IKARIKAR http://www.ikar.sk

Možnosť voľby (AbbyG)26.6.2014
 

5
 počet hodnotení: 2
prečítané 288, Komentáre 9

 
***

 

       Rozum sa mi zastaví vždy, keď si predstavím, čo všetko sa naokolo deje a bežný človek o tom nemá ani poňatia. Prečo sú tie dva svety také rozdielne? Prečo už nepatrím do toho normálneho? Zrazu je zo mňa niekto úp...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

trcdhf13.12.2014
 

ahoj, je to dobre.....

AbbyG26.6.2014
 

Ahoj Daisy
..
S tou dĺžkou to je pravda, ale mam to na 24 kapitol, mne sa to fakt nechcelo nahrávať po jednej zvlásť. Ale asi to tak bude lepšie (i ked niektoré sú dlhé sami o sebe) Pochopením ako sa nahrávajú diela na portál som strávila vyše hodiny, je to dosť zvláštne vymyslené, ale chcel to len zvyk.
K dielu: tie veľké začiatočné písmená som ja osobne nepostrehla, asi len raz. Ale ak máš na mysli to, čo mám na mysli ja, tak je to tam náročky, nie pre zdvorilosť akú používame v listoch, ale pre zvýraznenie. Rada si veci robím a píšem po svojom, nie podľa šablóny.
Na záver: poriadny šok, keď som uvidela že je tu nejaký komentár. Toto je prvý krát za celé tri roky (odkedy som to napísala), čo som to sprístupnila aj niekomu inému, ako pár známym a pod. To poskočenie srdca je veru zvláštny pocit.
A toto je môj prvý komentár, resp. reakcia naň, tak idem skúsiť, že čo asi tak treba napísať do toho políčka \'podpis\' :D snáď svoje meno.
Vďaka.

Daisy26.6.2014
 

AbbyG,
v pohode, si tu nová, nič sa nedeje. Neviem, kvôli akému dôvodu si sa zaregistrovala na mamtalente. Pokiaľ ti šlo o spätnú väzbu, dielo treba rozdeliť na menšie časti. V pohode to môžu byť aj polkapitoly, ktoré budeš pridávať, a nič sa nestane, keď budeš dielo zverejňovať postupne aj tri mesiace. Pravda je taká, že ak by si zverejnila naraz 24 kapitol, docielila by si pár prečítaní a jednu žiadosť o skrátenie textu (odo mňa) :D. Na portáli som už nejaké tri roky a za tú dobu som sa naučila, že ísť touto cestou nie je dobré riešenie. Radšej menej a postupne ako veľa a naraz. Pokiaľ ti šlo len o akési uloženie diela a sprístupnenie verejnosti, stalo sa, ale snáď máš väčšie ciele.
K tým začiatočným písmenám: Vaša prvá pusa, že je pre Vás dôležité..
Tam som to postrehla.

AbbyG26.6.2014
 

Dobre, tie písmená už chápem :D
A k tomu, čo si písala predtým.. myslíš že je dobré, ak tu budem ľuďom komentovať ich diela? Alebo si to len myslela tak, že nech nečakám milión reakcií, pokiaľ ja nedám nikomu to isté?

Daisy26.6.2014
 

Myslím, že je úplne v pohode, ak si na portáli vyhliadneš zopár diel, ktoré ťa niečím zaujmú (nemusíš komentovať štýly, ktoré ťa vôbec nebavia) a vyjadríš sa ku ním. Ja si tiež vyberám diela, ktoré majú šancu udržať moju pozornosť, pretože podobné píšem alebo čítam. Pri komentovaní sa snaž byť úprimná, pretože len tak môžeš pomôcť začínajúcim autorom. Ak sa ti niečo nepáči alebo sa ti zdá, že dielu chýba akcia, opisy alebo sa pristihneš pri tom, ako preskakuješ dialógy, treba to autorovi napísať, nech vie, kde robí chybu, na čom má ešte popracovať. Ak sa ti naopak niečo páči, nejaké úseky a podobne, aj to môžeš napísať. Na druhej strane sa ti tiež môže stať, že autor kritiku neprijme dobre. Žiaľ, aj to sa stáva. Sme všelijakí.

AbbyG26.6.2014
 

Vďaka za tvoj čas, píšeš užitočne. A ja viem, že si z toho kus zoberiem a ak tu pár rokov vytrvám, budem sa snažiť podobne nabádať nováčikov aj ja.

Daisy26.6.2014
 

Tak to budem rada. Občas si hovorím, že zbytočne píšem tieto nováčikovské komentáre, pretože mám pocit, že aj tak 90 % autorov na to kašle. No potom mi je ľúto, keď vidím, že neustále pridávajú kapitoly a nemajú žiadnu odozvu. Hovorím si, že možno keby vedeli... Keby boli na portáli tak dlho ako ja, niečo by sa zmenilo... Občas to vyjde, občas nie.

Daisy26.6.2014
 

Ahoj, AbbyG,
zrejme si tu nová, a teraz budem znieť ako obohraná platňa, keďže to pomaly píšem už každému nováčikovi, ale aj ja som tu kedysi bola nová a keby som vedela to, čo viem dnes, pristupovala by som už od začiatku k portálu inak. Takže dovoľ mi poskytnúť ti zopár rád.
1.) Skráť dĺžku pridávaného textu. Čím kratšie, tým lepšie. Príliš dlhé texty odrádzajú ľudí od čítania, pretože častokrát nemajú čas a ani chuť prebárať sa dlhým textom, nevydržia čítať za monitorom dlho, nedokážu si poznačiť, kde skončili, a tak znižuješ šancu, že niekto príde a zanechá komentár.
2.) Aj ty by si sa mala zapájať do života na portáli, čítať a komentovať. Takmer každý týždeň pribúdajú nové diela, dnes to boli napríklad až štyri, ak správne rátam, a nie je možné, aby tých zopár komentujúcich, čo sa na portáli vyskytuje, prečítalo toľko diel a zanechalo pri nich aj svoje dojmy. Väčšinou majú autori vyhliadnutých zopár diel, ku ktorým sa pravidelne vracajú, prípadne sa občas pozrú inde. Ak si zroluješ medzi románmi niekoľko diel dole, zistíš, že mnohé z nich majú len tak zo dva komentáre (ak vôbec nejaký majú). Tí, čo ich majú viac, sa môžu považovať za šťastnejších. Komentovanie ti, samozrejme, prinesie aj zopár výhod, napríklad si všimneš chyby ostatných, a tak sa im ľahšie vyhneš, tvoj názor pri inom diele môže niekoho zaujať a príde sa pozrieť, ako píšeš. Za tú dobu, čo som tu, som si všimla, že neaktívni autori z portálu rýchlo odchádzajú, pretože im neposkytol to, čo potrebovali - spätnú väzbu - čím sa vraciame opäť na začiatok. Pár ľudí nedokáže ustrážiť celý portál, a tak mnoho diel zostáva nepovšimnutých.
3.) K románu: Neprečítala som toho veľa kvôli dĺžke, no všimla som si, že používaš zámená s veľkými začiatočnými písmenami - tie sa píšu v listoch... V románe, pokiaľ nie je zbierkou listov, e-mailov..., teda píšeme vás, vám, ťa, ti a podobne s malými začiatočnými písmenami. V podstate som si nevšimla nejaké obrovské prešľapy voči gramatike, možno občasné opakovanie slov, námet by mohol byť tiež dobrý, no úspešnosť závisí aj od spracovania. Uvidíme, čo z toho vykrešeš. Držím palce.

AbbyG26.6.2014
 

no fajn, pri mojom šťastí ešte aj dokazím reakciu na komentár tým, že to neuvediem ako reakciu.. tralala

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

AbbyG

green girl.bmp.jpg
O mne

20 ročný nerozhodný a prelietavý blíženec

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: