IKARIKAR http://www.ikar.sk

Na bicykloch cez pol sveta (Jana, Oliver Prekopová, Kraus)1.11.2017
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 6, Komentáre 0

 
Japonskom na bicykloch
Čo sa vám premietne, keď sa spomenie Japonsko, alebo aké asociácie máte spojené s touto krajinou? Nám sa ani nesnívalo, že niekedy zavítame práve sem a k tomu ešte na bicykloch. To, čo sme si zafixovali ešte zo základnej školy, plus to, čo sa na nás nalepilo z iných zdrojov, by sa dalo zhrnúť do pár viet.
 
Japonci sú malí, šikmookí ľudkovia, ktorí nepretržite fotia alebo sú zaujatí nejakým tým tamagoči a prežívajú hlavne na ryži a sushi. Japonsko je krajina plná takýchto ľudkov s hlavným mestom Tokyo, ktoré je ako jedno veľké mravenisko plné svietiacich a blikajúcich pútačov. Z histórie by sme k tomu pridali pojmy ako kimono, hara-kiri, kamikaze, samurai, katana a prípadne nejaká tá gejša. Boli sme teda ako vidíte patrične pripravení na túto krajinu, ktorá nás, musíme povedať, riadne prekvapila a predčila naše očakávania.
 
Nečakane milo prekvapení
 
Okamžitý kultúrny šok sme zažili hneď po pristátí na ostrove Hokkaido (najsevernejšom z japonských ostrovov). Oproti Indonézii sme sa ocitli na úplne inej planéte. Privítali nás kvalitné,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jana, Oliver Prekopová, Kraus

O mne

Sme dvojica, Janka a Oliver a cestujeme po svete na bicykloch. Tento nekonvenčný spôsob dopravy nám umožňuje vidieť svet trošku inak a tak sa chceme podeliť o naše zážitky, príbehy a postrehy zo sedadla bicykla.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: