IKARIKAR http://www.ikar.sk

 Na vysokých podpätkoch... (Sondra /Silvia K./)25.2.2011
 

4
 počet hodnotení: 31
prečítané 508, Komentáre 33

 

Na vysokých podpätkoch
 
(venujem všetkým, ktorí majú radi nenáročné plážové čítanie)
 
(upravená a doplnená verzia)
 
„Dobré ráno,“ prehovorila Simona a slastne sa natiahla. Stála vo dverách kuchyne, rozvoňanej nedeľným obedom. Otec odtrhol pohľad od rozčítanej novinovej stránky a svojej mladšej dcére venoval úsmev.
Mama sa vystrela, z rúry vytiahla dopečenú štrúdľu, na nohách stojí už od piatej. Postavila polievku, mäso vložila do marinády a potom odišla na nedeľnú rannú omšu.
Kráčalo sa jej ľahko, dnes je výnimočný deň. Cestou postretávala ostatné susedky a kým došli do kostola, stihla sa im pochváliť, že Simonka sa bude vydávať. Jej frajer ju dnes príde požiadať o ruku. Vlastne, budú to zásnuby.
Kázeň veľmi nevnímala, myšlienkami bola stále inde. Raz pri svojich dcérach, potom dostala strach, či stihne všetko pripraviť, aby jedlo bolo načas hotové, no neskôr sa upokojila, spomenula si, že aj pri Andrejkiných zásnubách bola tiež taká nervózna a nakoniec to všetko dopadlo dobre. Aj keď... aj keď teraz to už zdá sa, nie je všetko také čisté, aká bola ich...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Silvia H.1.6.2011
 

Silvi, super. Už sa teším, kedy si to prečítam v printovej (a viazanej) forme :-) Nech sa Ti darí pri úpravách (a nech Ťa nikto nevyrušuje :-))!

Lýdia J.30.5.2011
 

Ad: dnešné hodnotenie a odporúčanie do Vašej Šance

Silvi, ešte raz gratulujem. Ten košický ozón Vám skutočne prospieva.Takže sa poriadne nadýchnite, vybíjajte, hádajte, smejte a nadávajte, nech máme čo najskôr \"treťotinu\":)))

Silvia K.30.5.2011
 

Lýdia, veľmi pekne ďakujem za gratuláciu, potešila ma:) Teraz mám síce iné, dôležitejšie veci \"na práci\", no hneď ako ich ukončím, vrhnem sa na opravu druhotiny, aby som následne mohla v pokoji ukončiť \"treťotinu\":) Len dúfam, že už nebudem musieť doma toľko vrieskať, že s klávesnicou sa nehrám, ale na pracujem:)

Silvia K.30.5.2011
 

Ospravedlňujem sa, správne malo byť - ale s ňou pracujem (takto to vyzerá, ak píšem a práve vtedy odo mňa niečo potrebujú)

Lýdia J.30.5.2011
 

Prečo Vás otravujú? Čo nechápu, že zmysluplné písmenkovanie je veľmi, ale veľmi dôležitá práca!!!

Elis J.V.4.4.2011
 

Silvi, ja budem jeden z kritikov. Čakala by som iný úvod. Tento ma nazaujal. Nestihlo ma to vtiahnúť do deja, nudila som sa. Ak by som takto otvorila knihu v kníhkupectve, tak s týmto úvodom by si ma nezískala. Verím, že ďalej je to pikantnejšie a pútavejšie, ale pre mňa sú prvé kapitoly rozhodujúce. (a to som sa k nim vracala s odstupom času dvakrát)
Ešte vždy ma vie ku kúpe knihy zlomiť anotácia, napríklad.
Do ďalšieho písaníčka ti prajem veľa pútavého slovíčka a nech sa tvoja kniha veľmi dobre predáva.

Sondra - Silvia4.4.2011
 

Elis,
nevadí, že si jeden z kritikov:) aj tí sú potrební... anotáciu som nepísala, nakoľko nikdy neviem, ako román ukončím, ale polepším sa:) Ak ťa to nezaujalo, neteší ma to, ale každý sme iný, každého upúta niečo iné a ja to tak aj beriem. Nech sa ti darí:)

Elis J.V.16.5.2011
 

Nuž Silvi, prvú kapitolu som jednoducho preskočila a priznám sa, že tá druhá je super. Povedala som si, že sa prehryziem a znovu som sa vrátila k tvojmu dielu, pretože si dobrá autorka a nedalo mi to. :) Tak snáď opäť nenatrafím na nejaký kameň úrazu.

Lýdia J.13.3.2011
 

Milá Sondra,

práve som dočítala Na vysokých podpätkoch a rada poviem, že je to pre mňa dobrá kniha. Román som si stihla vytlačiť, keď bol na portáli pridaný celý. Trošku nebudem s Vami súhlasiť v jednej veci. Nie je to iba nenáročné „plážové“ čítanie. Ja tam vidím aj hlbší zmysel, najmä v postojoch a charakterových vlastnostiach Simony. Nebudem hovoriť dopredu o deji, aby som neprezradila koniec.

Už pri Drsnej nehe som sa vyjadrila, že píšete pútavo a zaujímavo o reálnom živote, medziľudských vzťahoch. No zdá sa mi, že pre Váš druhý román to platí dvojnásobne. Asi máme novú vychádzajúcu hviezdu na spisovateľskom nebi.:) Myslím, že sa budem v kníhkupectve častejšie stretávať s Vaším menom. Ten „zdravý košický ozón“ Vám fakt prospieva. A nielen Vám. Vyzerá to tak, že prevažná väčšina dobrých mámtalentov je, keď už nie priamo z Košíc, tak z východného konca Slovenska určite.:))

Ďakujem za príjemný zážitok, majte sa dobre.

P.S. Veľmi sa mi páči, že nie ste utrojbodkovaná. Tie tri bodky sú akási nová choroba, ktorá v poslednej dobe priveľmi napáda spisovateľský či autorský svet. A keď sme už pri napadnutí. Upravte si, prosím, v profile – napadlo ma = napadlo mi. Občas sa to vyskytuje aj v románe (ale z tohto si nerobte hlavu, furt nejakého autora niečo napáda). :)


Sondra - Silvia13.3.2011
 

Pani Lýdia,
vaše hodnotenie ma naozaj veľmi, ale skutočne veľmi potešilo. Román stále upravujem, lebo koľkokrát do neho nazriem, toľkokrát objavím niečo, čo sa dá opraviť, preto ho teraz vkladám aj po častiach i keď netvrdím, že sa nenájdu chyby :) Teší ma, že ste čítaniu \"Podpätkov\" venovali svoj čas, a že som vás nesklamala. Ostáva už len veriť, že sa nájde viac čitateľov, ktorí si román prečítajú. Ešte raz vďaka aj za povzbudivé slová.

júlia plančárová7.3.2011
 

Veľlmi skvele napisane...sa mi to skvele čitalo, precitala som asik 3 kapitoly a bolo to fakt dobre, tešim sa ak to bude v knihe a dočitam to cele... :D:D:

Sondra - Silvia8.3.2011
 

Júlia, rada som si vaše riadky prečítala, ale či to bude aj v knižnej podobe?

Lýdia J.6.3.2011
 

Sondra, akurát čítam, čo som si stihla vytlačiť, je to fakt veľmi čítavé, bavím sa, ďakujem.:) Pekný podvečer prajem

P.S. niektoré -kráty ešte píšete oddelene, dať ich spolu, napr.: párkrát, niekoľkokrát.

Sondra - Silvia6.3.2011
 

díky Lýdia za upozornenie, ale pokiaľ viem, mám iba často krát rozdelené a to z jednoduchého dôvodu, automaticky ak to napíšem spolu, mi to podčiarkne červenou...takže som z toho Pipi, čo je správne a čo nie...ale aspoň vidno, že to naozaj poctivo čítate, čo ma veľmi teší, vrelá vďaka:)

Lýdia J.6.3.2011
 

Na worďácke opravy sa nedá stopercentne spoľahnúť, celý slovník nie je natypovaný, preto program tie slová, ktoré nepozná, podčiarkne. Jediná istota pri neistote - zobrať do ruky slovník. :)
A \"často krát\" - tento pojem neexistuje, ani spolu, ani oddelene, iba - často, pa

Sondra - Silvia6.3.2011
 

Jasné, sľubujem sa polepšiť...tiež sa mi to zdalo divné, lebo vždy som tieto výrazy písala spolu, no to je tak, ak človek cíti väčšiu zodpovednosť, viac sa zamotá:))) povenujem sa tomu, ešte raz vďaka...pekný večer

Lýdia J.6.3.2011
 

Dnes sa tuším budem furt usmievať. Čo je to za deň, mámtalenty sú akési pohotové.:)) Aj Jiří Johánek ma zabáva, tak na MT CZ, ako aj na SK.

A keď už sa tak strašne chcete polepšiť - za trojbodkou ide medzera, napr. takto: Jasné, sľubujem sa polepšiť... tiež sa mi to zdalo...
:)))

Sondra - Silvia6.3.2011
 

Nedá sa všetko naraz, lebo pomaly ďalej zájdeš, tak sa vraví a ja sa toho tento večer budem držať... pauzáááááá:)

Sondra - Silvia3.3.2011
 

Ďakujem vám, že sa tešíte spolu so mnou...je to veľmi fajn pocit:)))

zuzana šedá3.3.2011
 

aj ja blahoželám k tipke, naozaj pútavé čítanie

Lýdia J.2.3.2011
 

Super, Sondra, Sira a Vesna sú v TIPke, blahoželám.:)

cami2.3.2011
 

Gratulujem k tipke!

Lýdia J.1.3.2011
 

Výborne.:))

Sondra - Silvia2.3.2011
 

Lýdia, Cami, obom vám ďakujem...dúfam, že vás nesklamem:)

Helena Z.27.2.2011
 

Aj tento román vyzerá byť veľmi pútavý. Je nedeľné dopoludnie, na sporáku rozvarený obed a ja hltavo čítam. Už aj uvažujem ako jedným okamihom narušené vzťahy medzi jednotlivými postavami sa budú vyvíjať ďalej. Teším sa na pokračovanie.

Sondra - Silvia28.2.2011
 

Ďakujem za podporu:)

Andy Bugatka26.2.2011
 

Silvuš,
mám dosť. Normálne som sa začítala a podľa mňa toto bude nová kniha do mojej zbierky MT a k tvojej Drsnej nehe.
Obdivujem ťa, že vieš tak pútavo písať a tvoja predstavivosť, dôslednosť a reálnosť príbehu je úžasná.
Skrátka zase mám čo čítať. Díky za príjemné chvíle s tvojim príbehom. Pa.

Sondra - Silvia27.2.2011
 

Andy, na tvoje slová sa dá napísať len jedno - čitateľ a potom aj Ikar vyslyš:)))...dúfam, že také nadšenie budeš zdieľať aj po prečítaní celého románu:)

Andy Bugatka24.5.2012
 

Silvinka,
som rada, že moje slová boli vyslyšané a Tvoja kniha je už na pultoch v kabelkovom vydaní s novým názvom - Za tie prachy to stálo. Už máš aj krst za sebou. GRATULUJEM!!! Teším sa s Tebou, len tak ďalej :)

Simona K.25.2.2011
 

Na pokračovanie sa teším aj ja. Toto bolo až priveľmi zaujímavé :)
Najmä ten koniec.

Sondra - Silvia25.2.2011
 

...ajaj, vzácna zhoda iniciáliek :), ale napriek tomu dúfam, že sa vám Simonka bude román páčiť :)

Lýdia J.25.2.2011
 

Sondra je späť. A s novým románom, vytešujem sa na dobré čítanie.:) Už prvá kapitolka je zaujímavá, páči sa.

Sondra - Silvia25.2.2011
 

pani Lýdia, vďaka za milé privítanie, až som ožila v koži :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Sondra /Silvia K./

O mne

...keď sa ma v ten istý deň už asi dvadsiata osoba opýtala "čo mi to napadlo písať?" zhlboka som do seba vdýchla "zdravý košický" ozón.
"Mám sa hádať s manželom?" odpovedala som otázkou, a vidiac nechápavý pohľad dotyčnej osoby, som dodala: "Pri písaní sa dostatočne "vybijem," pri ňom sa pohádam, zasmejem, aj si zanadávam. Lebo písanie je úžasná očista."
A tak som vlastne nechtiac odhalila tajomstvo pokojnej domácnosti. :)))

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: