IKARIKAR http://www.ikar.sk

Mne sa to nemôže stať (Renáta Janesová)25.3.2010
 

5
 počet hodnotení: 3
prečítané 248, Komentáre 6

 

 
 
Ruža,
sochárom tvarovaná,
lupienok po lupienku
sa šmýka v dlaniach,
farebným odleskom
spoznávaná.
Ty si tá ruža
dnes poznačená
zrelosťou.
A on - tvoj muž,
tvoj tvorca,
čo zložil ťa z lupeňov,
z tých,
kde vyrytý je
jeho monogram.
 
 
 
Klára vošla do kaviarne. Meškala. Poobzerala sa po miestnosti a očami hľadala známe tváre. Spoza stola na ňu mávali dve ruky, ktoré patrili jej priateľkám .Akurát si u čašníka, ktorý stál pri ich stole, objednávali nápoje. Všetky tri sa takto už dlhé roky stretávali pri káve priemerne raz do týždňa. Viedli dlhé rozhovory a hodiny im pri tom ubiehali nekontrolovateľne rýchlo. Vždy si mali čo povedať, vedeli sa zasmiať na rôznych prežitých situáciách, posťažovali sa jedna druhej, alebo sa len tak zamýšľali nad zmysluplnými, či nezmyselnými myšlienkami života.
Klára sa konečne usadila, preložila si nohu cez nohu a usmiala sa na čašníka, ktorý ich akosi nenápadne pozoroval spoza barového pultu.
- Páčiš sa mu... -pozrela sa Jana na Kláru . Znelo to skôr ako otázka, než ako konštatovanie.
-To ťažko, -odpovedala Klára, -skôr sa...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Renáta Janesová26.3.2010
 

Ahoj Ľubomír,tak ako sa vraví, vitaj v klube, ale i na zemi je krásne. Som rada , že si si moju poviedku prečítal.A ďakujem za kom. R.

Lubomir Adam25.3.2010
 

Pekne napísané a zo života sa to aj dobre číta,ale horšie prežíva.Z vlastnej skúsenosti ale viem,že keď aj mne odstrihli krídla,už som ostal len na zemi,ale o to pevnejšie.

Renáta Janesová25.3.2010
 

Ahoj ava, pre mňa je život najväčšou inšpiráciou .Som rada, že Ťa moja poviedka zaujala, naozaj ma to teší,ďakujem aj za hv. R.

Renáta Janesová25.3.2010
 

Ahoj ENRIQUE, tých próz je v hlave viac, keby bolo aj toľko času, je ich viac aj na papieri dokončených. Ale snažím sa. Ďakujem Ti za komentár, potešil ma. R.

ava25.3.2010
 

Ahoj:)
tak mne sa veľmi táto poviedka páčila. Mám rada písmenká, ktoré sú písané \"životom\" a veru často krát ich riadne zamotá. A teda ani netušíme, čo všetko sa nám môže stať...
U mňa tiež za 5hv.:))

Enri, sranda ako sme sa tu stretli.:)

Enrique25.3.2010
 

Fíha, Renatka, ďalšia próza? Výborne výstižné, prakticky zo života, povedala by som, že bežný, dennodenný kolorit. Nevravím, že súhlasím, ale stáva sa a veru, nejednej a nech nie som zaujatá: aj nejednému. Trefná poviedočka, jednoducho zrozumiteľná, aj básnička pekná na začiatku, dokonca som jej i rozumela, hm, hm. Prekvapuješ! Držím palčeky! :-D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Renáta Janesová

O mne

Možno má človek niekedy v hlave toľko myšlienok v divom prúde, že mu pomôže už len papier a pero.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: