IKARIKAR http://www.ikar.sk

Milétsky dar (Jakub Červený)4.2.2014
 

1
 počet hodnotení: 1
prečítané 164, Komentáre 2

 
Milétsky dar
 Prvý tlmený lúč pohladil snehobiele mračná,. Prvá kvapka rosy pokropila lístok olivovníka. prvý vánok južného vetra zavial prach na kamenný chodník vedúci k Akropole. V šírej hmle sa zjavil statná osoba s pevným krokom a široko ďaleko známym elegantným držaním teľa. Majestátna osoba s pramizernými úmyslami. V hlave tohto vzdelaného a váženého človeka vznikol nápad , ktorý časom pohltí celé , ľudstvo ,ani on sám netušil aký to bude mocný úder pre nevinných ľudí. Bude to vec pre ktorú budú ochotný opustiť svoju lásku zatratiť rodinu, okradnúť najlepšieho kamaráta , olúpiť starca, ba dokonca aj spáchať ten najohavnejší čin. Kvôli baretu bolo viac príťaži ako ú...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Nadalan7.2.2014
 

A Word by podčiarkoval červenými vlnovkami a podčiarkoval (chyby). A použil by určite aj zelené vlnky (čiarky, bodky). V čom/kde autor písal svoju poviedku?

DARK6.2.2014
 

Jakub, mám pocit, že sa ti podarilo nasplietať viac nezmyslov ako utvoriť interesantnú poviedku. Nemá žiadny príbeh, zápletku, odkaz. Niektoré postavy sú skutočné, niektoré mýtické, treba mať v nich jasno - Hekataios sa nemohol rozprávať s Hefaistosom. Tak ako Atény sú inde ako boli Miléty. Na začiatku poviedky majetsátny muž smeruje k Aténskej Akropole, na konci prichádza k milétskemu chrámu. Hekataios peniaze nevymyslel, vznikli inak, akosi sa mi nechce veriť, že chcel byť slávny ako Theistokles, ktorý sa narodil o niečo neskôr, teda asi kým bol slávny, Hekataios nežil. Siaha je miera, ktorou sa neskôr a inde označovala dĺžka, Hekataios ju najpravdepodobnejšie menovať nemohol, v grécku p. n. l. poznali asi iné miery.

Zmysel tvojej poviedky som teda nepochopila.
Okrem toho máš v texte dosť chýb, čiarky ti tiež robia problémy, nerešpektuješ pravidlá priamej reči, miestami sa čitateľ musí vrátiť, aby zistil, kto vlastne čo hovorí.
Ale pobavila ma veta: \"V šírej hmle sa zjavil statná osoba s pevným krokom a široko-ďaleko známym elegantným držaním TEĽA.\" - ona jediná zanechala vo mne dojem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jakub Červený

O mne

srdce mi hovorí že ľudia sú vo svojej podstate dobrí , rozum mi ale hovorí niečo iné :/

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: