IKARIKAR http://www.ikar.sk

Morský kráľ (av)16.3.2010
 

5
 počet hodnotení: 11
prečítané 167, Komentáre 6

 
Morský kráľ

 
 
Kedysi dávno žila na brehu mora dievčina Aja. Vychovávala ju láskavá teta a strýko, pretože jej mamička zomrela, keď bola ešte veľmi malá. Ani o oteckovi toho moc nevedela. Hoci sa spočiatku naňho často pýtala, teta so strýkom sa vyhovárali, že ho nikdy nevideli, že im ho mamička nikdy neukázala a ona sa časom pýtať prestala.
Aja nemala mnoho priateľov. Od detstva trpela tým, že jej narástli veľmi veľké nohy, obdarené dokonca blanami medzi prstami. Deti sa jej často smiali, že ich má ako plutvy a zlomyseľne po nej vykrikovali: „Ryba, ryba...“
Ľudí sa teda trochu stránila. Najradšej sedávala na skalách, ďaleko od brehu, kam vďaka svojim veľkým nohám – plutvám, ľahko doplávala. Hrávala tam na malej flaute, pozorovala hybké rybičky a šantila s nezbednými delfínmi.
Keď vyrástla na dievčinu, zapáčil sa jej mladý rybár Erik. Občas sa pokúšal predbehnúť ju v plávaní, nikdy sa však nehneval, že sa mu to nedarí.
Nohy mala už také veľké, že jej musel obuvník zvláštne sandálky urobiť, aby n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga Kohútiková6.4.2010
 

Milá AV,
rozprávka je veľmi krásna, zaujímavá pútavá a chcela by som vedieť, ako to dopadne. Nádherné a kniha by bola tiež. Ten obrázok je návrh knihy? Tiež pekný.
Prajem Ti, aby Tvoja kniha tešila veľa čitateľov. OK

Laura4.4.2010
 

Spica rozpravka.

Kronich19.3.2010
 

Bolo to fajn.

av18.3.2010
 

Ava, som rada, že sa ti nelenilo napísať mi takú krásnu pochvalu. Ďakujem. Rozprávku nedám celú. Už aj táto časť je veľmi dlhá. Bolo by to zbytočné.

ava19.3.2010
 

Ja si nemyslím, že by to bolo zbytočné, ale rešpektujem Tvoje rozhodnutie. Je to však škoda, lebo je to krásny príbeh.
Ahoj:)

ava16.3.2010
 

Ahoj Av:),
napísala si veľmi, veľmi pekné dielo. Pútavé a určite čarovné a ja som rada, že som si od Teba mohla opäť prečítať niečo nové.
Bude aj pokračovanie?

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

av

O mne

Venujem sa rozprávkam a poviedkam pre deti.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: