IKARIKAR http://www.ikar.sk

Na slovíčko o Červenom kríži (Lenka Eleková)5.10.2011
 

3
 počet hodnotení: 1
prečítané 26, Komentáre 2

 

Nebyť vznešenej myšlienky Henryho Dunanta založiť Červený kríž, asi by som tu s veľkou pravedobnosťou nepísala o zážitkoch a pocitoch, ktoré sa naskytnú pri každej činnosti spojenej s Červeným krížom.
Je zvláštne, že utrpenie a nespravodlivosť, ktorá je páchaná na ľuďoch takmer každý deň, vidíme všetci, no len hŕstka z nás bola, aj je odhodlaná voči tomu bojovať. Som hrdá na to, že patrím k tým, ktorí stale vidia zmysel v dobrovoľnom pomáhaní všetkým, ktorí to potrebujú.
Už odkedy si spomínam som bola prototypom slušného dievčatka. Ľudia, ktorí ma poznajú, by sa po prečítaní tejto vety uškrnuli a mysleli by si svoje. Pravda je však taká, že niekde hlboko, hlboko, veľmi hlboko je v každom z nás inštinkt ktorý nás nutí pomáhať. Či už sebe, rodine alebo úplne neznámym ľuďom z ulice. U mňa sa naplno prejavil, keď som sa stala členkou M SČK. Keby ste sa ma spýtali prečo, tak by som na otázku vedela odpovedať pravdivo aj nepr...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lýdia J.6.10.2011
 

Lenka Eleková,

meno Elena Eleková má na MT svoju hodnotu. Nepáči sa mi, že ste sa pseudopomenovali Elekovou. Čitateľka MT

Lenka Eleková6.10.2011
 

prepáčte, ale hadam mám právo sa podpisovať pod svojím meno. Aj keď na tejto stránke som nováčik, nie som natoľko zúfalá, aby som sa na stránkach podpisovala pod inými. Zatiaľ som s tým nemala žiaden próblem, keďže to mám riadne na občianskom preukaze a v iných úradných dokumentoch.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Lenka Eleková

O mne

Mladé dievča študujúce na gymnáziu prejavuje záujem o módu, písanie, čítanie, zábavu a sem-tam o gitaru. Ak budete v mojich článkoch čítať medzi riadkami, dozviete sa o mne celú kopu ďalších zlých či dobrých, to už musíte posúdiť sami, vlastností.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: