IKARIKAR http://www.ikar.sk

Milenka (Surya)25.12.2009
 

4
 počet hodnotení: 5
prečítané 616, Komentáre 5

 
Milenka
Podľa názoru širokého okruhu Matildiných kamarátiek bolo jej manželstvo s Gerim dokonalé. Matilda sa pri rečiach o jej harmonickom manželstve zakaždým len záhadne pousmiala a chlipla si kávy. Nehovorila na to nič. Veď načo aj. Aby mali jej kamarátky s mizernými manželstvami a nevernými mužíkmi pocit, že v tom nie sú samy? To uspokojenie im nedopraje. Okrem toho, sama s tým podozrením už dlhší čas bojovala. Jej mozog to vytrvalo odmietal pripustiť, dôkazy však boli nezvratné. Geri mal milenku. 
 
Jej Geri, ktorý bol schopný stratiť sa medzi regálmi v supermarkete. Geri, ktorý nedokázal čašníkovi v reštaurácii vrátiť rozvarené jedlo. Rozhodne nereprezentoval prototyp krásy, sily a mužnosti. A bol neplodný a plešivel. Ktoráže sa by sa na neho ulakomila? Nejaká sa však zrejme našla. Nenápadné, drobné indície, ktoré Matilda zbierala ostatný čas, ju nenechávali na pochybách. Ktosi jej chce Geriho ukradnúť. 
 
Keby to tak nebolelo, Matilda by sa smiala. To ona by mala Geriho podvádzať nie on ju. A príležitostí by sa našlo habadej. Napriek tomu, že prekročila...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Mária Blšáková18.6.2013
 

:-) Fantastické. Od prvých viet som bola chytená. Úžasne si zachytila pocity a malo to gradáciu i prekvapenie. Klobúk dolu. Veľmi dobre som si počítala.

Jerry29.6.2010
 

Dnes sa mi podarilo konečne prečítať aj Tvoje poviedky. Sú veľmi dobré, veľmi uveriteľné, občas som mal pocit, že som to už zažil, v mladosti, to zamilovanie vo vlaku, bolo to také malé \"deja vu\". Fajn.

Enrique30.1.2010
 

Milá Surya, zaujímavý štýl písania. Milenka ma pobavila, Konečná zamrazila. Zaujímavé, pútavé, fajné.

Dana Mamrillova7.1.2010
 

Veľmi sa mi to páčilo. Po skkončení čítania som mala priam husiu kožu. Ďakujem za zážitok

Surya8.1.2010
 

Dakujem velmi pekne aj ja za reakciu :))

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Surya

O mne

Som taký Kerouacov pútnik 21.storočia. Zo všetkého najradšej sa túlam - po stránkach kních, po cestách - necestách za pokladmi sveta, po nepopísaných riadkoch papiera, kam ukladám literu za literou.V poslednej dobe moja múza zaspala, zanedbávala som ju, hoci som písala, netvorila som. Teraz cítim, že nastal čas ju znovu zobudiť.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: