IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Manželské etudy (Vasil Demko)18.6.2011
 

5
 počet hodnotení: 112
prečítané 666, Komentáre 148

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Dominik Prokop27.11.2012
 

Vaša tvorba sa mi veľmi páči :) palec hore

Lýdia J.16.2.2012
 

Ad: Palec hore

Dokonca až dva, aj Uľa dostala. Ja sa tak teším.:))) Gratulujem.

Vasil16.2.2012
 

No, no! Palec hore a odhodlanie dole. Ale je to impulz. Ďakujem za vytrvalú priazeň.

catie17.1.2012
 

No a tu sa preco nic nove nedeje? :o))

Ester11.11.2011
 

Najviac sa mi páči prvá etuda, potom druhá a deviata. Som zvedavá na ďalšie...

Vasil11.11.2011
 

Ďakujem za vlastný rebríček kvality. Veľa nových už nebude. Iba ak zo dve. Len keby sa mi chcelo tak, ako sa mi nechce :-((

Eric Pedaja1.4.2012
 

Autorovi sa nemôže nechcieť ;) pre autora je písanie dôležité ako voda a chlieb :)

Lýdia J.12.10.2011
 

Ad: Zbierka poviedok

Vasil, vytešujem sa, že jedna etudová bude v zbierke.:) Srdečne gratulujem a verím, že raz budem vlastniť celú knižočku Manželských etúd.

Vasil12.10.2011
 

Byť v dobrej spoločnosti, je dobrý pocit. Mať dobrý pocit je však ešte lepšie. Ďakujem.

viera Š.13.9.2011
 

Manželské etudy ma mimoriadne zaujali, veľmi dobre sa mi to čítalo.

Vasil13.9.2011
 

Ďakujem. Potešili ste ma.

Elena E.1.8.2011
 

Dedičstvo - veľmi citlivé témy, kruto pravdivé. Vystihli ste toľko vecí v jednej krátkej etude.

catie1.8.2011
 

Veru tak, aj ty si tu chybala... :o)))

Vasil1.8.2011
 

Ďakujem, Elena.

catie31.7.2011
 

No, uz tu chybam len ja. :o)
Citala som uz pred vikendom, len som nestihla komentovat. No tak som tu a som spokojna. Ja uz som \"nespravny\" zaver nestihla, ale aj tak by som do neho asi nevrtala, kazdy veci vidime inak. Takze aj Dedicstvo sa mi paci, ale vsak sa len furt opakujem, mam ti take komentare este vobec pisat? :o))

Vasil1.8.2011
 

Pýš aj koment áre, teda na celé áre. A opakovanie vraj matkou múdrosti. Azda aj trochu zmúdriem. Ďakujem za priazeň. A nech aj Tebe pýše.

catie1.8.2011
 

A tebe nech hlavne nespysnie... :o)))
Zmudriet je dobre. V kazdom veku. I v takom vyssom... (prave som na teba vyplazila jazyk, ale cez monitor nevidis... Skoda. :o)) )

Josef Š.30.7.2011
 

Dobrý den přeji z Moravy. Nechal jsem se přesvědčit Dášou, abych si přečetl něco z Manželských etud. A jsem příjemně potěšen. Obchodní vztahy, nebo Výročí, ale především Útržky španělského slunce jsou opravdu velmi příjemné čtení. Blahopřeji Vám a děkuji za pěkný zážitek.

Vasil30.7.2011
 

Zostáva mi iba tešiť sa z Vašej priazne. Ďakujem.

reňa29.7.2011
 

Ahoj, Vasil. Vidím, že si sa opäť činil :-)). Zaujímavá téma, to určite je a ty si ju opäť pekne spracoval. Už ma až škrie - hahaha, že ťa musím stále chváliť. Teda... tá veta, čo spomína Jožo je fakt aj pre mňa neprirodzená... už len tie tri negácie v tak krátkej vete mi škrípu a je taká zamotaná, sa mi zdá..., ale je len na tebe či ju trošku opiluješ- hahaha, prajem veľa tvorivých nápadov.

Vasil29.7.2011
 

No, vidím, že som sa nečinil dosť svedomito. Pozriem na ten záver. Ďakujem, Renka, za priazeň. Aj Tebe nech sa sypú na papier samé dobré myšlienky.

reňa29.7.2011
 

Neuveriteľnééééé, ani nevieš aký náboj si vniesol do tých pár viet. Slovo má fakt čarovnú moc. Super, Vasil :-))

Vasil29.7.2011
 

Som rád, že sa podarilo napraviť záver dojem. Ďakujem za poznámku i povzbudenie.

Jožo29.7.2011
 

Dedičstvo je vždy vďačná téma. A ty si ju chytil za pačesy. Všetko je uveriteľné, až na záverečný monológ Lujzy. Teda pasáž:

\"Ak nechceme, aby v tom našom vzťahu...oberú o všetky radosti.\"

Toto hovorí postava z mäsa a kostí? Naozaj?

Vasil29.7.2011
 

Ďakujem za poznámku, Jozef. Porozmýšľam a možno aj zmením. Ale teraz ešte prudké ráno a ani kávu som nevypil. Veľa radosti nielen na grilovačke prajem.

Lýdia J.29.7.2011
 

Pre Joka:

„Nesmieme nechať rozdrobiť tento vzťah na sériu drobných nepríjemností a hádok, ktoré nás nakoniec oberú o všetky radosti.“

Joko, zasa idem s Vami trošku polemizovať. Nie nadarmo platí, že muži sú z Marsu a ženy z Venuše.:) Mne sa táto vetička veľmi páčila, priam mi udrela do očí. Ja v nej vidím hlbokú pravdu a múdre posolstvo. A či ju môže povedať postava z mäsa a kostí? Myslím, že áno. To by ste zírali, aké traktáty dokážem vyplodiť, keď sa po naštvaní idem upokojiť na balkón, sama, iba v sprievode vône cigaretového dymu. Za také filozofovanie by sa ani Kant nemusel hanbiť. Iba, potom ľutujem môjho chlapa, že to musí počúvať, šak ho z toho môže aj poraziť.:))

Lýdia J.29.7.2011
 

Pre Vasila:

No, máš teraz čo robiť, či necháš tú vetu, ktorá sa mi páči, alebo prerobíš.

P.S. Ešte jedna pozoruhodná myšlienka ma zaujala – dedičstvo prináša, okrem zisku, aj straty. A neviem, či tie straty vo forme rozpadu rodinných vzťahov neprevyšujú zisky.

Vasil29.7.2011
 

Prevyšujú. Práve o tom to je. Ďakujem za priazeň. Ale nad tým záverom aj tak pouvažujem. Pekný deň prajem.

Lýdia J.29.7.2011
 

Ad: upravený záver
Ja zostávam spokojná. Uvidím, čo povedia ďalší čitatelia - Joko a reňa.:)
Ešte - oprav trpnúť = tŕpnuť

Jožo21.7.2011
 

Ďakujem ako čitateľ týchto etúd ich čitateľkám za ich bohaté názory. Som rád, že som rozprúdil takú debatku. A takisto som rád, že čitateľky uverili Lujze. Ja som si netrúfal to posúdiť. Takže Vasil, blahoželám:)

Vasil21.7.2011
 

Jozef, ďakujem. Ako pisateľ etud, ktorým uverili aj čitateľky.

Lýdia J.22.7.2011
 

Pre Joka:

Joko, aj ja ďakujem, za rešpektovanie čitateľského názoru. Vážim si, že ste prístupný racionálne o nich debatovať. Navyše, dokázali ste zablahoželať autorovi Etúd, máte môj obdiv. Neviem, či som tu niečo podobné za celú dobu zažila. Pekný deň prajem

Alica Náhliková20.7.2011
 

Ahoj Vasil,pekne si to opísal.Niečo podobné som pre 23 rokmi prežívala s manželom aj ja.Nám sa to podarilo až po adopcii dievčatka.Zrejme som sa upokojila a keď sme to už vôbec neočakávali,prišiel na svet syn.Asi,keď človek príliž tlačí na pílu,tak sa nedarí.Uvoľnený prístup je lepší,lenže to sa ľahko hovorí.:)))

Vasil20.7.2011
 

Milá Alica, dlhé roky som pracoval s manželmi, ktorí sa presne tak usilovali, nádeje striedali beznádeje, adoptovali si dievčatko a potom - sa odrazu mamička nevšedne rozžiarila. Vychovali spolu dve svoje deti + to \"najstaršie\" adoptované dievčatko. Takže poznám takmer dôverne, keď život predvádza svoje psie kusy. Ďakujem za priazeň. Veľa radostných dní.

reňa20.7.2011
 

Milý Vasil, zaujímavý pohľad, tak veru. No a marhuľové zakončenie nemalo chybu. Aropó tiež soim zažila jeden pekný marhuľový deň, nie zrovna súvisiaci s nehou akú popisuješ, ale v spoločnosti skvelých ľudí, ktorí sa stali môjmu srdcu veľmi blízki. Hmm, je to v tých marhuliach alebo v tých ľuďoch - hahaha. Prajem veľa inšpirácie do ďalších etúd.

Vasil20.7.2011
 

Tušim, čo máš na mysli. Podľa mňa je to v tom, že sa takí ľudia stretnú pod takými marhuľkami. Ďakujem a aj ja Ti prajem veľa, veľa dobrej inšpirácie.

reňa20.7.2011
 

Ty, Vasil, nedá mi a musela som sa sem vrátiť. Neuvažoval si o tom, že by tvoje príbehy mohli byť celkom zaujímavé aj v knižnom vydaní? Čítala som totiž poviedky od Machovej a veľmi ma zaujali. No a podobne je to aj s Tvojími. Bolo by to určite celkom fajn \"počteníčko\". Tak ešte raz veľa tvorivých nápadov. Pekný deň.

Vasil20.7.2011
 

Úvaha je to dobrá. Už ktosi raz nadhodil tému, že by sa dobre čítalo v knihe. Mňa by tiež potešilo, no zatiaľ zbieram sily. Ale ako knižôčku si to viem predstaviť celkom živo. Aj s peknou grafikou. Jednoduchou, perokresbovou. Ďakujem, že na mňa myslíš aj v tomto smere. Máš aj nejaký konkrétny nápad?

reňa20.7.2011
 

Hm, nápad... hlavne, ak by si to nikto z kompetentných tu v tomto projekte nevšimol, neváhaj a posielaj a posielaj viacerým vydavateľom. Držím päste.

Vasil20.7.2011
 

Možno sa pokúsim vydať sám. Uvidím. Aspoň získam nejakú novú skúsenosť. Idem zbíjať peniaze na knižôčku. :-) Ďakujem.

Jožo20.7.2011
 

Pekný nápad s dvoma polovicami postele. Zvládol si to, ale viac som veril jemu. Prečo asi? čo vy na to čitateľky?

Elena E.20.7.2011
 

Čomu konkrétne bolo ťažké uveriť? Btw.: Aj ja som bola zvedavá, ako to Vasil ustojí \"na druhej strane postele\" a trochu podozrievavo sledovala, či sa \"nepokĺzne\":-). Myslím, že to zvládol so cťou. Vasil, tesím sa, čo z tej údajne \"ošúchanej témy\" v slovenskej literatúre ešte vytiahnete.

Vasil20.7.2011
 

Elenka, keby som vedel, čo vytiahnuť, tak by som to ešte vytiahol. Ale pravda je taká, že aj v \"ošúchaných a otrepaných\" témach sa dá ešte stále objaviť niečo zabudnuté, alebo poriadne zaprášené a vytiahnuť to na svetlo sveta. Je to asi v uhle pohľadu. Ďakujem za priazeň a prajem Vám takisto veľa šťastia pri pozorovaní a odhaľovaní skrytých, alebo zabudnutých zákutí nášho všedného bytia.

Elena 20.7.2011
 

Presne tak. Sú témy, ktoré nebudú nikdy ošúchané, lebo sa nás dotýkajú neustále a v niektorých dobách a životných obdobiach aj viac. Teším sa na ďalšie príbehy.

Vasil20.7.2011
 

Lebo to lepšie poznáš? :-)Ďakujem, Jozef za priazeň.

Lýdia J.20.7.2011
 

Joko, pýtate sa na názor ženskej časti sveta. Jeden Vám môžem poskytnúť. Ja som uverila aj Lujze. Dokonale chápem jej myšlienkové pochody. Ak má žena to šťastie, že má vnímavého chlapa, tak je schopná pre neho urobiť všetko. Je pre ňu zlatý, krásny, dobrý... A tá vetička v závere: -Čo Ťa trápi, marhuľka moja sladká?- dúfam, že som ju dobre odcitovala, hovorí o veľkej citlivosti a vnímavosti.

Takže, asi tak, veľa šťastia prajem pri Grilovačke, čitateľka MT

Zuzana a Michal - dve polovice 20.7.2011
 

Hneď je nám lepšie, ďakujeme za povzbudenie a nádej.:-)

Vasil20.7.2011
 

Hej, hor sa sveta proletári... Vďaka a veľa úspešných pokusov. :-)

Zuzana a Michal - dve polovice22.7.2011
 

Ďakujeme a ak sa podarí, dáme vedieť.:-)

Lýdia J.19.7.2011
 

Ad: Dve polovice toho istého sveta

Vasil, kdesi na začiatku Etúd som spomenula, že ide o ľahučké čítanie, ale zároveň, aj hodné zamyslenia. Niektoré som si veľmi obľúbila, ale po tejto akosi nenachádzam slov. Veľmi zaujímavý náhľad, z oboch strán, navyše krásny záver. Asi Vám začnem znova vykať, pán spisovateľ, inak neviem ako mám vyjadriť úctu k napísanému textu.

Vasil19.7.2011
 

A ja neviem, čo mám povedať. Poteší ma, keď mi budeš naďalej tykať a budem sa tešiť, ak dokážem aspoň trochu aj inokedy prežiariť deň (alebo večer, či noc) príjemným teplom slov. Vďaka za trvalú priazeň.

catie19.7.2011
 

Hmmm, dobre, ze som este dockala klasu. Teraz uz mozem ist spat, po rozpravke na dobru noc. :o) Dakujem.
P.S.: Popsutie chuti ti nevyslo, Vasil. :o)

Vasil19.7.2011
 

Šak som kúpil desať kíl medu. Pre každý prípad, keby zakyslilo niekomu ústa. Ďakujem.

Jožo19.7.2011
 

No a zrazu nemám čo čítať:) Mám chuť na ďalšiu etudu.

Lýdia J.19.7.2011
 

Pre: Joža

Joko, aj ja mám chuť na ďalšiu etudku. Čo s tým?

Vasil19.7.2011
 

Vydržať! Už je hotová. Len chvíľku počkám. A čítať máš čo. Nesťažuj sa. Dopraj priazeň iným :-) Dámy iste ocenia.

catie19.7.2011
 

Keby len damy, Vasil, keby len damy... :o)))
Ale pripajam sa k \"skemrajucim\"... :o)

Vasil19.7.2011
 

No. Dnes asi budem veľkorití a pustím. Ju. Teda tú etudu. Keď už inak nedáte. Pekný večer všetkým čakajúcim pred výkladom. Len aby sa Vám chute nepopsuli.:-)

Elena E.18.7.2011
 

Ad španielska etuda: Na ten pár by som určite zízala presne ako Lujza.:-)

Vasil18.7.2011
 

Veď ja som zízal tiež. Na mnohé úvahy naviedol, mnohé rozhodnutia ovplyvnil. Ďakujem a prajem pohodové písanie.

zuzana šedá17.7.2011
 

Vasil, španielske slnko mám rada a píšete tak ľahko, že ma znovu dostalo :) čítam tu málo, priznávam, ale vyberám si dobre :)

Vasil17.7.2011
 

Mňa teší Váš výber :-) Aj to, že Vás nesklamal. Ďakujem a veľa múdrych a iskrivých námetov i príbehov prajem.

catie16.7.2011
 

Spanielska vsuvka sa mi velmi paci... Uzasna atmosfera, uz dlho mi take nieco chyba... :o)

Vasil16.7.2011
 

Aká vsuvka! Catie! Veď najpodstatnejšia podstata. Ale som rád, že sa páči.

catie16.7.2011
 

Myslela som to tak, ze v beznom manzelskom zivote je to taka prijemna zmena prostredia... len preto \"vsuvka\". Inak je to samozrejme pekna plnohodnotna poviedka (ci kapitola buduceho romanu?)... :o)

Vasil16.7.2011
 

Čistý egoizmus, catie! Čistý egoizmus!

Jožo14.7.2011
 

Ad: Neverný

Dostalo ma: Keď bosými nohami strihala slnečné lúče... :)

Pozn.: Lujza nemusela byť hneď po objasnení v úplnom obraze. Veľmi rýchlo jej došli všetky súvislosti. Podľa mňa sa to ešte dá viac \"natiahnuť\". Ale to samozrejme nechávam na autora :)

Vasil14.7.2011
 

Ďakujem. Ale sú to etudy, teda akési fragmenty, obrazy zo života. Necítil som potrebu to šponovať, naťahovať. Ale ďakujem za záujem a rady.

Alica Náhliková14.7.2011
 

Veľmi pekné čítanie...krásny opis osôb,ktorý hneď vyprovokoval moju predstavivosť a vytvoril jasný obraz pozoruhodného páru. :)))

Vasil14.7.2011
 

Snažil som sa. Asi sa podarilo. Ďakujem za povzbudivé slová.

Dagmar14.7.2011
 

Vasile, nebo Vasil? Manželské etudy jsou nádherně noblesní. Asi nejvíce se mi líbily sluneční útržky. Máte pěkný styl, dobře se mi to četlo i v slovenštine. Posílam pozdrav z CZ.

Vasil14.7.2011
 

Uff. Tak to ste ma prekvapili, že aj hen, za humnami, čítajú naše výtvory. Potešilo. Ďakujem.

Dagmar14.7.2011
 

Rádo se stalo. Doporučím slovenský portál i svým známým.

reňa14.7.2011
 

Útržky sú skvelé, Vasil. Príjemné čítanie. :-)))

Vasil14.7.2011
 

Ďakujem, Renka. Veľmi potešilo, že si si našla čas aj na moje etudy.

Renáta P.14.7.2011
 

Poviedka je super, veľmi sa mi páči.

Vasil14.7.2011
 

A mne sa páči, že sa páči. Ďakujem.

Lýdia J.14.7.2011
 

Ad: Útržky španielskeho slnka

Krásny obraz. Pripomenulo mi to jednu veľmi peknú myšlienku, tuším, že Remarque to povedal -láska, to je niekto, s kým chceme zostarnúť-
Ďakujem za príjemne strávenú chvíľu.:)

Vasil14.7.2011
 

Vďaka za rovnako príjemné slová.

ester anaswah13.7.2011
 

Vasil, na tvojich etudách sa mi páči, že sú reálne, odpozorované zo života a tiež oceňujem, že nenudíš čitateľa zbytočnými opismi, aj štylistika sa mi zdá celkom okej, ale ešte by to chcelo viac iskrenia a napätia... to je na literárnej tvorbe asi najťažšie a ja mám rovnaký problém)))

Vasil13.7.2011
 

Ďakujem. Aj keď nie som presvedčený, že literárna tvorba nevyhnutne vyžaduje viac iskrenia a napätia. Napätie býva často veľmi dobre a úzkostlivo ukrývané v najobyčajnejších pocitoch. Prajem veľa dobrých a iskrivých námetov.

catie12.7.2011
 

A teda vitaj v Tipke. :o)

Vasil12.7.2011
 

A teda ďakujem. Veď som písal, až sa mi ten jeden jediný funkčný závit v mozgovni prehrial. Studenou sprchou som musel dávať do normálneho stavu. Ale už zase škrípe, takže funguje. :-)

trea12.7.2011
 

Vasil, želám veľa návštevníkov v Tipke.:) Inak ja som to tušila, že muži nečítajú návody.
Len tak mimochodom, zdá sa mi, že tu mám rendez-vous s Lýdiou. Ale možno som to doplietla.

Vasil12.7.2011
 

Keby len čítanie, či nečítanie návodov bol najväčší problém vzťahov. Ale - stáva sa aj také. A čítanie Tipky? Kto bude mať záujem, prečíta, kto nebude mať záujem, ani tipka ho nenavnadí. Ale ďakujem a prajem podobne veľa čitateľov.

trea13.7.2011
 

Na druhej strane, problémy zostávajú nevyčerpaným zdrojom literárnych komplikácií. Dodatočne chválim prácu s jazykom.
Napr. osobitý zvrat: ...bol to presne ten pohľad, o ktorom spisovatelia hovoria, že v ňom bolo nespočetné množstvo otáznikov.
Tiež mi už dlho zostáva v hlave z poviedky 9ruží ten §, kde zostal stáť v súkromnej jednosmerke...keď naň spáchala atentát a vyhodila do vzduchu jeho sny... to bolo trefne a svojsky povedané.

Elena M12.7.2011
 

Bola som \"dotlačená\" otvoriť si manželské etudy, prečítala prvú a vidím, že je tu zase niečo pre nás \"citlivky\". Určite budem pokračovať v čítaní, prajem všetko dobré.

Vasil12.7.2011
 

Drahá Elena, netušil som, že Vám spôsobím také trudné chvíle. Šetrite sa a radšej nečítajte. S prianím všetkého dobrého V.D

Lýdia J.12.7.2011
 

Eli, odporúčanie krásnej literatúty vnímaš ako dotlačenie? Je mi to ľúto. Veľmi, prepáč.

Roman Nagy12.7.2011
 

Aj toto by sa dobre čítalo z knižky.

Vasil12.7.2011
 

Tak na Vás si musím posvietiť. Podozrivo priaznivé! Ale potešilo. Ďakujem.

Lýdia J.12.7.2011
 

Blahoželám k TIP-ke.:))

Vasil12.7.2011
 

Ďakujem dvojnásobne :-)

zuzana šedá11.7.2011
 

Tak som k Vám konečne nakukla a vôbec neľutujem :) naozaj pekné čítanie, ešte sa vrátim!

Vasil12.7.2011
 

Cením si Vaše slová a snáď nesklameme pri návrate. Ďakujem a prajem rovnako pohodové ukladanie písmenok.

catie10.7.2011
 

Tak cez pradlo do pekla? Zvlastna skratka... Ale vsak vselijako sa tam da dostat... :o)))

Vasil12.7.2011
 

Catie! Nie cez pranie, ale dobrý úmysel. Veď to máš hneď v prvej vete. Alebo si čítala iba poslednú? :-). A tak ďakujem.

catie12.7.2011
 

Mily Vasil, citam vsetko - od A po Z... Ale vyberam si, co sa mi hodi... :o))) Zabavnejsie je to cez pradlo - teda ta cesta do pekla... Cez dobre umysly sa tam uz dostal kadekto. :o)))

Alica Náhliková9.7.2011
 

Podobnú situáciu so zafarbeným prádlom som zažila aj ja, ale aktérom som bola ja sama.Odskákali to samozrejme tie najobľúbenejšie veci.Veľmi pekne si to opísal.

Vasil13.7.2011
 

Jedna moja dobrá známa tvrdí, že najlepšie, ale aj najdrahšie sú súkromné školy. Nuž ich občas absolvujeme. Hoci aj nechtiac. Dôležité však je, vedieť ten problém prekonať bez následkov na duši, prípadne aj tele. Ďakujem za príjemné slová.

Lýdia J.8.7.2011
 

Ad: Cesta do pekla

Nechce sa mi komentovať. Ale, nedá mi.:)) Hrozí slovná poprava? Alebo - nastupuje nový level. Dobre, aj cesta do pekla môže byť príjemná.

Vasil8.7.2011
 

Vďaka :-))

Lýdia J.9.7.2011
 

P.S. ešte malá poznámka
- vypraté prádlo a bielizeň - načo ten zbytočný čechizmus, stačí vypraná bielizeň

Vasil9.7.2011
 

Keď tak pekne sa po kožu zažralo. Vďaka. Idem zlikvidovať prádlo.

catie7.7.2011
 

Pohodove citanie, opat. :o) I ked ja nastastie tomuto zlozvyku neholdujem, takze si neviem celkom predstavit ake tazke je prestat. :o)

Vasil7.7.2011
 

Pohodové, súhlasím. Aj pre mňa. Vďaka.

Elena E.6.7.2011
 

Ten záver bol milý.

Vasil6.7.2011
 

A mohol byť aj iný. Samozrejme. Ako veľa vecí v našich životoch. Ďakujem za pekné slovíčka.

Alica Náhliková6.7.2011
 

V odúčaní od fajčenia určite vedú muži a ja ich preto obdivujem.Musím sa priznať,že ja som sa ešte nikdy ani len nesnažila s týmto \"dobrozvykom\"prestať.Páči sa mi tvoj štýl písania a rada čítam tvoje diela. :--))))

Vasil6.7.2011
 

Ďakujem za priazeň. A fajčenie? Myslím, že je to len vec skutočného rozhodnutia a nie chcenia. Tri dni, tri týždne a tri mesiace len pre potvrdenie. Osobná skúsenosť. Odporúčam. A - držím palce. Nielen v odvykacej kúre. :-))

reňa6.7.2011
 

Koniec jednej epochy: pekná poviedka, pre mňa ako fajčiarku inšpirujúca -xixixi. Myslím, že dobro sa vypláca, avšak niekedy však po malilinkých dávkach, že si to ani neuvedomujeme.

Vasil6.7.2011
 

Musíš byť egoistka! A chcieť si urobiť radosť a dobro. Sebe! Veľa som povedal. Vďaka. Potešilo.

reňa6.7.2011
 

Hmm, ja snáď len tým,že keď iným tak vlastne sebe :-)

Vasil6.7.2011
 

Dobrá úvaha.

Lýdia J.6.7.2011
 

Ad: Koniec jednej epochy

Pozerám, že jadrová reakcia bola zastavená, fajn.:))
Ľahkosť bytia pokračuje, ďakujem za ďalšie príjemné čítanie.

Vasil6.7.2011
 

Ďakujem za priazeň. Ešte príjemnejšiu.

Beáta6.7.2011
 

Dobro sa nevypláca dakedy aj na druhý pohľad. :-) Pekná poviedka, asi si prečítam aj zvyšné.

Vasil6.7.2011
 

Dobro sa dakedy vôbec nevypláca. Preto je dobrom. Hoci väčšinou očakávame, že sa z lesa ozve tak, ako sme doň zavolali. Ďakujem, že si sa zastavila.

catie4.7.2011
 

Ok, Vasil, tak pockame, toto sa totiz aj mne zdalo primalo. A to som minimalistka. :o)))

Vasil4.7.2011
 

Začínam byť skuptoš. Veď, keď stačí jednu báseň pridať, prečo nie aj krátku etudu? Ale na úroveň atomizácie nedôjdem. Čestné pionierske!

catie7.7.2011
 

...hm, tiez nie zly napad - pridavat basne po jednej... celkom vazne to zvazim... :o)))

Lýdia J.4.7.2011
 

Ad: Egoistka
Iba? :)))
*****

Vasil4.7.2011
 

Vyčkaj času, jak hus klasu. Aká diera, taká záplata. Uvidíme, čo sa vyzobe z tej škrupinky. Pekný deň prajem.

Jožo2.7.2011
 

Recipročne a kolegiálne som sa začítal aj ja do tvojho dielka (aspoň si myslím, že si ten Vasil pri mojom \"grilovaní\"). Mám zas sebou prvú kapitolu. Veľmi čítavé s pozoruhodným tempo - rytmom pri dialógoch. Odporúčam občas priamu reč obohatiť uvádzacou vetou.

Vasil2.7.2011
 

Kolegiálne rady sú vždy cenné :-) Ďakujem.

catie29.6.2011
 

Nuz, aspon v pribehoch moze vsetko posobit tak ...vztahovo priam idealne... Dakujem za dalsie prijemne vybocenie z bezneho nie prilis idealneho sveta. :o)

Vasil29.6.2011
 

Nepripúšťaš, že existujú spokojní partneri? Dokonca pozorní? A aj tolerantní? Občas to aj u nich zaškrípe. Ale majú dosť rozumu nato, aby nehnali veci na ostrie noža. Poznám takých. A možno aj ja by som dokázal byť taký. :-)

catie29.6.2011
 

Ale ano, urcite existuju. Len v ludskej povahe je cosi take... vecne nespokojne a hladajuce... (alebo mozno len v tej mojej? :o) ) Myslim, ze ciastocna spokojnost, pozornost aj tolerancia je pomerne dosiahnutelna, ale uplna asi nikdy nemoze byt. :o) Mozno by si dokazal? A nie si snad? :o)))

Vasil29.6.2011
 

Ani snáď.

Elena E.28.6.2011
 

Páči sa mi ten labužnícky rozmer Vašich textov a vždy mi aj pripomenú niečo príjemné. Teraz idem rýchlo pozrieť kedy je spln - už tak dávno sme pod jeho vplyvom netrápili čašníkov v našom bare.:-)

Vasil28.6.2011
 

Veď aspoň niečo v živote musí tešiť, že? Vďaka.

Lýdia J.28.6.2011
 

Ad: Výročie
Netreba slov, je to krásne. Ďakujem za sprostredkovanie príjemných pocitov.

Vasil28.6.2011
 

Netreba slov. Jedno však predsa. Ďakujem.

catie24.6.2011
 

Naozaj carovne vsedne pribehy, pre mna prijemne ukludnujuce citanie... :) Vratim sa opat... ;)

Vasil24.6.2011
 

Od toho, komu potichy neškodne závidím, príjemné povzbudivé slová. Ďakujem

catie24.6.2011
 

Ticha neskodna zavist je obojstranna, Vasil... :o)))

Vasil24.6.2011
 

Závisť je vraj zlá vlastnosť. Ale musíme mať aspoň nejaké zlé vlastnosti, nie? Tak som nás teda vymaľoval ako vzor budovateľov komunizmu. Alebo iného izmu? Ja sa a tú svoju nehanbím. lebo viem, že závidím iba tým, ktorí si to zaslúžia a ja som si ešte nezaslúžil. :-)

catie26.6.2011
 

Ale no... nie si prilis skromny, nahodou? :o)))

Saša2.8.2011
 

Pekný príbeh, tiež máme dnes výročie, aj keď trochu iného druhu. Dúfam, že neskončí prihorenou večerou.:-)

Vasil3.8.2011
 

Dúfam, že neprihorelo. Bola by škoda. Ale Vy iste viete, ako nepríjemnosť zamaskovať a prevrátiť na príjemnosť. Som rád, že sa príbeh páči.

ava18.6.2011
 

Vasil,
rada som sa vrátila k Tvojim písmenkám, a tak trochu - zamyslela sa. Páči sa mi -nedopovedané. :)

Vasil19.6.2011
 

Aj ja som rád, že si sa vrátila k mojim písmenkám, keď tie Tvoje už žijú vlastným spokojným životom. Ďakujem a blahoželám.

Elena E.18.6.2011
 

Vasil, milé a na úrovni. Páčil sa mi dôsledok vulkánu a tiež, že poviedka nechala otázku otvorenú.

Vasil18.6.2011
 

Ďakujem. Vždy poteší, keď iného poteší.

reňa18.6.2011
 

Ahoj, Vasil, som rada, že ťa po dlhom čase počujem, v podobe písaného slova :-) Myslím, že poviedka Ti sedí do pera :-) Budem sa tešiť na ďalšie zaujímavé mužsko-ženské príbehy :-)
Nech ťa múza kope :-)

Vasil18.6.2011
 

Ďakujem. Pokúsim sa nesklamať. Hoci... Nie vždy a všetko sa darí tak, ako by si človek želal.

Vasil18.6.2011
 

Potešilo, že sa páči. Ďakujem.

Lýdia J.18.6.2011
 

Ad: Obchodní partneri

Okej, svieže, ľahučko čítavé, ale aj hodné zamyslenia. Ďakujem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: