IKARIKAR http://www.ikar.sk

Matkina návšteva (Ján Franko)29.9.2013
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 214, Komentáre 4

 

 Telefón zazvonil. Peter nemusel byť veštec aby vedel, kto volá. Nechcelo sa mu postaviť z gauča, zdvihnúť slúchadlo a dlhým, zložitým spôsobom odbiť matku, ktorá sa opäť chcela pozvať na návštevu.
Pozrel na svoju priateľku. Mračila sa. Akoby chcela povedať: Tak to už konečne zdvihni! Raz nás aj tak budeš musieť zoznámiť.
„No dobre, dobre! Veď už idem,“ zašomral a posadil sa. Prešiel okolo mahagónového stolíka a bosé nohy zabáral do huňatého koberca. Znova si uvedomil, ako miluje čistotu svojho bytu. Jasné, žiariace farby bez kúska špiny. Dorazil k slúchadlu a zdvihol ho z vidlice.
„Prosím... Ahoj Mami... Teraz?!... Nie... Mami, prestaň byť hysterická. Samozrejme, že ťa mám stále rád, no teraz mi to vážne nevyhovuje... Práve vyrážam na pracovnú cestu... Nie som si celkom istý, ako dlho sa zdržím...Sľubujem ti, že hneď ako sa vrátim pozvem ťa na návštevu...Čo?.. Nie, nič pred tebou netajím...Mami už musím naozaj končiť, maj sa pá, aj ja ťa ľúbim.“
Peter treskol telefónom a zhlboka sa nadýchol.
„Bože to je neskutočné,“ pozrel na priateľku, kto...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mária Blšáková4.10.2013
 

Bože. Hrozivé i fascinujúce. Spracoval si to dokonalo. Jasné, čiarky... tiež som zbadala, ale text je dôležitejší.
Janko, urobil si sondu do neštandartnej duše. Mne sa to veľmi páčilo.
Zrušila by som slovo - zrovna.
Držím palce v ďalšej tvorbe.

Ján Franko4.10.2013
 

Ďakujem za hodnotenie. Cením si ho a tiež ma teší, že sa ti poviedka páčila.

Erika F (EF)30.9.2013
 

ahoj, hm, prečítala som si, pointu som neuhádla, tento záver som nečakala.Zmiešané pocity, mám rada čierne, no viac čierne s humorom, a v tejto nie je žiadny humor . Máš tam hrúbku a kopu chýbajúcich čiarok :)mi nechcel...turka . Koľko ľudí, toľko chutí..preto môj názor ber ako jeden z mnohých

Ján Franko30.9.2013
 

Joooj, rana do pýchy...ale nie žartujem. Tvoj názor tu je jediný, tak že si ho cením a teším sa, že pravidelne prečítaš, čo napíšem. V tejto poviedke som to postavil hlavne na tej pointe. O tom humore ktorý viackrát spomínaš (a ktorý tu chýba), tak s tým nekalkulujem, to ide nejako samo. Bud je bud nie je. Neviem ako sa mi ho tam podarí resp. nepodarí zamontovať. A hrúbky...prisámbohu zajtra idem do kníhkupectva a kúpim si nejakú gramatiku. Ďakujem za názor a koment.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec
 

Projekt

mediálne
podporujú: