IKARIKAR http://www.ikar.sk

Mount Kinabalu (Borneo) (Ľudmila Hostová)21.3.2010
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 177, Komentáre 1

 
Mount Kinabalu (Borneo)
Nad smradľavým prímorským mestečkom Kota Kinabalu sa dovysoka týčil štít hory Mount Kinabalu, spolovice zababušený v obrovskom tmavošedom mraku.

- Ak bude takto, hore nič neuvidíme.

Filipove slová jedným ťahom nechtiac rozbili môj krehko nadobudnutý optimizmus, že výstup na štvortisícovku bude príjemnou záležitosťou.
 
Už dva týždne sme s Filipom trénovali, každý po svojom. Ja som každý večer s námahou zdolávala malú súkromnú Ká dvojku, po schodoch do deviateho poschodia. Tesne pred samotným výstupom mi však vždy dochádzal kyslík a umierala som pomalou a krutou smrťou na vyčerpanie a následky výškovej lenivosti. Na chrbte, ulepenom z každodennej singapurskej verejnej sauny, sa mi usadzoval studený pot, z vedomia, že stokrát dlhšiu cestu nemôžem v mojom aktuálnom tele zvládnuť. Kdesi v hĺbke stehien ma pálili drôty, ktoré mi pred cestou na Borneo ktosi vimplantoval do neexistujúcich svalov. Vŕzgalo mi v kolenách. Smutnelo na duši. Bolo mi jasné, že začínať s vysokohorskou turistikou v tridsiatke je ako začínať s krasokorčuľovaním v pätnástke.

Filip nao...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Pedro21.3.2010
 


zaujimave. dost dobre na cestopis.. pri prvych riadkoch sa mi zvysil tep. citil som busenie srdca pri pomysleni, ze som este na 4000 metrovu horu nevystupil. takze klobuk dolu. hmm., ten Vas priatel superman asi nechcel dat najavo bolest, ale to sa da vsetko nacvicit. pacila sa mi aj ta stipka cynizmu, ktoru ste text dochutila.. ja to robim tiez. pozrite si text Srdce balkanu. zdravi autor

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ľudmila Hostová

DSC_2876.JPG
O mne

Mám rada pangolínov, ca phé sua da, jazdu na kolobežke, Marquéza, laoský zízavý pohľad, singapurské spevavé láá, pražské zvony a bardejovský prízvuk. A mnoho iných nevšedných radostí všedného sveta.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: