IKARIKAR http://www.ikar.sk

Moje básne (DUREL)25.10.2013
 

3
 počet hodnotení: 10
prečítané 338, Komentáre 12

 
Vitalizmus
 VITALIZMUS
 Keď lúče slnka obdaria ma teplom,keď človek pohladí ma slovom,keď zistím, že už prišlo to,čo som si vysnív...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Durel5.5.2014
 

Zdravím :) na začiatok by som chcela poďakovať používateľovi menom Greg. Je to pre mňa kompliment, že ma ľudia tu neodhadujú na 13 :) popravde som skoro pred dvoma mesiacmi oslávila 14 rokov a vidím, že už je potrebné obnoviť môj profil... V písaní básní nie som zručná, ale niekedy podľa nálady napíšem báseň a zavesím ju tu. Nie všetky, samozrejme... Radšej píšem príbehy, ale tie si aj tak nikto nečíta :D ale baví ma to. Knihy o písaní som si pozerala, ale akosi to neviem aplikovať do písania vlastných básní. Ďakujem Vám za rady, budem sa snažiť to zlepšiť a nie len narýchlo napísať báseň a ani si ju po sebe neprečítať. Alia S. ďakujem za pomoc a tie Knihy o písaní si ešte pozriem :)
Nemenovaná osoba, u ktorej neviem, ktoré meno použiť- chcela by som povedať alebo skôr napísať len to, že s tým pánom bubinostar/om/ ma to trošku predsa urazilo. Pozrela som si priloženú stránku a dosť som sa nasmiala. Radšej som to vypla, ale ak sa dnes odvážim niečo z jeho tvorby si prečítam. :) Možno sa mi to zapáči a začnem písať rovnakým štýlom.
Ďakujem všetkým za vaše rady...
Autorka Durel

Alia S.4.5.2014
 

DUREL, máš len trinásť, tvoje diletantstvo je ako-tak pochopiteľné. Ako ti už bolo poradené, na hlavnej stránke Mámtalentu vpravo nájdeš Knihy o písaní, ktoré ti pomôžu zorientovať sa vo svete literatúry všeobecne, v tomto prípade aj peézie, ak si sa rozhodla venovať sa jej.
Čítaj, stále veľa čítaj, táto činnosť ti pomôže odstrániť všetky začiatočnícke neduhy. Pochopíš, prečo poéziou nie sú len momentálne myšlienky a ich urputná snaha dostať ich za každú cenu pred zraky ostatných a čo odlišuje lepšiu poéziu od grafománie.
Želám veľa chuti do vzdelávania a k tomu veľa trpezlivosti.

greg5.5.2014
 

Niektorí sa za čísla o veku len skrývajú, dúfajúc v zhovievavosť, či aj hviezdičkovanie. Tu mám prudké podozrenie, že je to číslo ceeelkom iné.

ja ešte r3.5.2014
 

Vysvetlivka:
bubinostar = najväčší diletant v histórii slovenskej literatúry
vítaz v kategórii najobskúrnejších autorov na portáli www.membrana.sk

Dorian Gray3.5.2014
 

Alias, závidíš, že má iba trinásť?
Ak niekomu radíš, tak sama dávaj aspoň bodky za vetami.

Alia S.4.5.2014
 

Dorian, stále ti niečo uchádza. Aj komentáre lepíš bezhlavé.
Keby si si viac všímal, všetko by si písal premyslenejšie.
Skús, či by si vedel. Oboje.

ja ešter az3.5.2014
 

Mýliš sa, salDorian, žiadne bodky za vetami, lebo to nie sú vety a ja nie som Alia :) . (bodka)

ja šter ka3.5.2014
 

Akoby si bubinostarovi z boku vypadla!
Naštuduj si, ako sa píše poetry! Na úvodnej strane.

Durel13.12.2013
 

Ďakujem Vám veľmi pekne za komentáre. OSpravedlňujem sa, že odpisujem až teraz, ale dlho som tu nebola a nepridávala nič nové.
František veľmi pekne ti ďakujem. Práve o to mi ide, aby to neboli len nejaké popísané riadky, ale text, ktorý dýcha a žije vlastným životom :)
Alexandra Hentz ďakujem krásne. Niekedy je ťažké myslieť pozitívne, ale viem, že každí je výnimoční a že smútiť a hnevať sa nemá zmysel. Viete nevedela som či mám právo komentovať diela iných autorov, ale ak je to v poriadku tak som rada. :)
Lýdia J. Vlastne máte pravdu, pretože aj ja som šťastná, keď mi niekto napíše komentár :). Človeka to veľmi podporí a pomôže v písaní ďalších básní či príbehov.
Ďakujem Vám všetkým :)

František5.11.2013
 

Veľmi dobre píšeš, tvoje básne /aj tie Zo srdca/ majú dušu a fakt idú zo srdca.

Alexandra Hentz26.10.2013
 

Ahoj :))

Musím povedať, že som už čítala aj lepšie, ale...páči sa mi myšlienka básničky a ak trinásťročné dievča o sebe premýšľa tak pekne a vie, že je výnimočné...môžem len súhlasiť a podporovať ťa v rozširovaní tohto dielka.:)

P.S.: Čítala som tvoj \"profil\" a chcem len povedať (napísať :D), že komentovať diela iným predsa môžeš, nikto nečaká profesionálne hodnotenie :) Myslím, že každého poteší akýkoľvek názor :)

S pozdravom,
Alex H.

Lýdia J. 26.10.2013
 

Ahoj, Durel. Súhlasím s Alexandrou, v týchto veršíkoch je aj vitalizmus. A komentovať písmenká iných autorov pokojne môžeš, tu ani tak nejde o odbornú kritiku, aj keď niekedy áno, ale hodnotné pre pisateľov je aj vyjadrenie pocitov čitateľov, či ich prečítané oslovilo, alebo nie, či im to niečo dalo... a tak.:)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

DUREL

O mne

Zdravím Vás,
mám štrnásť rokov a veľké sny. Či sa mi ich podarí vyplniť, je otázne. :) Moje záľuby sú hlavne čítanie a písanie. V poslednej dobe som začala písať aj básne, ale veľmi mi to nejde. Radšej píšem príbehy. Dúfam, že sa mi niekedy podarí napísať plnohodnotné dielo, ktoré sa Vám ale i mne bude páčiť...
S pozdravom autorka Durel

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: