IKARIKAR http://www.ikar.sk

Marhule (Opica)18.7.2012
 

3
 počet hodnotení: 4
prečítané 229, Komentáre 5

 
Marhule
Môj otec má velikánsky ovocný sad, z ktorého scenérie by sa patetickí slovenskí filmári išli zblázniť. My sa z neho tiež ideme zblázniť. Či už ide o celok, alebo ktorýkoľvek detail. Aj tento rok vypukla marhuľová soap opera bez varovania, s mojím otcom v hlavnej úlohe. „ Necháááj, Ty seď tu a netrep sa mi tam do záhrady. Ja najlepšie viem, kde mám čo oberať, Ty tomu nerozumieš.“
Keď ho vidím kráčať, vždy mi hlavou prešplechne príbeh o Malej morskej panne, ktorá to tak nejak celé nezvládla a kým sa zmenila na morskú penu, stihla trpieť pri každom kroku na súši. „Oci, preboha, mám 41 rokov, vysokú školu a som matka dieťaťa. Myslíš, že by to mohlo stačiť na to, aby som dokázala oberať marhule?!“ To príšerné teplo hyperbolizuje všetky bežne neznesiteľné vlastnosti členov našej nekonvenčnej rodiny na úroveň odistených jadrových hlavíc. „ Nekecaj a poď so mnou, keď si myslíš, že to dokážeš.“ Ha! Vzal ma na milosť a povýšila som na zberača marhúľ. Ye...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

jana tichá18.7.2012
 

Opica, som rada, že ťa objavil aj Vasil. :D

Opica24.7.2012
 

Ďakujem Janka za podporu:o)

Vasil18.7.2012
 

Ešte jedna možno praktická poznámka. MT umožňuje umiestniť obmedzený počet prípapevkov - 10. Preto by možno bolo pre Teba užitočné vytvoriť nejaký jeden \"domček\" (ja som si vytvoril domček s názvom Poviedkáreň) a doň vkladať všetky poviedky. Možno by to bolo praktické neobmedzujúce riešenie. Veľa radosti pri písaní a úspechov u čitateľov prajem.

Vasil18.7.2012
 

Pobavilo, len ten záver - asi by som ho napísal inakšie, aj keď s rovnakým posolstvom. Ale inak - svätá pravda. Stále tvrdím, že raz budeme presne takí istí :-)) Veď sme rovnako nepoučiteľní rodičia!

Opica19.7.2012
 

Milý Vasil,dakujem krásne za všetky postrehy a komentáre, veľmi ma povzbudili:o) Tiež ďakujem za radu ako sem dostať viac vecí - určite využijem:o)) NIe som tu veľmi často, tak som si ani nevšimla, že krstný otec sa nezobrazil. Napravila som to - vdaka za upozornenie. Tiez to bol moj prvy pokus dat nieco na tuto stranku, tak som to zrejme nejak pobabrala. Krstného otca mám veľmi rada a bola by škoda, keby sa tu nezjavil:o))ešte raz vdaka a prajem krásny den a vela inspirácie na pisanie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: