IKARIKAR http://www.ikar.sk

Minulosť v prítomnosti (Mišelin)14.10.2018
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 30, Komentáre 0

 
Prológ- Nové začiatky
Sedeli pred posteľou. Starší muž k sebe pritískal dieťa, dievčatko s dlhými plavými vlasmi, ktorej zo zvláštnych fialových očí vytekali prúdy sĺz. Na vyrezávanej drevenej posteli s kyticami materiných dúšok a levandule, ležala žena s neprítomným pohľadom upretým na baldachýn nad ňou. Vychudnuté telo ukryté pod prikrývkou sa v pravidelných intervaloch chvelo a ruky, kedysi pracovité a ochotné pomôcť, stláčali jemnú látku prikrývky v zovretej pästi.
Po krátkej prehliadke doktori skonštatovali, že pacientka je mimo ohrozenia smrti a na naliehanie zúčastnených osôb povolili domácu liečbu s občasnými kontrolami odborníkov. Ako verný prispievatelia do mesačnej zbierky na podporu psychicky labilných detí si mohli dovoliť taký luxus ako nikto iný. Nemožno však poprieť vyčítavé pohľady lekárov a krútenie hláv odborníkov, ktorý zo sídla odchádzali zahĺbený do vlastných myšlienok.
Jemne pohládzal hánky prstov a občas zavadil o obrúčku s vyrytým pierkom po celom obvode prsteňa. Zrak upieral na tvár jedinej ženy, ktorá v ňom videla viac než len vidinu pohodlného živ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Mišelin

O mne

Veľmi rada čítam. Písaniu sa venujem krátku dobu, cca 2 roky s veľkými prestávkami.Prvý úspech z písania mám na celoslovenskej súťaži, v ktorej som vyhrala 1. miesto.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: