IKARIKAR http://www.ikar.sk

Mojich10chlapov (Petra B)30.1.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 154, Komentáre 1

 
Mojich10chlapov
Ďaľší muž v mojom živote bol Roman.
Keď sa tak obzriem nazad, vždy som mala chlapov, o ktorých sa vo všeobecnosti hovorí, že sú krásni.
Dnes by som si spomenula na príslovie: z krásneho taniera sa nenaješ; vtedy som bola však v inom svete; opojená predstavou lásky.
Nie, nezabudla som na svoje posledné predsavzatie a, verte či nie, romanove aktívne dvorenie trvalo dva mesiace aj tri dni. Tento špinavoblond hnedooký športovec si počkal na moje áno-teda nie áno v kostole či na matrike, ale áno na pozvanie na „skutočné rande“.
Medzi týmmi stihol kúpiť hodinky, retiazky, ba aj prsteň, ktorý som však odmietla. To aby si nenamýšlal, že som akýmkoľvek spôsobom povinná si ho vziať. Chvíle, ktoré sme prežívali v čase jeho pokusov o moje áno boli takmer úchvatné. Výlety na miesta blízke i vzdialené; piknik pod veľkým dubom aj obed na lodi, prerážajúcej riečne vlny. Vtedy som prvý raz v živote sedela na koni.
Roman mi pripadal ako typ chlapa zo ženských románov, v ktorých zvyčajne hrdinka uteká z domu pred nejakým tyranom, zväčša prenasledovaná a na svojej be...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alia S.2.2.2017
 


Mojichdesaťchlapov je, ako prezrádza zlepený nadpis, červená červená knižnica. Preto, že sa musí (podľa mňa) za svoju autorku pýriť od hanby.
Základy interpunkcie - pojem nie príliš rešpektovaný, klišé (z prázdneho taniera) a vlastne aj dielo ako také má podobu miliónteho sadrového odliatku Jin Cháa z Dynastie Ťin, teda ničím nevytŕčajúce z radu textov bez pridanej hodnoty, špinavoblond je nespisovné, áno-teda v žiadnom zo slovníkov nie je, ani týmmi atď. Zas o neznalostiach pravopisu. Ale to je v porovnaní s ostatným zanedbateľné.
Síce som vydržala takmer do konca, vlastne viac preskakovala, ako podrobne skúmala, no nie kvôli napätiu, ale kvôli tomu, či autorka dokáže ponúknuť niečo iné okrem detailného popisu zmietania sa dvojice v záchvatoch nízkych pudov. Neviem, či má cenu popracovať na forme a štylistike, jazykovej základni a iných príznakoch, podľa ktorých bude vidno autorská (aspoň priemerná) vyzretosť. Ak áno a čitatelia s radosťou siahnu aj po knihe s takým obsahom, aký je ponúknutý, potom je nevyhnutné venovať spracovaniu do aspoň trochu literárnejšej podoby veľa času. Zatiaľ dielo vyznieva ako mdlé rozprávanie (možno jednej priateľky druhej pri kávičke), zároveň ako lascívny príbeh do šteklivého časopisu. A možno sa príbeh pohne inam, do hodnotnejších sfér, len potom mu začiatok dosť ublíži. Skôr si myslím, že ak je príbeh prvý povrchný, ďalšie (nie ďaľšie) budú klony. Nekonvenčné spracovanie vzťahu sa zrejme konať nebude.
Takýto prístup k práci by som hodnotila mínusovými hviezdami, ak by bola možnosť. Nechcem autorke rozprávať do toho, čo ju napĺňa a obohacuje a čím chce obohatiť ostatných, ale mne popis lacnej spálňovej etudy nemal čo dať.
Akurát som si už pri prečítaní nadpisu uvedomila, že toto dielo už ako e-kniha vyšlo – vydavateľstvo Petra B.
Kladne hodnotím iba obálku.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Petra B

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: