IKARIKAR http://www.ikar.sk

MEISTERSTÜCK (Matej Lipka)15.8.2017
 

4
 počet hodnotení: 1
prečítané 75, Komentáre 4

 
MEISTERSTÜCK
Miestnosťou sa ozývalo ťukanie do klávesnice, akoby do nej ďobal kŕdeľ ďatľov. Modrastá žiara monitoru dodávala Hansovej tvári chorobne bledú farbu. V kombinácii s pootvorenými ústami a divoko rozčesnutými vlasmi, by si ho náhodný pozorovateľ ľahko splietol so šialencom.
Ale to nebol jeho prípad. Hans bol uprostred tvorivého procesu, a ten nemal so šialenstvom absolútne nič spoločné. Slovo za slovom zhmotňoval svoje myšlienky, vetu za vetou doplňoval svoj román o nové a nové detaily. Lepší popis prostredia tu, obohatená vetička v rozhovore tam - ešte pár viet a ďalšia kapitola bude hotová....!
Keď dopísal, s úľavou sa oprel o nepohodlnú stoličku a s výrazom absolútneho zadosťučinenia pozeral na záplavu slov, ktorá zapĺňala celý monitor jeho prenosného počítača. Opakom ruky si prešiel po čele a zotrel z neho niekoľko kvapôčok potu. Spokojne prebehol očami pár posledných riadkov a zašmátral rukou po stole. Hľadal cigarety, pretože jednu si teraz určite zaslúži. Krabička aj so zapaľovačom ležala hneď vedľa listu od jeho editorky.
Po tom, ako si zapálil a s pôži...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Dorian Black18.8.2017
 

Tak toto je zaujímavé. Máš tam síce preklepy, nie som žiaden odborník na hyperaktívnu dokonalosť gramatiky a štýlu, ako tu poniektoré Mudr.\"Lopaty\", ale Ty si to určite ešte obrúsiš, hlavne teda tie preklepy. Na konci som totiž nerozlúštil pár slov vôbec. Ale príbeh ma veľmi zaujal a mne sa to čítalo fajn. Milujem horor, triler, creepypasty, čokoľvek, čo sa takým štýlom vymyká.
Obdivujem, ak niekto zaujme prózou, mne próza a možno ani poézia nejde, píšem hlavne preto, lebo ma to napĺňa. A pre radosť.

Matej18.8.2017
 

Vďaka za prečítanie a komentár. Zblbol mi Word, takže tie preklepy a ani ten guláš na konci mi to neoznačilo a ja som si to nevšimol. Ale už je to opravené a pre istotu idem skontrolovať aj zvyšné príspevky. Čo sa písania týka - tiež to robím pre radosť a dobrý pocit, keď vidím niečo dopísané a uverejnené pre ostatných na čítanie :)

Dorian Black18.8.2017
 

Áno, všimol som si, že si to opravil. A ja už si tak duchu fantazírujem, čo by bolo, keby to Hans napokon prežil, v nemocnici by ho ošetrili, nasledovalo by zotavovanie, potom výsluchy na polícii, súd, rozsudok... Čo by sa stalo, keby to teda všetko prežil a rukopis by sa napokon naozaj dostal do rúk spomínanej editorky. A si predstavujem, ako to číta, opravuje, hodnotí a napokon odpíše Hansovi do basy, že dielo je nevyhovujúce a zamietnuté. Už vidím Hansa, ako si v base odkrúca trest a vymýšľa plán dokonalej pomsty. Ako si na slobode na Allyssu počká pred jej domom :D :D :D To sú len také moje rojčenia, vždy keď ma zaujme film, alebo príbeh si vymýšľam a domýšľam.

Dorian Black18.8.2017
 

Chcel som napísať - čo sa takým štýlom vymyká sladkým príbehom a románom.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Matej Lipka

O mne

Už roky nosím v hlave kopec nápadov na rôzne príbehy. Ale nikdy som si nenašiel čas ich spracovať. Verím, že to sa čoskoro zmení.

Konštruktívna kritika je viac než vítaná.

Ďakujem za váš čas strávený čítaním mojich výtvorov a dúfam, že sa vám budú páčiť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: