IKARIKAR http://www.ikar.sk

Moment (Hana Prostredníková)30.5.2014
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 280, Komentáre 0

 
Moment
Vzduchom sa miešali vône ruží a jazmínu. Priestorom sa niesla tichá, pokojná hudba, a všetko sa v kľudnom prítmí zlievalo do jedného. Ako keby sa tam zastavil čas, všetko plynulo akosi pomalšie, zato intenzívnejšie. Človek tam mal pocit, ako keby tam žil viac ako kdekoľvek inde. Každý pocit bol silnejší, myseľ mocnejšia, telo zdravšie. Ľudia sa tam zdali byť inými. Z každého vyžarovalo isté čaro či dokonca zmyselnosť. Každý videl sa každému dôstojný a rozvážny. Všetko tam bolo dokonale pokojné, všetko bolo v harmónii.
 
Sedela tam a priam cítila, ako všetko okolo nej zastáva. Všetko to, čo sa okolo nej zvyčajne hnalo teraz videla jasnejšie a detailnejšie. S každým úderom srdca, s každým ďalším nádychom.
„Je to tu očarujúce, že?“ povedal muž a zapálil sviečku stojacu na stole. Rozhorela sa krásnym jasným plameňom, ktorý bol síce malý, no svietil a hrial priam viac ako samotné slnko. Hľadela naň a nedokázala odtrhnúť zrak. Už to bolo dávno, čo v nej naposledy niečo vzbudilo taký záujem ako toto. Natiahla k nemu ruku a nechala sálavé teplo zohriať jej skrehnuté prsty.
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Hana Prostredníková

blog.jpg
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: