicova)13.11.2018
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 59, Komentáre 18

 


  Som hokejista, alebo detektív? /štvrtá kapitola/
           Bola sobota. Otec ma viezol domov z prvého tréningu. Cítil som ako ma bolia nohy. Stehná ma pálili, prsty na nohách som si v teniskách  vôbec necítil.


          ,,To ťa prejde," ubezpečoval ma tatko, ,,ak budeš trénovať pravidelne, tréningy budú pre teba malina."


Som vážne zničený! Vstávali sme o šiestej ráno, aby sme boli o siedmej na ľade. Všetci najmladší hokejisti museli byť perfektne pripravení. Tatko mi pomáhal obliecť sa do výstroja, hoci som to doma skúšal niekoľkokrát. Zaviazal mi korčule, pripol prilbu. Všímal som si aj ostatných chlapcov. Ich otcovia sa veľmi snažili, aby budúcich hokejistov nič netlačilo a všetko mali tip-top pohodlné.


 


Veľkým prekvapením bol tučko Kevin a Samuel, ktorí tiež dali prednosť hokeju pred futbalom. Kevina ako brankára, som takmer nespoznal. Kevin je mohutný chlapec, keď sa postavil do brány, nebolo ju takmer vidieť. Na hlave mal veľkú prilbu, inú než ostatní hráči. Vyzeral ako mimozemšťan. Na nohách mal chrániče...betóny. Chlapci mu po nich uznanlivo poklepk ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mel27.1.2019
 

Ahoj Eva, čítam! A čo stalkerka?

Eva27.1.2019
 

Zdravím:):) ďakujem srdečne, stalkerka zatiaľ...prestávka!:D

Eva H20.12.2018
 

Evka aj ja ti prajem krásne prežitie Vianočných sviatkov v kruhu rodiny a blízkych.

Eva20.12.2018
 

Ahoj Evi.H :D dík moc! Šťastné a veselé, dobrú ruku, šťastné pero a plná hlava nápadov pri písaní :D

Eva19.12.2018
 

...prajem všetkým pekné sviatky s dobrou knihou, rodinou, s milovanými a priateľmi...

Dadinka19.11.2018
 

Ahoj, pripomína mi to naše skvelé školské časy keď sme potajme čítali detektívky :-)), teším sa na pokračovanie

Eva19.11.2018
 

Ahoj dadinka som rada ze sa ti to pacilo:) aj ked pri pisani myslim na to, ze je to hlavne o detoch a pre deti na zakladnej skole:)

Ellis S. 17.11.2018
 

Evka, zacala si novy roman, ale v profile to mas uz ako deviate dielo. Ked sem pridas dalsiu kapitolu osobitne, uz ta to dalej nepusti. Skus si odteraz pridavat dalsie kapitoly ako pokracovanie romanu. Som zvedava na dalsie casti :)

Eva17.11.2018
 

Ahoj Ellis, ja už to zoraďujem pod úvodnú, aj stalkerku mám už zoradenú, tieto čo sú osobitne mám skopírované a pridané k úvodnej kapitole.Urobila som chybu ako nováčik a dlhšie mi trvalo než som na to prišla, ďakujem:)upozornili ma na to viacerí aj admin:D nie som moc technicky založená. Potom to vymažem. Pozdravujem! Nech sa ti darí:)

Ellia S. 17.11.2018
 

Tak potom super:) tesim sa na pokracovanie.

Eva H16.11.2018
 

Čakám pokračovanie príbehu. :)))

Eva16.11.2018
 

Ahoj Evi dakujem :) no mala to byt priama rec ucitelky beriem to tak ze ak zacnu ucitelky hovorit nedaju sa zastavit:) ale pozriem sa na to. V skole bolo naozaj najlepsie mas pravdu, viem to az teraz ked uz pracujem:) som rada ze sa ti pribeh paci, drzim palce aj tebe.

Eva16.11.2018
 

Pisem z mobilu...tak mi to ide horsie:)

Eva H16.11.2018
 

Ahoj Evka. Nachvíľu som sa vrátila späť do minulosti, keď som nastupovala do školy. Človek si až teraz uvedomí ako bolo super. Dobre sa to čítalo. Keď učiteľka vysvetľuje deťom, že pôjdu na dvor atď. Máš tú vetu príliš dlhú. Príbeh rozpráva chlapec. Asi to ma vyznieť, akože učiteľka hovorí bla bla bla. Myslím si, že tá veta by vtedy nemala byť v úvodzovkách. Ak to je priama reč učiteľky, lepšie je ju rozdeliť, lebo sa to potom zle číta. Neviem, či je môj postreh správny, to je len môj názor. Akosi mi to tam nesedí. Mne sa tvoj príbeh páčil.

Alia S. 14.11.2018
 

Čiarky ti robia veľký problém, výkričníky sú temer všade zbytočné, aj priama reč má pravidlá, ktoré si treba pozrieť.
Pr.\" Babka sa minulý týždeň, vrátila do Krakova.\" (v SJ píšeme s jednoduchým v).
Ak túto jednoduchú vetu napíšeme ako holú, bude vyzerať takto: \"Babka sa vrátila.\", nie takto: \"Babka sa, vrátila.\" Takže čiarku preč.
Čiarky menia intonáciu a nečíta sa príjemne, ak sú hocikde.

Ani ostatné chyby (ďalší sa píše bez mäkčeňa na \"l\", tri bodky sú tri, nie viac atď.) dielo nekrášlia, naopak, odrádzajú od čítania.

Úvodná kapitola by mala okrem uvedenia do deja aj poskytnúť prvú komplikáciu, aby sa mal čitateľ na čo tešiť, aby bol zvedavý, čo sa bude ďalej riešiť, rozmotávať. V tomto diele sa vlastne nič podstatné okrem bežného života školáka nič nedialo, čo je chyba. Ak by text bol napríklad okrášlený výrazmi školáka, veselý, tak by zaujali aj obvyklé činnosti.

Odporúčam prepracovať a viac venovať pozornosť chybám, štylizácii, vymyslieť zaujímavý dej a aj ten jazyk, ktorý by vypovedal, že ho rozpráva žiak ZŠ, nie dospelá osoba.

Eva14.11.2018
 

Urobím to, pozriem sa na to. Zápletku som chcela vložiť až do prvej kapitoly, v úvodnej som chcela len predstaviť Michala, ale prerobím to. Vďaka :D

Alia S. 14.11.2018
 

Fajn, keď budeš opravovať, skús povyhadzovať: svoj, svoju, moja, jej - privlastňovacie zámená netreba, ak je jasné, komu vec patrí, o koho kamarátovi je reč a pod.

Nespresňuj notoricky známe veci - na dovolenke v Bibione (v Taliansku).

Ani preklad z poľštiny do slovenčiny do zátvorky netreba, pochopí snáď každý.

Píš stručnejšie, bez vaty:
\"Boli sme tam všetci spolu prvý týždeň školských prázdnin\" - Boli sme tam prvý týždeň prázdnin.

Za priamou rečou netreba zbytočnosti ako: povedal, dodal, spýtal sa.

\"Dávajte si pozor, chlapci\" - túto vetu radšej bez \"si\", pretože vyznieva, akoby si mali dávať pozor na seba, a pritom z kontextu vyplýva niečo iné.

Pred \"ako\" je čiarka iba vtedy, ak za ním nasleduje sloveso. Alebo ak nasleduje ďalšie ako, napr.: Vrčal ako rozzúrený pitbul, ako dva pitbuly.

Alia S.14.11.2018
 

Ešte som zabudla: za nadpisom sa nedáva bodka.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: