IKARIKAR http://www.ikar.sk

Munnighan hills (Dana Chovancová)7.10.2014
 

4
 počet hodnotení: 2
prečítané 130, Komentáre 4

 
Munnighan hills
 
                                                                        l. kapitola
             
JÚL  2009
 
Z Dublinu som sa spoľahlivo, vďaka navigácii, dostala na cestu M7 smerom na  Limerick. Áut bolo čoraz menej a ja som sa odvážila občas aj vykuknúť von a pozorovať okolie. Nebola som bohvieaká vodička a jazda po opačnej strane , než na akú som bola zvyknutá, ma dosť vyčerpávala.  Doma som jazdila iba po známych cestách a mala som hrôzu z rušnej mestskej dopravy. A teraz som musela dávať pozor aj na to, do akého jazdného pruhu sa mám zaradiť. Na oblohe sa objavovalo čoraz viac búrkových mračien. Kým som dorazila do Limericku, zotmelo sa, hoci bolo iba popoludnie,  a pršalo. Nie husto, ale vytrvalo. Natankovala som a  zabočila smerom na sever do mestečka Drughford. Tam som sa mala stretnúť s majiteľkou domu, ktorý som si prenajala  na celé leto, s pani Kellyovou. Cesty boli už také úzke, že som sa modlila, aby nešlo oproti žiadne auto. Mala som strach, že by sme sa na cestu nezmestili obaja. Našla som dom s číslom dvadsaťšesť, natretý zele...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ella Lenart26.10.2014
 

Milá Danka,tvoj príbeh sa mi páči od prvého písmenka po zatiaľ posledné v pilotnej kapitole. Toto rada čítam, takéto príbehy rada vyhľadávam. Pravdepodobne príbeh ženy, nie dievčaťa, ktorá vie čo chce.Teším sa na pokračovanie.Írsko,pekne zasadene.Držím palce.

Dana Chovancová27.10.2014
 

Milá Ella, mám veľkú radosť, že sa ti príbeh páči a dúfam, že sa ti budú páčiť aj ďalšie kapitoly. Teší ma aj to, že sa ti páči prostredie príbehu, pretože Írsko je moja srdcovka. Čo sa týka Samanthy, je to mladá žena, má dvadsaťšesť rokov,vlastne nevie, čo chce, ale vie, čo nechce:-)Ďakujem za povzbudenie a už čoskoro pridám aj druhú kapitolu.

Emko24.10.2014
 

Ahoj,
celkom príjemné, ľahké čítanie. V poslednom odstavci máš asi trikrát použité slovo \"maličká\", nebolo by na škodu nahradiť ho nejakým iným. Za priamou rečou sa pred úvodzovkami dáva čiarka, tiež skús zredukovať \"svoj, svoje, som...\"
Páči sa mi umiestnenie príbehu a opisy krajiny, no mám pocit, že Samanthu si nám, čitateľom, nepredstavila dostatočne. Viac si sa sústredila na obraz Chrisa, než na hlavnú hrdinku. :)

Dana Chovancová25.10.2014
 

Ahoj, ďakujem pekne za hodnotenie aj komentár:-)potešilo ma to, je to prvá reakcia na moje \"pokusy\", vďaka aj za pripomienky, zatiaľ som upravila len posledný odstavec a o častom používaní môj, svoj, som - o tom viem aj z iných komentárov a hodnotení, a snažím sa to napraviť, aj keď sa mi to zdá ťažké, keďže píšem v 1. osobe, hlavne to \"som\", ale posnažím sa. Čo sa týka Samanthy, chcela som ju odkrývať postupne, ale postreh máš dobrý:-) neviem však ako je to s tými čiarkami za priamou rečou, predtým som tam mala pomlčky, ale otvorila som knihu, čo som mala po ruke, a tam nebolo nič, takže dala som ich preč a teraz toto? No kuknem aj inde ako to vlastne má byť. Ale toho času, keby bolo viac. Lenže teraz som povzbudená a budem sa snažiť, ďakujem ešte raz.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Dana Chovancová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: