IKARIKAR http://www.ikar.sk

Mama, musím ísť (S. Pusta)11.8.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 115, Komentáre 0

 
Kapitola prvá
„Včera išli štyri sudy čapovaného Karlovačka a za dva sudy kofoly,“ kričala som zo skladu, keď som vyplňovala papiere, aby v našej účtovnej knihe nebola ani jediná chyba. Dosť som si potrpela na poriadok vo veciach nášho podniku, preto nám aj každý jeden večer nechýbali zásoby a mohli sme predávať toľko, koľko sa zažiadalo.
„A z tvrdého?“ Sabina, moja najlepšia kamarátka a spoločníčka, pozorovala barový pult a odškrtávala dopyt po alkohole.
„Vodka, whisky a rakija s orechovicou. Niektoré z nich boli aj v alkoholických drinkoch, tie šli najviac,“ kričala som.
„Beriem na vedomie! Skočím s Mariom do obchodu!“
„Rakiju a orechovicu zožeňte na trhu! Mama by tam dnes mala byť, ona ti odporučí, u ktorého kúpiš dobre a výhodne,“ radila som jej a keďže mi neodpovedala, domyslela som si, že mi na to aspoň súhlasne prikývla. Zavrela som účtovnú knihu a pobrala sa po schodoch späť na povrch do nášho baru.
„Kde vlastne trčí Lea? Včera nemala zmenu,“ čudovala som sa. Mala by tu dnes byť a pomáhať nám s upratovaním, a dokladaním tovaru skôr, ako to o dve hodiny otv...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

S. Pusta

O mne

Písanie bolo vždy moje hobby a beriem ho ako súčasť môjho života. Milujem, keď sa môžem hrať so slovami a vymýšľať si nové postavy, a príbehy ich života. Rada sa učím novým veciam a ešte viac rada zbieram nové skúsenosti. Melódiou pre moje uši je počúvanie životných príbehov ľudí, z ktorých sa inšpirujem a v hlave pretváram na dokonalé námety k príbehom. Taktiež som veľká knihomoľka a medzi knihami sa cítim ako doma.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: