IKARIKAR http://www.ikar.sk

Môžem na Slovensku vydať knihu v češtine? (Lucia S.) Celkový počet komentárov: 1
 

 

Lucia S. sa pýta:

    Tento problém som si vypestovala sama a neviem, čo ďalej. Píšem veľmi rada, ale v českom jazyku. Robí mi to problémy pri zverejňovaní diel, pretože v Česku vadí, že nie som Češka a na Slovensku zasa, že dielo nie je v slovenskom jazyku. Je to naozaj taký problém? Mám šancu na Slovensku vydať dielo v českom jazyku?

 

Odpovedá Valeria Malíková, riaditeľka vydavateľstva Ikar:

     Šancu máte vždy, pokiaľ si nájdete vydavateľa, ktorý bude chcieť vydať knihu v českom jazyku. Ale šanca je minimálna. Kniha vydaná v češtine je prioritne určená pre český trh.

    Je pravdou, že aj na Slovensku sa predá niekoľko desiatok , výnimočne niekoľko stoviek kusov knihy v českom jazyku, ale na tom sa nedá postaviť vydanie diela v češtine slovenským vydavateľom. .

    Písať dielo v jazyku krajiny, kde bude kniha vydaná, je celosvetový štandard. Preto by som Vám odporučila hľadať vydavateľa v Českej republike.

    Ešte otázka. Píšete, že Vám písanie v češtine spôsobuje problémy pri vydávaní. Máme tomu rozumieť tak, že už Vám nejaké knihy vyšli?

 

Za portál Mám talent pripomíname, že otázky nám naďalej môžete posielať cez formulár na stránke MT.

 

 Komentáre

Lucia S29.7.2014
 

Ďakujem vám za skorú odpoveď. Aby som vám dopovedala na otázku. Napísala som, že mi to robí problémy pri zverejňovaní diel, na vydanie ešte nemám dostatok odvahy. Ide hlavne o súťaže, ktorých sa v ČR nemôžem účastniť ako Slovenka. Šancu mi zatiaľ dali iba Dumky podvečerné, kde som získala druhé miesto...

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

sec 

Návštevník

 

Autor

 
Spýtajte sa
 

Literárny stĺpček

 

Užitočné linky

 
 

Autori

 
 

Hodnotenie vydavateľstva

 

 

Projekt

mediálne
podporujú: