IKARIKAR http://www.ikar.sk

Martina Solčanská: "Treba nájsť dieru na knižnom trhu..."
 

Martina Solčanská

     Nádejný autor by mal byť asi predovšetkým trpezlivý a uvedomiť si, že vydavateľstvo je zavalené rukopismi. Ja sama som dostala definitívne áno po takmer piatich mesiacoch od momentu, kedy som do Ikaru poslala prvé stránky Aprílového dievčaťa. Taktiež by mal každý z nádejných autorov nájsť, v čom je ten ich rukopis výnimočný, špecifický, nájsť akúsi medzeru na preplnenom knižnom trhu.

     Asi najlepšiu radu, ktorú som od vydavateľstva dostala, sa týkala založenia vlastnej webovej stránky, ktorá mi umožňuje dennodenný kontakt s mojimi čitateľmi. Vďaka stránke som spoznala desiatky úžasných dievčat (ale aj niektorých rodičov) a s niektorými z nich som si dokonca vytvorila už aj veľmi blízke priateľstvá.
 

Martina Solčanská

     Pochádza z Hlohovca. Prvé skúsenosti s písaním nadobudla na gymnáziu v Trnave. Po absolvovaní štúdia histórie a žurnalistiky na UKF v Nitre pôsobí v médiách. Nie je narodená v apríli.

     Jej debut Aprílové dievča (2007) sa stretol s nevšedným čitateľským záujmom, novela Očistec bláznov je jeho voľným pokračovaním. Autorkin štýl písania je šokujúco úprimný a priamy, nič neskrýva ani neprikrášľuje, v príbehu sa mieša smiech so slzami, horkosť aj nádej, že slnko svieti pre každého. V roku 2009 vydala román Počkám tu na teba.

 

 


Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: