IKARIKAR http://www.ikar.sk

Môj život sa zmenil (Tinka G.)18.11.2014
 

2
 počet hodnotení: 5
prečítané 309, Komentáre 13

 
Môj život sa zmenil 1.časť-EŠTE DOMA
    Môj život sa zmenil
                                                 
 
                                                  Úvod
Myslím, že všetci ste počuli príbeh o vlkodlakoch, upíroch, morských pannách.
Teraz si vypočujte môj príbeh.
Volám sa Alex mám osemnásť rokov a bývam v Bratislave.
Bývam s rodičmi a práve končím strednú školu.
Už sa neviem dočkať maturity.
 Kamarátka príde s lístkami na koncert na ktorý nám dal lístky jej chalan no rodičia nebudú najšťastnejší keď sa to dozvedia.
Stále si myslia, že som dieťa a po večeroch nemôžem ísť von. Nakoniec nájde mamina zamilované lístočky, ktoré som písala jednému chalanovi...
Všetko sa v pár dňoch obráti proti mne.
Tak si pôjdem zarezervovať letenku na Hawai a potajomky sa vyberiem na letisko.
Na nešťastie ma prichitia rodičia a začne naháňačka.
Keď už budem v kľude v lietadle zjaví sa chlapec mojich snov.
Bude to najlepšia cesta v mojom živote .. aspoň som si to myslela .....
                 
 
                         ...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Tinka11.12.2014
 

Ďakujem za upozornenie budem sa to snažiť opraviť.

Ella Lenart11.12.2014
 

Milá Tinka,príbehy so zápletkou posuň do románov ako Ti radí Daisy. Priamu reč \"ozdob\" doslovom napr. \"Ttam!\" koktavo som vyhŕkla alebo niečo podobne. Ozdob aspoň niektorú priamu reč, aby nebola suchá.Daj si pozor na opakujúce sa po sebe slovo \"som\"
\"Opäť som kričala. Daniel sa chytil snažila som sa plávať späť no nevládala som. Cítila som niečo....... Pozmeň ho inou štylizáciou. Ja viem veľmi dobré aké je to ťažké, ale potom sa to ľahšie číta a neruší. Oceňujem túžbu v tvojom veku písať, venovať sa niečomu čo môže mať zmysel v ďalšom tvojom živote. Takže držím palce, príbeh si posledujem.

Tinka3.12.2014
 

Zaradila som to do kategórie iné lebo to je vlasne dobrodružné a to nieje na výber. No čo už. Každý má svoj názor a nikomu to neberiem za zlé. (Len ak ma uráža) Ďakujem za názor každého.

Tinka30.11.2014
 

Ďakujem za upozornenie. Máš pravdu. Tie pravopisné chyby. Nedávam si pozor pri písaní. Budem sa to snažiť napraviť skôr ako začnem písať nové kapitoly. Mám len 12 rokov tak sa mám čo učiť. V škole sme sa ešte neučili niektoré veci. Sama veľmi neviem ako sa správajú starší ale odhadovala som z toho čo vidím a čítam. Ale potrebujem staršie postavy k tomu čo sa ešte stane. V každom prípade budem rada ak sa ti to v hlavnom deji zapáči. :)

Peťuš2.12.2014
 

nemusíš byť nahnevaná ty. No a čo ako sa tvoje postavy tam správajú, je to predsa TVOJA VEC. a ja si myslím že im netreba pridávať roky.No a už je jedno či tam máš chyby tie sa predsa vedia opraviť.

Daisy30.11.2014
 

Prečítala som si zopár úryvkov z diela a neviem, prečo je zaradené v kategórii \"Iné\", keď by mohlo byť normálne v kategórii \"Romány\" alebo \"Pre deti a mládež\". Taktiež odporúčam ubrať hrdinom zopár rokov, pretože sa na svoj vek správajú príliš detinsky, a tak to celé pôsobí nedôveryhodne. Od čítania odrádzajú aj základné gramatické chyby, takže by bolo fajn dávať väčší pozor na hodinách slovenčiny. A tiež si treba pozrieť aj písanie priamej reči. Máš to všetko v jednom odseku a text sa zlieva.
Predpokladám, že si veľmi mladá, takže nevešaj hlavu. Každý musí nejako začínať.

Peťuš2.12.2014
 

Podľa mňa je to dobré. Sú tam síce chyby ale keď niekto píše nezaoberá sa tým. No a čo, že je o zaradené v iné, je to JEJ VEC. A na hodine slovenčiny je najlepšia žiačka. a predpokladas dobre je este iba siedmačka no a čo, ale tým že si ten komentár napísala, neuvedomila si si, že nie všetci možno majú silnú povahu a že by to nenahala. Ak by bola Tinka slabá osobnosť, nemusela by to vydržať. Ale máš šťastie, že je silná. Ak si ju len chcela zhodiť alebo neviem čo iné ten komentár si nemusela ani napísať. Papa.

Daisy3.12.2014
 

Nemyslím si, že som napísala niečo až také strašné, že by to malo autorku položiť na kolená. Je mladá, to je jej výhoda predsa, môže sa všetko podstatné naučiť. Na staré kolená to pôjde oveľa ťažšie. Tým, že to zaradila do nesprávnej kategórie, sa oberá o možných čitateľov. Ak si niekto chce prečítať niečo z tínedžerského prostredia, nepôjde predsa medzi Iné (ezoterika, hobby, poradcovia), ale klikne si rovno na \"Pre deti a mládež\". To je jedna vec. A druhá vec: ak ide niekto s kožou na trh, nemôže očakávať, že sa to bude všetkým páčiť. Ak si prečítaš niektoré recenzie u diel, ktoré už vyšli v knižnej podobe, zistíš, že ani tam sa čitatelia nezhodnú. Niektorým sa to páči a iným nie. A myslíš si, že berú ohľad na autora? Nie. Proste napíšu, či sa im to páčilo alebo nie a je im jedno, ako sa autor po tom komentári cíti. (To hovorím len preto, že autori sa musia pripraviť aj na negatívne recenzie.) Ja som autorke nechcela svojím komentárom uškodiť, ale pomôcť. Mrzí ma, ak som ju nejakým spôsobom urazila, ale to nebolo mojím cieľom. Dala sem dielo a očakáva snáď úprimny názor na svoju tvorbu. Mohla som jej napísať, že to bolo úžasné a že sa neviem dočkať pokračovania, ale pomohlo by jej to v napredovaní? Vydal by to niekto v takejto podobe? Vonku je tvrdá konkurencia. Zo zahraničia ku nám prichádzajú mnohé skvelé knihy, častokrát aj sfilmované a ľudia sú ochotní za ne zaplatiť. Je ťažké presadiť sa so slovenskou tvorbou na našom trhu. Preto je nutné neustále sa zlepšovať.

Daisy3.12.2014
 

A ešte jedna vec: Ak autor do profilu neuvedie svoj vek, ja nemám ako zistiť, koľko má rokov. Ja neviem, či ten autor má už 30 rokov a stále nevie gramatiku, alebo má len 10 a učí sa. Samozrejme, u detských autorov sa dá prepáčiť slabšia slovenčina, veď sa ju predsa len učia. Ale ako som napísala na začiatku, bez informácií v profile to nemám ako zistiť. Tak musím len predpokladať, že je autor schopný prijať aj takúto kritiku.

Peťuš21.11.2014
 

veľmi dobre páči sa mi tá zapletka nože napovedz kto jej tie veci nakoniec zobral aspon meno :)

Peťuš19.11.2014
 

je to super pretože sa to tak zrazu zamotáva a to je dobré ale to moje je uplne odveci :(

Peťuš18.11.2014
 

super Tinka ukažeš to učke zajtra.

Tinka18.11.2014
 

Ešte uvidím ;)Ale chcem trošku poradiť od niekoho kto sa do tohto vyzna tak asi ano :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Tinka G.

Obálka knihy
O mne

Mám 12 rokov. Chodím do 7. ročníka.
Vo voľnom čase čítam, píšem, kreslím a športujem.
Píšem už pár rokov hoci to boli zo začiatku len hlúposti, ale už vtedy ma to bavilo.
Dúfam, že sa vám bude moje dielo páčiť.
Ak budete mať otázky alebo pripomienky tak píšte.
Budem rada ak ma to usmerní. :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: