IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Môj brat Laco (Gabriel Németh)16.6.2010
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Po dlhom úvode nasleduje zrýchlenie, výbuch, utekajúci ľudia a trochu bezradné konanie dvoch kamarátov – Laco zaborí hlavu do dlaní, namiesto toho, aby hneď utekal a kamarát mu zase vraví ´Ideme´ a zároveň ´len kľud´. Počas tohto zrýchlenia zaregistrujeme, že sa ´poludnie schyľuje k záverečnej a začína sa stmievať´, pričom takáto vsuvka na mňa pôsobí ako spomaľovač, úplne opačne ako beh a zhon. Som zmätená, rovnako ako chlapci. Text, ktorý chce byť dramatický sa zasekáva.
(Celé hodnotenie si prečítajte v sekcii Hodnotenia)

MONIKA KOMPANÍKOVÁ, spisovateľka

4
 počet hodnotení: 66
prečítané 2500, Komentáre 12

 
Prežije?
Na poličke spia knihy. Pred knižnicou kvitne ker divej ruže. Je deň, keď listuješ vo vlastných spomienkach a čakáš kedy do dverí vstúpi prvý čitateľ . Zvláštne. Dnes sa č...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

gabriel németh22.12.2012
 

mám rád veľmi kávu, nefajčím, nepijem, káva je moja neresť, milujem ju zo všetkých nápojov najviac.

Kristína22.12.2012
 

Pekná ranná báseň, aj ja mám také rána, s kávou, no bez cigarety.

gabriel németh20.12.2012
 

vtedy poviedka bola neskopírovaná,
písal som na pracovnej ploche www.mamtalent.sk a súril ma čas. Som viac básnik, ber to tak! A takou formou budeme komunikovať, budem rád. Ahoj.....,

Zet20.12.2012
 

Kto je Jana Kompaníková? pokiaľ dobre vidím, text hodnotila spisovateľka Monika Kompaníková...
Gabo to si robíš srandu, toto je opravený text? ifty - fiftz - to je čo ?
načo dávaš pomlčky za koniec vety, tam predsa nepatria....
Práve bola veľká prestávka, Lacovi mi zavolal. - nechápem zmysel tejto vety...
Lacovi zomrela sestra i sestra. - to je čo zasa za hlúposť, veď si predsa písal, že mu zomrel brat, mama a sestra. Čítal si si to prosím ťa, aspoň raz po sebe?
A čo sa týka príbehu, tak som mu neuveril vôbec nič, to ako si popísal smrť, utrpenie, trúchlenie vo mne nevyvolalo nič, žiadnu emóciu, zrejme sa niekde stala chyba. Možno len na mojom prijímači, neviem. Nečítal som kritiku Moniky Kompaníkovej, ale začiatočníckymi chybami, si dobre sa rozvíjajúcu poviedku slušne povedané, zabil. Tých chýb je tam oveľa viac ako som spomenul. Tak si k tomu sadni a skutočne to prepracuj. Ak to nevieš, popros niekoho skúseného napr. DARK.

gabriel németh27.10.2010
 

pozri ja som poet, poéziu mám v krvi, próze sa venujem, asi pol roka a čosi, ak sa ti moja tvorba nepáči, alebo nie je po chuti
skús poéziu možno ťa oslovi.

j.z.27.10.2010
 

Gabo,
neviem, s koľkými adolescentmi sa stretávaš a ak aj s nejakými hej, či počúvaš, ako sa medzi sebou rozprávajú. jazyk, ktorý si zvolil, mi veľmi pripomína diela pre dospievajúci mládež z obdobia nadšeného budovania socializmu, ktoré sa síce vo veľkom chŕlili, ale v rámci povinného čítania sa vždy žreboval zúfalec, ktorý si tú strašidelnosť musel prečítať a napísať o nej do čitateľského denníka, aby mali ostatní (a celé generácie) čo opisovať.
jazyk tvojich postáv je taký nedôveryhodný, že som dočítal ledva koniec prvej kapitoly a už nemám chuť púšťať sa do ďalšej. a čo potom tí, ktorým je tvoje dielo určené? myslíš, že by si ho prečítali?

gabriel Németh27.8.2010
 

vďaka za vysvetlenie, Tina,
želám veľa tvorivých nápadov
pri písaní.

gabriel németh22.8.2010
 

som rád, že si sa ozvala, práve tvoja tvorba ma zaujala, v kapitole môj brat laco v sekcii 36 - je môj román slzy pre bolesť, neviem však, či rozsiahlú prózu treba rozpísovať len v jednej sekcii, stále, alebo písať podľa kapitol a každú kapitolu zaradiť do zvlášť sekcie - poradila by si mi ? za čo ti srdečne ďakujem.

Tina VdH27.8.2010
 

Ahoj, Gabriel. Jednoznačne ti odporúčam, aby si rozsiahlu prózu pridal len ako nový titul na svojej stránke. Editovací program (admin) umožňuje pridávať kapitoly vrámci diela. Tie sa, vďaka vylepšeniam systému cca od 1.6.2010 zobrazia automaticky vždy na novej strane (vrámci diela). Keby si chcel pridávať nové kapitoly ako samostatné sekcie, čoskoro by si sa mohol ocitnúť v ťažkostiach, lebo by ti ich systém počítal ako nové diela a počet diel od jedného autora na stránke MT je obmedzený na 10. Keby mala tvoja próza napr. len 11 kapitol, už ich všetky naraz neumiestniš... A už teraz máš 4-5 diel ::))) Tak toľko.

Tina VdH27.8.2010
 

Opravujem - vidím, že už teraz máš 10 diel!

gabriel németh27.7.2010
 

na margo celej recenzie, za ktorú ďakujem
podotknem iba toľko, že keď píšem na portáli mam talent dlhší, prozaický text, tak mi obsah z ničoho nič vypadne,. to sa mi stalo aj s touto
poviedkou, preto by bolo zaujímavé poviedky posielať na tento portál ako prílohu vo worde. také veci by sa nestávali, dá sa to vôbec?

Tina VdH22.8.2010
 

Nie, Gabriel, myslím, že sa to nedá :( Navrhujem ti používať opačný postup, ktorý sa osvedčil mne. Píšem vo Worde a keď mám hotovú kapitolu, súbor si uložím. Potom systémom CTRL C a CTRL V skopírujem príslušný text do editora MT. Skopírovaný text si však nezachová svoj formát, napr. odseky, kurzívu treba v admine nahodiť znovu. Ale zato dielo máš zachované prinajmenšom u seba na disku :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Gabriel Németh

O mne

Píšuci autor . Viac o mne netreba vedieť.

Moje naj
Slzy pre bolesť prepracovaná verzia

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: