IKARIKAR http://www.ikar.sk

MUŠLE (Alena Alda Balgová)18.4.2013
 

4
 počet hodnotení: 7
prečítané 606, Komentáre 7

 
RADODAJNÉ MUŠLE
 
RADODAJNÉ MUŠLE
 
 
 
 
Kráčam po rozpálenej pláži
na ktorej tajuplné mušle polihujú
predvádzajúc
svoju silikónom prifarbenú nádheru
a predsa svoju radodajnosť ukrývajú
v perleťovej schránke tajomna
predstierajúc
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Alda19.8.2013
 

Ahoj Palo, ďakujem ti za povzbudivé slová. Máš pravdu, písanie poézie nieje až také jednoduché, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. V živote musíme bojovať o svoje miesto a ja v hĺbke svojej duše cítim, že raz moje meno nebude pre každého neznáme. Prajem si prebrať štafetu po pani Etele Balgovej-Harantovej, aby naše priezvisko neprestalo znieť v étery pozemského života. Tým čo dokázala v živote ona, nastavila vysokú métu a ja jej zatiaľ svojim spoločenským významom nesiaham ani po členky. Verím, že raz sa môj sen stane skutočnosťou a moja tvorba bude jedného dňa taká silná, že o ňu prejaví záujem nejaký vydavateľ. Aj ja ti prajem, aby sa tvoje písanie len zlepšovalo a aby si to nikdy nevzdával. Nevzdávam sa:)).

Palo19.8.2013
 

Ahoj Alda, čítajúc tvoje básne som sa ocitol na hladine alfa. Si veľmi produktívna pisateľka a preto ťa určite čaká úspech. Písať rýmy nie je také jednoduché ako by sa zdalo, pokiaľ sa nezníži ku gramatickým rýmom, ktoré znižujú kvalitu básne. Ináč je to fakt kumšt poskladať silné myšlienky do básnickej skratky s filozofickým a emočným odkazom. Ako tvoj brutálny verš: keď každý tón má vlastnú DNA. Ktorý vystihuje skoro celú báseň. Ešte takých pár a je na svete naozaj kvalitná báseň. Ľahko sa o tom píše, ale to je umenie. Snažím sa o to dlho ale výsledok nie je bohvie čo. Prajem ti veľa dobrých nápadov v písaní aj v živote.

Alda24.4.2013
 

ovečka, mala si asi na mysli bez rýmov:). Ďakujem ti za názor na moje básne. Snažím sa o to, aby to nebola mŕtva poézia, ako si ju ty nazvala, aj keď je bez rýmov. Nemám problém napísať rýmovanú báseň na akúkoľvek tému, ale toto je niečo nové, čo ma veľmi láka. Verím, že si nájdem svojich čitateľov a že sa posuniem dopredu:). Ešte raz ďakujem a nech ti to píše:).

ovecka25.4.2013
 

Presne, bez rymov. :D ale nemyslela som len tvoje basne... Tak vela stastia.:)

ovečka24.4.2013
 

prepáč, milá alda, mne poézia bez versov pripadá nech sa na nu pozerám ako chcem stále iba... mŕtva. ale celkovo sa mi páci tvoje vyjadrovanie a slová ktoré používaš

Molly22.4.2013
 

Ahoj, Alda

V tvojich básňach máš priveľa slov. Aj mňa za to kritizovali. Skús to nejako napraviť. Skresať. Ešte som si všimla, že máš viackrát sa opakujúce slovo ktoré.
Mne sa ale tvoje básne páčia. Ja som ale úplný laik.
Krásny deň ti želám

Alda22.4.2013
 

Ahoj Molly, ďakujem, že si si našla čas pristaviť sa pri mojej tvorbe. Som rada, že sa ti básne páčia. Píšem trochu iným štýlom, ako som písala doteraz, ale keď si chcem splniť sen, musím preto niečo urobiť. Vlastne ani nie tak musím, ako chcem:). Mám problém dostať sa ku knihe, ktorú mi odporúčala DARK a preto čo sa dá hľadám na internete. Napadlo ma, že ak niekto rád číta moju tvorbu a budem sa snažiť čo najviac priblížiť k tomu, čo vyžaduje doba, nemôžem svojich čitateľov strácať, ale práve naopak, začnem získavať nových. Snažím sa používať čo najmenej slov, ale niekedy sa mi ťažko zbavuje tých, ktoré sa mi zdajú byť podstatné. Budem na sebe pracovať, chce to len čas a nevzdávať sa:)). Aj ja ti prajem krásny deň.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Alena Alda Balgová

O mne

Nedokážem si predstaviť svoj život bez písania poézie, alebo prózy. Túžim v tejto oblasti niečo dokázať a to, či mám šancu splniť si svoj veľký sen a úpútať vašu pozornosť prosím posúďte sami.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: