IKARIKAR http://www.ikar.sk

Na ceste za zmyslom života (Marcel Páleš)12.3.2010
 

5
 počet hodnotení: 50
prečítané 2245, Komentáre 41

 
Inzerát: Rozbíjam život, kvalitne a rýchlo. Zn: zadarmo!
   Dostali ste sa mimo hry a musíte hodiť šestku, aby ste sa do nej opäť vrátili. Prvý pokus, druhý, tretí či desiaty, ale stále nič - to šťastie nechodí. Namiesto neho k Vám zavíta zúfalosť, bezmocnosť, nechuť až rezignácia. Síce život hrou nie je, často sa nám tak javí. Keď vás bolí zub, navštívite zubára, keď sú to problémy s očami, tak zbehnete na očné, keď „pipinka", tak ku gynekológovi, ale za kým ísť, keď nás bolí samotný život?
   V správach, ktoré napĺňajú moju elektronickú poštovú schránku, sa pravidelne stretávam s osudmi ľudí, v ktorých začal fúkať nepriaznivý vietor. Vysoko do popredia tu teda ide tematika zmyslu života. Čo robiť, keď ten život zabolí, keď už človek nevládze, lebo nešťastie ho vrhlo do hlbokého tieňa, kam slnko nechodí a postupne všetko zahaľuje vnútorný chlad? Zdá sa, že na túto chorobu nie sú lieky, ani recept, ani doktor. Jediný, kto s tým môže niečo urobiť, je samotný vlastník t...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

KattyNka30.10.2011
 

Čítam tvoju tvorbu Marcel, píšeš pekne. Nech si vraví kto chce čo chce, mne sa štýl tvojho písania páči. Má hĺbku a nehu. Nech sa darí.

dominika horská4.4.2011
 

možno ako lepšia slohová práca. ale literatúra v žiadnom prípade.

Adhara13.2.2011
 

Prečítala som si úvahu Pritiahnem si ťa, láska? Musím priznať, že uvažujem podobne ako Váš starý známy. Tiež si hovorím, že teraz lásku nemôžem riešiť, aj keď moje dôvody mi pripadajú trochu, hm, závažnejšie, než diplomová práca či veľa roboty. Premeškám príležitosť? Možno, aj keď je pravda, že ja som doteraz ani nič ako príležitosť nevidela. Žeby tým, že som ju doteraz k sebe vôbec neťahala? Človek si však jednoducho musí v živote dať priority a držať sa ich, neprepínať medzi nimi, neodbiehať. Kto chce mať naraz všetko, nebude mať napokon nič. Nič poriadne. Musíme si voliť, aj keď to neraz príšerne bolí.
Občas verím, že čo sa má stať, to sa stane a nezávisí to od našej vôle. Pretože podľa mojich skúseností to celkom tak s tou príťažlivosťou nebude. Kedysi som mala cieľ. Verila som v neho. Primeraná snaha tam, znávam, nebola, pretože som absolútne netušila, čo pre jeho dosiahnutie robiť. Tak som aspoň vyvíjala snahu na hľadanie postupu, akým dosiahnuť svoj cieľ. Celé roky som netúžila po ničom inom. Lenže on sa nepribližoval – vzďaľoval sa mi. Tak som si s ťažkým srdcom našla iný cieľ. Menej lákavý. Ale snáď dosiahnuteľnejší.
Inak, pekná úvaha.

Marcel Páleš19.2.2011
 

Ďakujem, Adhara, :)
s voľbou priorít máte určite pravdu - je dobré mať v tom poriadok. Avšak lásku vnímam ako niečo, čo by mohlo mať špeciálnu pozíciu, ktorá by mohla byť v pozadí tých ostatných. Teda nie rovnocenná s ostatnými ako je napríklad práca či osobné záujmy, ale skôr ako niť, ktorá to všetko pretkáva. Čiže by tak nebola nikdy odsunutá na vedľajšiu koľaj, no zároveň by nebola postavená suverénne na prvé miesto ako jediný objekt záujmu. Ale to je len môj skromný názor.
Prajem vydarené dni a čo najviac úspechov v dosahovaní spokojnosti :)

adam5.1.2011
 

zdravim Marcel,

je pravda, že tvoje poviedky, respektíve príbehy mi prídu v texte príliš prečačkané, také, ktoré by som rád čítal na dôchodku, keď sa budem báť, aby mi nejaký literárny trhák nepriniesol infarkt, no som ešte radšej, že ich čítam teraz, lebo dôchodku sa aj tak nedožijem...teda nebanujem, niektoré sú naozaj na zamyslenie sa nielen nad sebou...

ku komentáru pani márie: irónia je neoddeliteľnou súčasťou života, treba jej však len rozumieť, potom bude uplne pochopiteľné, čo na tomto svete ten chlape robí...:-)))

prehnané cickanie sa sladkými rečičkami zakrýva faloš, preto radšej uprednostniť iróniu alebo holú pravdu...

Marcel Páleš7.1.2011
 

Adam, ďakujem veľmi pekne za pristavenie sa a prečítanie mojich výtvorov. :)
Pri mnohých textoch je mojím cieľom práve to, čo si spomenul - že sa čitateľ zamyslí. To ostatné - prečačkanosť a ostatná estetika je neustále len v procese formovania, cibrenia. Možno toho času, keď budeš na dôchodku, to bude tip-top po všetkých stránkach. :)
nech sa Ti darí v spokojnosti, Adam
prajem Ti vydarené dni :)

Oľga Kohútiková5.1.2011
 

Drahý Marcelíno,

ďakujem za krásne slová, ktoré si venoval nám, čitateľom.
Som tiež jedna z detí vychovaných v SKROMNOSTI a učila som to i svoje deti. Je to cnosť čistej duše. Máš holú trochu, aj s tou sa podelíš.
A život... veľmi si vážim a zvykla som si už nič neodkladať na zajtra. Ako vravíš, zajtra už nemusí byť. Odkedy mi to zubatá naznačila, striktne sa držím hesla: \"Čo môžeš urobiť dnes, už aj utekaj, zajtra nebude\"

Si človek s dobrým srdiečkom a takých si veľmi cením a vážim.

Prajem Ti zdravia nielen v novom roku, aby Ťa Tvoje dobro nikdy neopustilo a nech sa Ti darí. OK

PS: Ak sa začítaš do mojej tvorby, nájdeš v mojich riadkoch Tvoje slová.
Ozaj... na tej fotke... veľmi si sa nezmenil ;-))

mária22.11.2010
 

Marcelíno prečítala som si zavčasrána tvoje príspevky,poučné, plné lásky, srdečnosti. Zohriali, potešili, aj rozosmiali, (Dede, Láska-lep) Nedávno smo si prečíttala na facebooku vetu jedneho mladíka (potom ju vygumoval),nemám rád zvieratá ani ľudí. Tak čo tu vlastne robí? Dráždi iných? Rada by som mu dopručila prečítať Marcela Páleša.

Marcelíno Páleš22.11.2010
 

Majka,
posielam Ti srdečné ďakujem za Tvoje hrejivé slová k mojej tvorbe. Budem sa snažiť Ťa potešiť a zaujať aj nasledujúcou tvorbou.
Veru, ľudia so strateným záujmom o city voči prírode, teda aj voči zvieratám, sú na ceste k sebestrate. :)
prajem Ti vydarený čas :)

idara26.5.2010
 

Ahoj Marcel! precitala som si vsetky reakcie na tento tvoj clanok...niektore su pozitivne ine negativne, ale takto to uz byva:)...kolko ludi tolko chuti...podstatne je ale to, ze pises a pises pekne...Myslim si, ze dolezite je, ze si zacal uvazovat o zivote a o veciach, ktore do neho spadaju...mnohi mladi ludia to nerobia, a tak im unika to podstatne a uprednostnuju len malichernosti...je chvalyhodne, ak clovek premysla o takychto nesmierne dolezitych veciach a predovsetkym ak vnima...a ty to robis...toto citim z clanku a v dnesnom uponahlanom svete je to velmi vzacne...pekne:))))

Marcel Páleš29.5.2010
 

Ahoj, milá Idara, :x)
cením si Tvoje slová, najmä to, že badáš môj zámer a pohnútky. Snažím sa nakopávať k zmyslu života, k tomu, aby sa nad jehou otázkou ľudia zastavovali častejšie a prenikali čo najhlbšie.
Správne si podotkla - mladým sa podstata bytia resp. akýkoľvek hlbší zmysel života akosi vytráca - určite nie všetkým, ale mnohí žijú len čosi plytké, k čomu vlastne nepotrebujú žiadnu námahu - následne nejeden z nich stroskotáva. Tomuto by som chcel predchádzať - nehrám sa na Mesiáša, ani na proroka či iných vodcov - mojou prioritou je len pripomínanie toho najcennejšieho, čo máme v rukách a čo by nám nemalo unikať pomedzi prsty - život.
Ďakujem Ti za koment, Idara. :)

Viola Tužinska14.5.2010
 

Ahoj Marcelino no precitala som si vsetky tvoje prispevky ozaj sa mi to paci ale dovolila by som si temu na zamyslenie: hovoris o neustalej zmene....ja som sa vo svojom zivote naucila a mozno je to aj rozdielnostou veku ze clovek by mal kracat v ustrety svojej realizacii.....stanim sa clovekom ktory je uplny a celistvy akesi podanie si ruky zo zivotom ....realizovaneho cloveka vidis zvycajne vo vyssom veku realizovany dedko sedi na slniecku a usmieva sa nerealizovany dedko beha po dedine a na kazdeho hrozi bakulou.....to co ti chcem naznacit je najst vnutornu harmoniu pevnu a nemennu a okolnosti sa tocia viria a kruzia okolo ako vietor okolo stromu.....najst akysi pokoj v dusi. raz mi jeden velmi vzdelany a rozumne poloblaznivy americky terapeut povedal ze mame zit ako carodejovia sediet na plote medzi kultivovanou zahradkou duse vedomim a divocinou nevedomim a prevadzat energie z jednej strany na druhu temno a svetlo dobro a zlo ......len tolko na zamyslenie pree teba uvitam ak sa k tomu vyjadris

Marcel Páleš14.5.2010
 

Ahooj Violka, :)
ďakujem za milé slová i za rozvinutie tematiky zmeny. Podotýkam, že síce zmenu považujem v nejednom životnom momente za pozitívnu a smerodajnú, avšak určite to neaplikujem na celý život, na vyzdvihovanie zmeny ako neustálej potreby a cesty. Ako si spomenula - ideálom je harmonicky vyrovnaný spokojný človek - áno, tam už zmeny prakticky netreba, takýto človek ich nepotrebuje - avšak na ceste k tejto vyrovnanosti ich neraz musí urobiť niekoľko, aby sa pohol z mnohých stagnujúcich situácií. Teda tak vnímam zmenu - ako vhodný prostriedok na ceste za tým pokojom a spokojnosťou, za vyrovnanosťou. :)
ten Američan Ti poradil síce v hlbokom znení, ale zaujímavo.:)

Lipárová Vlasta2.5.2010
 

Marcel,tvoja tvorba je skutočne krásna .Určite stojí za to si ju prečítať.Teším sa ,že si v dvanástke a veľmi držím palce.

Marcel Páleš3.5.2010
 

Vlastinka, ďakujem veľmi pekne, aj za milé slovo, ktoré vždy poteší a pozdvihne, ako aj za držanie palčekov.:)

jana mátelová29.4.2010
 

Konečne som sa prepracovala tvojimi textami. Pripomínajú mi slohové domáce úlohy, nehovorím, že najhoršie. Ale mne tieto tvoje úvahy nedali nič, akurát pocit zabitého času, prepáč.
Fakt neviem čítať podobné príručky na život. Unavuje ma, keď mi niekto radí, ako žiť. Život je príliš komplikovaný a ľudia príliš krehkí, aby sa dalo všetko zovšeobecniť a vtesnať do linajok. Nie každá zmena je pozitívna a nie každý rozchod vylieči stereotyp... a nie vždy sa vyplatí rozbiť život ako vázu, lebo sa môže stať, že nám nezostane nič, len ruky krvavé od črepov...
Nehovorím, že nemáš písať ďalej, možno to niekomu pomôže. Ale skús sa zamyslieť nad tými, ktorým svojimi radami možno nechtiac ublížiš.
Ešte zberám odvahu, a pozriem sa aj na tvoju poéziu :)
Prajem všetko dobre.


Marcel Páleš29.4.2010
 

Ahoj Janka...:)
vieš, čo ma teší? že pri tejto odpovedi môžem vychádzať zo skúseností. Tieto články totiž zverejňujem už nejaké tie roky, za ktoré mi prišlo obrovské množstvo pozitívnych ohlasov, kedy moje slová daným ľuďom pomohli. Zdá sa, že Ty si ten šťastlivec, ktorý takéto výplody čítať nemusí. No skús pomyslieť aj na tých, ktorým sa to páči a ktorí mi často píšu, že sa tešia na ďalšie články.
Píšeš, že nevieš čítať podobné príručky na život - prečo sa potom ku nim vyjadruješ, keď im nevieš prísť na chuť a zároveň ich ani nepotrebuješ? je to podobné ako keby som mal hodnotiť metalovú hudbu, pričom to nie je môj obľúbený žáner a hodnotil by som to tak, že sa mi to nepáči, lebo mi to nič nedalo. To robíš Ty, Januška.
Ďalej píšeš, že život je príliš komplikovaný, aby sa to dalo všetko vtesnať \"do liňajok\". To mi príde ako rada, že nepíš o živote, lebo je komplikovaný a určite ho neobsiahneš. Lenže ja píšem o úlomkoch z toho života a ak sa mám raz prepracovať na niečo viac, tak musím vedieť obsiahnuť čokoľvek.
Potom píšeš, že nie každá zmena je pozitívna atď. to mi akosi uniká z kontextu, pretože som to nikde nespomenul a nikde netvrdím, že to, čo píšem má niekto aj dodržiavať. Literatúra, umenie či pokusy o túto krásu sú tu k tomu, aby sa človek cez ne vyjadril. Ja sa vyjadrujem a zároveň sa snažím zdokonaliť. Ty by si to tak mohla vnímať. Prichádza mi mnoho ďakovných správ, ale ani jedna nebola taká, o akú sa obávaš Ty - že by som niekomu svojimi článkami ublížil. Mojou prioritou je cez slová pomôcť, nie ublížiť.
Prajem nový nádych do vnímania a posudzovania - najmä nás, ktorý nie sme až tak okresaní a \"skorordokonalí\". :) veľa úsmevu Ti prajem Janka.

Marcel Páleš29.4.2010
 

...k Tvojim posledným vetám: tieto úvahy, takisto ako aj moja poézia nie sú mojou prioritou. Radšej sa pozri na niečo poetické - trebárs na poviedkový vlak alebo na román, ktorý sa na moje prekvapenie postúpil do finálneho výberu. Možno to sa Ti bude kritizovať lepšie. :))) tam by som Tvoju kritiku uvítal viac ako v týchto častiach, ktoré Ti \"nič nedajú\". :)))

Marcel Páleš29.4.2010
 

sekol som sa v jednom slove: namiesto \"poetické\" má byť pochopiteľne \"prozaické\". :))) ospravedlňujem sa za uponáhľanosť.

jana m.29.4.2010
 

... Marcel, Marcel, prepáč, že som ti stúpila na ego :)
myslela som, že ti môžu pribúdať aj nie práve nadšené komentáre :)

Mám nárok na svoj názor, tak ako ty ten svoj a to, že tento štýl nie je podľa môjho gusta, ešte neznamená, že nemôžem mať názor, či nie?
Nie som \"skorodokonalá\" :))) Ja si netrúfam, používať svoj život ako šablonu pre ostatných smrteľníkov.
Tou zmenou som mala na mysli, ten tvoj posledný príspevok. Tebe sťahovanie prospelo, ale nemusí to byť vždy tak.
Nehovorím, že nemáš písať o živote, lebo je komplikovaný, ale písať o ňom s väčšou pokorou.
Ale to je len môj názor, veď sa nemusíš páčiť všetkým :)))
A gratulujem k davom nadšených čitateľov a k nominácii na lit. cenu.
A skúsim sa dokopať a ešte si od teba niečo prečítať, ale toto ma teda dosť vyšťavilo :)
Tak pekný večer a ešte viac a viac fanúšikov, ty megaloman :)))

Marcel Páleš30.4.2010
 

Janka...veď ja vítam každý komentár a práve na kritických negatívnych sa naučím najviac...no mal som pocit, že ten Tvoj bol trošku ostrý, tak som si stál za svojim a bránil sa...je to u mňa akosi automatické - obhájiť si to, čo píšem. :))) preto sa viem občas za svoju vec tak rozohniť. :)
to je ako keď máš dieťa a pracuješ s ním na niečom a príde niekto, kto ho viac-menej len negatívne odsunie...tak si to dieťa budeš zastávať a obraňovať - to isté som urobil ja. :)))

jana m.30.4.2010
 

... s tými ozajskými deťmi je to ešte o niečo ťažšie :) ale viem, som či chcel povedať.
Snažím sa byť v komentároch čo najúprimnejšia, lebo si myslím, že len skutočné názory (a nie falošné lichôtky) nás môžu posunúť ďalej a usmerniť.
pekný víkend :)

Marcel Páleš30.4.2010
 

teda sme sa pochopili. :) aj nabudúce rád prijmem Tvoj komentár resp. kritiku. i keď možno aj nabudúce si budem čo-to obhajovať. :o))) každopádne...som otvorený radám, ktoré ma môžu skutočne posunúť ďalej.
ďakujem Janka a teda dočítania :))

Enrique29.4.2010
 

Ahoj Marcel! Doteraz som ešte Tvoju tvorbu nečítala, tak neviem posúdiť viac. Týmto Ti blahoželám aj k postupu do užšieho výberu. Sledujem, že si sa tvorivo rozbehol, tak nech Ti tempo vydrží! Vyjadrím sa iba k tejto Zmene, lebo to je jediné, čo som od Teba prečítala. Myšlienky a postrehy sú dobré a prijateľné, štýl písania sa mi pozdáva, myslím, že máš čo povedať a to je hlavné. Obsah tejto úvahy je mi blízky, so zmenou sa stretávam dennodenne, či už u mňa alebo iných ľudí. Ak si ešte v BB, potom nie sme od seba ďaleko a želám Ti všetko a tvorivú slinu! :-D

Enrique29.4.2010
 

Na konci som zabudla: všetko dobré. Ach, tie ťarbavé prsty!

Marcel Páleš29.4.2010
 

Jéééj...:) ďakujem veeeľmi pekne. Tvoj komentár mi padol vhod ako toto krásne slnečné pohladenie, ktoré nám dnes radostne schádza z nebies (dúfam, že dlhodobo).
a jasné - posledné tri roky pôsobím v BB a zdá sa, že ešte dlho aj budem - teda čoskoro na seba snáď narazíme. :)
podobne...želám Ti mnoho originality a tvorivosti do života. :)

gaston28.4.2010
 

Marcel.Tvoja ezoterická literatúra je ako kopec iných kníh tohto typu. Všetki dávajú návod, ale realita je úplne niekde inde.Mám dojem, že sa až príliš hráš na samozvaného mesiáša.Ak niečo píšeš podlož to trochu realitou. Je jednoduché zbaviť sa kríža ako niesť svoj kríž.Tvoje pravdy mi znejú plocho, až úboho sentimentálne.Ježiš predsa povedal.Kto chce isť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme svoj kríž a nasleduje ma.Lebo kto si svoj život chce uľahčiť stratí ho a ten čoho stratil získa ho.Odporúčam ti Bibliu-List Rimanom-vnútorný boj.

Marcel Páleš29.4.2010
 

...Ahoj gaston...
ja návod nedávam...ja len píšem, nikoho do ničoho nenútim - je to na každom, ako pojme text a či ho nejako vo svojom živote aj odrazí.
mám pocit, ako keby si sa poriadne ani nepozrel do toho, čo píšem...akoby Ti nesadla jedna vec z môjho textu resp. ja celý, no a následne si to všetko pokrčil do jedného klbka a odhodil ako menejcenné. Nehrám sa na nič - to je prvé, čo Ti musím vyvrátiť. Takéto články píšem už dlho, stretávajú sa s pozitívnym ohlasom, teda ich píšem neustále naďalej. Ak by takýchto reakcií, ako je tá Tvoja, bolo viac, stopol by som sa alebo by som sa nad sebou aspoň zamyslel, že kde robím chybu. Všetko, čo píšem, podkladám realitou - vychádzam totiž zo svojho života...minimálne s tým, s čím som sa stretol (nie s niečím, čo je hypoteticky predpokladané), takže Tvoja poznámka mi tam akosi \"nereže\". Absolútne ma nepoznáš, preto ma súdiš dosť nepresne. Nevadí, o to menej si Tvoje slová pripúšťam. Skús mi vojsť pod kožu a trošku ma spoznaj, potom sa Ti možno pohľad na mnohé veci pootočí. Mrzí ma, keď ľudia hodnotia týmto štýlom... zdá sa mi to akési povrchné.
PS: Ty mi odporúčaš Bibliu...ja Ti odporúčam Boha...všetko vyviera z neho...opýtaj sa ho nabudúce, prv, než napíšeš podobný komentár...opýtaj sa ho presne tak, ako sa asi pýtaš pred spoveďou...ak mám vychádzať z predpokladu, že si vzorný veriaci, keďže ma vzorne odkazuješ na Bibliu. :)
prajem mnohé krásne, čo je možno pre Tvoje prísne oči ukryté...:)
aj Tebe príjemné a vydarené dni prajem...

Žabka Žabková25.3.2010
 

Marcel, tá úvaha ma fakt zaujala. Aj ja som sa zamerala na úvahy o živote. Super. Pekný deň a :-). Dopisania

Marcelíno Páleš26.3.2010
 

...o to lepšie sa rozumieme, keďže sa zaoberáš podobnou problematikou. Práve som si pozrel jednu z Tvojich vecí. Držím palce a tiež prajem nádherné dni. :o)
Dopísania...

La19.3.2010
 

Okrem zdrobnelín /nie zdrobnenín/ mi vadí ustavičné opakovanie slov a takmer identický text, dokonca úplne rovnaké vety. Úplne stačí prečítať prvý a posledný odstavec, medzi tým nie je nič iné. V tak krátkom texte použiť 4x slovo oči, 6x kríž, 7x cesta a 8x život v rôznych obmenách! A to spravilo celú úvahu nezaujímavou. Zmysel celej myšlienky stačilo vyjadriť kvalitnými 4 - 5 vetami.

Marcelíno Páleš20.3.2010
 

(pokiaľ viem, spisovne sa uvádza len slovo zdrobnenina, nie \"zdrobnelina\")
niekedy je lepšie všetko rozpísať a opakovať motívy, prečo nie? je pravda, že ľudí ako Ty to môže iritovať, ale možno niekto iný sa nad tým ani nepozastaví a pochopí, aj s omáčkami a \"omieľaním\" toho istého. skús nejaký iný článok z tejto sekcie, ak máš síl resp. chuť (teším sa na ďalšiu kritiku). :) snáď sa polepším. :o)

La21.3.2010
 

Ale mojko, mna to vobec neiritovalo, ja len ze vo mne po prectani viac rezonovalo opakovanie, ako vyjadrenie strucnej a jasnej myslienky - presne ako politicky prejav clena byvalej vladnej strany byvaleho rezimu. Menej je vzdy viac. Ale oukej, si na zaciatku, pasujes sa s literaturou a je to vzdy lepsie ako posedavat pri pohariku a tliachat o nicom. BTW s tou zdrobnelinou:-) ti davam za pravdu. My sme sa ucili inak, medzitym sa pravidla zmenili.
A polepsi:-))) sa a pis a citaj. Ja pisem, ale necitam. Vynimocny pristup, mnohi spisovatelia by ma skritizovali. Je to preto, aby ma to neovplyvnovalo pri tvorbe. Kto som? Na tom nezalezi...

Marcelíno Páleš21.3.2010
 

...čítanie je skvelá vec..občas skrz toho neviem prísť k tvorbe. Každopádne to pomáha, nielen v písaní. :o)
a máš pravdu...nejeden velikán z literárnej kuchyne odporúča veľa čítať, ak chce človek písať. Ale Ty už máš asi svoje odčítané a preto tomu dávaš pauzu. :)
veľa úspechov teda. :)

La22.3.2010
 

Pritakávam - tak, tak... presne, ako píšeš.
Dik, aj ja tebe prajem veľa úspechov a elánu :-))))

Zandelee16.3.2010
 

mozno by to bolo aj celkom fajn a únosné, keby si nepoužíval toľko zdrobneniniek marcelinko. Vieš ono normalny človiečik si chce sem tam prečitkať aj nejakú tú mišlienčôčku aj celkom normálne. Má to štýl, ale na také veľké reči treba aj vek, aby dodal váhu. Coelho je šedivý,a keby aj povedal že hranolky sú horúce, je to veľká pravda. Okrem toho, diabetici si tým môžu sladiť čaje...

Marcelíno Páleš17.3.2010
 

milá Zandelee,
z Tvojej reakcie vyplýva, že používam nadmerné množstvo zdrobnenín. Spočítajme si ich. Sú tu momentálne 4 príspevky, pričom v prvých dvoch je po jednej zdrobnenine, v tretej žiadna a v poslednej je ich 7, avšak z toho dve slová sa opakujú ako pomenovanie 3x (=hneď 6 zdrobnenín). Vzhľadom na kontext som to nepovažoval za prehnané. Ale v poriadku. Kvalitne si ma zhyperbolizovala. :) Takisto ma zarmútila Tvoja poznámka ohľadom potreby veku ako opodstatnenia písať články tohto typu. Srdečne by som Ti doprial nazrieť do môjho života, do mojich skúseností. Nie vždy je vek odrazom kompetencie vykonávať danú činnosť. Aj v prvej štvrťstoročnici vie byť život bohatý na skúsenosti a zároveň podkladom pre začiatok takejto tvorby. Nie každý je v začiatkoch tvorby génius. :) ...no škoda, že ma nepoznáš hlbšie, možno by si zmenila názor i reakciu.
Coelho je Coelho, tak ako ja som ja a ty ty...nepohnem s tým. Snažím sa dávať maximum z toho, čo mám k dispozícii. :) Snáď raz presvedčím aj Teba. Možno Ti do očí padol nesprávny odlesk mojej tvorby, možno ešte len začnem zrieť. Ďakujem za reakciu. :)

eva kuciaková14.3.2010
 

Veľmi pekne napísané. Láskavé a povzbudivé.

Marcelíno Páleš14.3.2010
 

cením si, Evka. Posnažím sa aj nabudúce. :o)))

Daniela Peleščáková12.3.2010
 

Ľudský život je skutočne krehký, ako sklenená váza. Preto, aj keď je niekedy najlepším riešením tresnúť ho o stenu, pre mnohých ľudí je to veľmi ťažké, ak nie nemožné. Strážia si svoju krehkú vázu napriek tomu, že z jej črepín by mohli poskladať krajšiu. Na tej novej by predsa bolo toľko jaziev!
A čo tí, ktorým ich vázu rozbije niekto iný?! Sedia na zemi, kôpka nešťastia vedľa kôpky črepín. Kto ich nájde a pomôže im? Tým zostáva už len prosiť o pomoc. Boh nie je barlička, je svetelný lúč, ktorý má silu zodvihnúť každú ubolenú tvár.

Marcelíno Páleš14.3.2010
 

presne tak, Danielka. Nikdy nie je neskoro, či už tú vázu rozbijeme my, či už to spraví niekto za nás, podstatné je, sám alebo s pomocou iných, tú vázu skúšať zliepať nanovo - nevzdať sa, nevzdať svoj život, nekapitulovať. :) s Bohom je to ľahšie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Marcel Páleš

P2232_05-04-10.JPG
O mne

Som Marcelíno unikát - srdce, čo v sebe nosím nie je duplikát. Nikdy nestrácam nádej - tam, kde iní končia, ja idem ďalej. Rád sa pozerám do duše všetkého - rád dopĺňam dielo nebeského Veľkého.

Moju tvorbu nájdete trebárs tu:
www.marcelpales.blog.sme.sk
www.musa.sk
www.BBonline.sk
www.marcelpales.blog.pravda.sk
YouTube: (vyhľadávať:) marcelinopales
facebook: prezentačný profil s odkazmi na väčšinu tvorby nájdete pod menom Marcelíno Páleš - žltá fotka. Srdečne Vás uvítam medzi virtuálnymi priateľmi.

Želám Vám plnohodnotné vydarené dni :x)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: