IKARIKAR http://www.ikar.sk

Mám právo navrhnúť si obálku? A vydáte mi po prvej knihe automaticky aj druhú? (Dominik Prokop) Celkový počet komentárov: 1
 

Dominik Prokop sa pýta:

     1) Pošlem do vydavateľstva rukopis a povedzme, že mi ho schválite a chcete ho vydať. Ale potom si vy zvolíte, aký bude mať kniha prebal - či bude v pevnej väzbe, aká bude veľkosť písma, či budú v knihe ilustrácie a pod. Alebo môže si to zvoliť sám autor? Prípadne aspoň navrhnúť, ako by si to predstavoval??

 

Valeria Malíková, riaditeľka vydavateľstva Ikar:

     V našom vydavateľstve je samozrejmosťou že autor má možnosť prezentovať svoje predstavy o formáte, väzbe, obálke a celkovom vybavení a vizuálnej stránke knihy.

     Konečná podoba knihy sa rodí v diskusii s autorom, vždy sa usilujeme o to, aby bol spokojný autor aj my ako vydavateľ, chceme nájsť spoločnú zhodu. V prípade, že ide o titul, ktorý z hľadiska jeho obsahu plánujeme zaradiť do niektorej z našich edícií, ktoré majú svoj formát a celkový vizuál stanovený, informujeme o tom autora a titul zaradíme do edície až po jeho súhlase.

     Samozrejme, že v prípade drobných názorových rozdielov niekto musí mať rozhodujúcu právomoc a tým je vydavateľstvo ako investor projektu.

 

 

Dominik Prokop sa pokračuje:

     2) Povedzme, že vás teda moja tvorba osloví a knihu vydáte. Potom, keď napíšem ďalšiu knihu, musím postupovať ako predtým - poslať vám ju a čakať čo bude, alebo teraz už s vami môžem skontaktovať skôr ako spolupracovník a moju knihu a jej schválenie vybavíte skôr?

 

Valeria Malíková, riaditeľka vydavateľstva Ikar:

     Aj keď je táto otázka trochu nejasne formulovaná, pokúsim sa reagovať. Možno trafím.

     Pri rozhodovaní o vydaní knihy zohľadňujeme viaceré aspekty. Vhodnosť témy, literárnu úroveň, úspešnosť predchádzajúcich kníh autora alebo kníh s podobnou tematikou. Aj v prípade, že prvá kniha autora nie je práve úspešná, nestáva sa, aby sme jeho ďalšie dielo automaticky odmietli.

     Ak dospejeme k záveru, že nám autor ponúkol knihu vhodnú na vydanie, vydáme ju. Samozrejme, ak usúdime, že ide o dielo na vydanie nevhodné, usilujeme sa usmerniť autora k prepracovaniu diela resp. knihu nevydáme.

 Komentáre

Dorian Gray18.11.2013
 

Nelov hladnému ryby, radšej ho nauč si ich uloviť...
Sézam - otvor sa! Ruky - viažte knihu! :) A nečakajte na iné dlane, ktoré to urobia za vás...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec 

Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: