IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nádej (Pet Kane)3.2.2016
 

5
 počet hodnotení: 8
prečítané 84, Komentáre 2

 
Nádej
 
18.7.1993 Prievidza, Slovensko
 
„Oci, tak už poď!“ rozkázal blonďavý trojročný chlapček, stojací v tričku bez rukávov a krátkych zelených nohaviciach. Na nohách mal obuté tmavohnedé sandále. Držal v ruke svoje nové autíčko, ktoré dostal len pred chvíľou od svojho milovaného otca.
„Áno miláčik, už idem..“ odpovedal mu duchom neprítomný otec, sediaci na schodišti rodinného domu. Čítal práve list, ktorý mu pred chvíľou doniesla jeho manželka Zuzana. Prevracal jednotlivé listy papiera a neveril vlastným očiam. Po chvíli sa postavil, na ruky zobral nič nechápajúceho syna a rozbehol sa do kuchyne za svojou manželkou.
„Dostali sme to! Pokiaľ v banke prejde úver, máme možnosť ten podnik kúpiť! Vieš čo to znamená láska?!“ kričal od radosti.  Usmieval sa od ucha k uchu a šťastím bol celý bez seba.  Tancoval po miestnosti s nič nechápajúcim Jurkom a tešil sa, akoby strelil víťazný gól na majstrovstvách sveta. Jeho manželka sa však až tak nadšene netvárila. Bola skôr opatrnej povahy a hoci manžela vo všetkom podporovala, zdal sa jej tento obchod príliš výhodný nato,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Oľga4.2.2016
 

Pekný deň. Musím povedať, že máločo tu prečítam, aby ma okamžite dostalo. A práve teraz sa niečo také stalo. Musím povedať, že je to doslova - super. Škoda, len, že to bolo také krátke. Budem sledovať kedy sa objaví druhá kapitola.
Je to tak reálne, že som bola tam s nimi. Ty si to musel iste zažiť, nie si náhodou pán Dubovský?
Výborne! Čakám na pokračovanie. No teda...

peter5.2.2016
 

ahoj, ďakujem za pochvalu, ale toto je nič, keby si počula rozprávky aké vymýšľam svojmu trojročnému synovi, keď ho uspávam, napríklad včera zlý vojvoda iktorn ukradol našej starkej rožky a šunku čo som jej kúpil v jednote, a môj malý synček iktorna naháňal na svojom policajnom vrtuľníku a pomáhala mu pritom rýchla rota s gumkáčmi a mimonmi:-) a keď chytil iktorna a zavrel ho do basy, dostal od policie za odmenu veľke jabĺčko (lebo ovocie je zdravé :-) a stavebnicu z lega :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Pet Kane

Bez názvu.png
O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: