IKARIKAR http://www.ikar.sk

Na ostrov sa neletí, na ostrov sa plaví (Hana Hájska-Plachá)21.7.2010
 

5
 počet hodnotení: 12
prečítané 264, Komentáre 9

 
Čakanka pre pána Karlíka
Šiesty príbeh o Agneši. Ako pred poštou vyrástla slonia čakanka a pán Karlík oslavoval šesťdesiatku.

Koncom agusta vykvitla na priestranstve pred budovou bývalej pošty čakanka. Agneša v pondelok ráno prichádzala chodníkom uprostred belasého poľa k pošte, kde mala kanceláriu, a obdivovala belasé kvety. Keď sa večer tým istým chodníčkom vracala domov, užasla. V priebehu jej pracovného dňa čakanka viditeľne narástla. Agneši bola nad kolená. Kvety rašili v niekoľkých poschodiach na húževnatých zelených byliach. Keď zafúkal vánok, modré kvety sa jemne vlnili, vyzeralo to, akoby na zem zosadli húfy malých parašutistov s modrými padákmi.
"Môže za to sloní trus," konštatoval v utorok ráno vrátnik, ktorý stál pred bránou do poštového dvora a zastavil na kus reči každého, kto prichádzal k budove. Čakanka bola zasa vyššia, Agneši siahala až po pás. Bola to vôbec čakanka? Agneša nikdy takú vysokú nevidela.
Spomenula si, že na začiatku leta naozaj videla slony. Patrili k cirkusu, ktorý sa pred poštou rozložil vždy pri svojom pravidelnom turné v tejto časti m...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Hana16.2.2011
 

Ďakujem, veľmi ma to potešilo.

Lenka Fabryova11.2.2011
 

Musím povedať, že tieto príbehy ma skutočne zaujali a pobavili. Skvelé čítanie.

cami30.11.2010
 

Výborne som sa pri čítaní bavila. Je to nádherne spracované. Ďakujem za zážitok. :)

Ivana Ondriová28.11.2010
 

Hanka,

veľmi oceňujem tvoj originálny štýl písania! To svojské, čo Agnešinej postave dávaš. V týchto poviedkach je to také trefné!
A hlavne, hlavne sa mi páči, že sa výborne bavím. Tie humorné situácie sú skutočne osviežujúce. No a tá posledná s buchtou... Viac nemám čo dodať.

Hádam len to, že skutočne držím prsty!

Ahoj

Hana28.11.2010
 

Milá Ivana, vďaka. A takisto prajem veľa inšpirácie a pohody pri ďalšej tvorbe.

Ján Babarík7.11.2010
 

Výborné.

Hana24.10.2010
 

Po desiatej poviedke som pri pridávaní ďalšej narazila na problém. Zistila som, že som prehliadla úvodné inštrukcie, ktoré upozorňovali, že v rámci jedného žánru možno vydať len desať samostatných príspevkov. Preto som vytvorila nový žáner, zbierku poviedok, do ktorej som presunula presunula všetky staršie i nové príspevky. Ospravedlňujem sa za trochu chaosu, ktorý pri tom nastal.

Angela Lencsesová21.10.2010
 

je to skvelé, rozkošné a čarovné, teším sa na každú jednu poviedočku ako malé dieťa

Hana21.10.2010
 

A ja sa zasa teším, keď niekoho poteším. Angela, ďakujem.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Hana Hájska-Plachá

obalka.jpg
O mne

Po mnohých rokoch sa moje príbehy dočkali aj knižného vydania. Niektoré som prepracovala, niečo som dopísala, vymenila meno hrdinky z titulnej poviedky a namiesto rozprávačky som sa podujala príbehy rozprávať v prvej osobe. Knižka sa volá Predzáhradky a má podtitul Ako sa kaderníčka Milučká odstrihla od mužov.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: