IKARIKAR http://www.ikar.sk

Na prahu (Hope Swan)10.9.2016
 

3
 počet hodnotení: 2
prečítané 133, Komentáre 2

 
Na prahu dverí
Pomaly prechádzam cez hlavú cestu a každým krokom som bližšie k splneniu si svojho najväčšieho sna. Dnes je ten deň, deň, kedy nastúpim do piateho ročníka na mojej vysokej škole. Už som len pol kilometra od našej fakulty, tak zastanem a pozerám smerom, z ktorého by mala prísť moja spolužiačka Nina. Akurát ju zbadám ako sa snaží neúspešne prejsť cez prechod. Tak sa poberiem a zastanem si na opačnú stranu priechodu a vstúpime naraz na prúžkovanú zebru. Pre autá je to jasný signál, že buď nás zrazia alebo zastanú. V strede sa stretneme, mávneme si na pozdrav a so smiechom sa poberieme do školy.
„Posledný rok v tejto plechovej búde v strede kukuričného poľa,“ povie slastne Nina.
„Posledný rok pre teba. Ak ma nevyrazia, budem pokračovať na ten doktorát. Naozaj do toho nechceš ísť so mnou?“ opýtam sa s nádejou, ale jej odpoveď poznám.
„Nežartuj, alebo skôr, nestraš! To by bolo proti mojim zásadám a proti zdravému rozumu,“ rozosmeje sa a ja sa k nej pridám.
„Škoda, bola by to aspoň jedna pozitívna správa,“ poviem smutne.
„Ja ešte jednu pozitívnu správu mám,“ nahodí...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

N.20.9.2016
 

Prečítala som si to celé a skutočne ma to zaujalo. Je tam síce zopár chýb, ktoré textu neprospievajú, ale tie sa opravia,veď nikto predsa učený z neba nespadol, a myslím, že to má skutočne potenciál. Cítim tam vplyv niekoľkých autorov, na ktorých sa sama zameriavam, ale na tom nie je nič zlé. Nápad skvelý, i keď to nie je prvý román s podobnou tematikou, všakže, ale stále lepšie, ako písať do žánru, o ktorom nemáme vedomosti. Veľmi sa mi to páčilo, najmä pre niektoré hlášky, ktoré ma skutočne pobavili, až mi tiekli slzy od smiechu. A taktiež musím podotknúť, že sa mi páčilo, ako na Sorbáka študentka Lexi nereagovala hneď, akoby to bolo v mnohých iných knihách, v ktorých je študentka z profesora namäkko a podobne. Som zvedavá, ako sa to celé vyvinie, lebo už teraz môžeme cítiť, že to môže mať mnoho záverov, a je len na autorke, do akej miery je ochotná svoje postavy potrápiť.

Alia S.12.9.2016
 

Prvý odstavec a viem, že ďalej nemusím čítať.
1. privlastňovacie zámená sú jedny z tých elementov, ktoré retardujú. V prvých troch vetách sú štyri a všetky zbytočné.
2. logika - ak idú do jednej školy, ako sa môžu stretnúť, každá prichádzajúc z inej strany, v strede priechodu a pokračovať spolu?

Napriek tomu prečítam ešte kúsok.
Pri každej priamej reči nemusí byť uvádzacia veta.
Planý rozhovor dvoch študentiek ma nezaujal natoľko, aby som pokračovala či vrátila sa nabudúce. Udržať nezvyčajnosťou od prvých riadkov je dosť dôležité.
Číslovky sa vypisujú slovom, párkrát sa píše spolu, poschodie je s malým \"p\"... naozaj nemám chuť čítať ďalej, ani nie kvôli chybám, tie sú opraviteľné. Dielo je (pre mňa) bez chuti a vône.
Ako prostý dievčenský románik snáď obstojí, pretože o to pravdepodobne pôjde. Nech posúdia iní.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Hope Swan

O mne

Som take klbko nervov, ale rada písem, a páči sa mi to, dúfam,že aj Vám sa bude

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: