IKARIKAR http://www.ikar.sk

Najlepšie kamarátky (Júlia Jakubeková)28.4.2019
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 53, Komentáre 1

 
Najlepšie kamarátky
  Lúče ranného slnečného svetla prenikali do priestrannej izby cez pootvorené jasnočervené závesy. Pomaly som otvorila oči a pozrela na hodinky. Pol siedmej. Dátum: štvrtého septembra dvetisíc sedemnásť. Dnes začína škola. Prvý deň v novej škole. Nový začiatok. Miša a ja. Boli sme spolu od škôlky, cez základku a teraz spolu ideme aj na strednú. My dve spolu zostaneme navždy. Určite. Ani jedna z nás totiž iných kamarátov nemá. Miša je príliš zakríknutá a utiahnutá a mňa ľudia skrátka majú akúsi divnú tendenciu prehliadať, ignorovať. Neviem prečo a nerozumiem tomu. No, už som si na to dávno zvykla. Miša ma neignoruje. Nikdy ma neignorovala.
Pozrela som sa na vedľajšiu posteľ. Ešte spala. Bola schúlená do klbka a cmúľala si palec ako bábätko. Na opačnej strane jej postele spokojne odfukoval bernský salašnícky pes Buddy.
„Miši,“ prihovorila som sa jej, „vstávaj.“
„Hmm...“ vydala zo seba a prevrátila sa na druhý bok.
„Miška.“
„Čo je?“ zamumlala a pomaly otvorila oči, „Koľko je hodín.“
„Šesť.“
„A minút?“
„Tridsať dva,“ odvetila som a ušk...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Eva4.5.2019
 

...napad je dobry :) pribeh dvoch dievcat, jedno ma socialnu fobiu a obe vyrastaju s otcami. Zvlastne:) vela deti vyrasta len s mamami. Skoda ze take kamaratstva nie su navzdy... v zivote nas prevalcuju rodinne starosti a problemy s detmi:)...pri citani som si spomenula na strednu skolu a spoluziakov. Budem sa opakovat...kapitoly su dlhe. Radsej kratsie a castejsie vlozit nove. To je ale moj osobny nazor. Mne by to vyhovovalo tak lepsie. Tesim sa na pokracovanie.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Júlia Jakubeková

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: