IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nájomný vrah (Jane Blake)8.12.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 680, Komentáre 2

 

1.
New York. Alebo aj Veľké jablko ako ho nazýva celý svet. Jedno z najpriemyselnejších miest na svete bolo zahalené rúškom noci a predsa jasne žiarilo. Milióny svetiel nedovolili temnote dostať sa k nemu bližšie. Ich jas sa odrážal od mlák, ktoré na uliciach vytvorili kvapky dažďa. Znova pršalo a pred divadlom na Broadway ležalo mŕtve telo, na ktoré dopadali stuedné dažďové kvapky. Bolo to ako keby nebo plakalo nad ďalším vyhasnutým životom.
Krv stekala z rany uprostred čela mŕtveho muža a zmiešavala sa s vodou z mláky, v ktorej ležal. A vrah sa tešil z dobre vykonanej práce. Aj v ten večer Grant Faith splnil to, za čo mu bola sľúbená odmena. Zaistil zbraň, vopchal si ju do hlvokého vrecka kabáta, ešte si vytiahol vyššie golier, aby mu zaň nepršalo, a potom odišiel z miesta činu ako keby sa nič nestalo.
Za rohom mal odstavené auto. Kým tam prišiel, premokol do nitky. Neprekážalo mu to. Už dávno si zdvykol na bláznivé sychravé New Yorské počasie. Miloval to mesto. Kedysi sa sem prisťahoval z Londýna, kde nemohol zostať kvôli všetkým tým vraždám, ktoré spáchal. Už ho skoro chyti...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Jane Blake14.2.2014
 

Ahoj Eva,
ja viem, ale zvyčajne som rada ak mám vôbec čas aspoň na to, aby som čosi napísala a pridala to sem. 17 som mala, keď som sa sem registrovala. Teraz mi už ťahá na 19 a viem celkom dobre ako to tu chodí.
To, čo si mi vytkla neberiem ako negatíva, pretože sú to všetko len chyby prvotnej verzie. Ak si si všimla, všetko čo som sem pridala som najskôr pridala prvú verziu a potom, keď to bolo hotové, som to prepracovala a dala to sem upravené. Preto, ak niečo ešte viditeľne v mojom prípade nie je dokončené, potom som to ešte neupravovala. Tak je to aj v tomto prípade :) Najskôr dokončím, potom upravím, takže všetko čo ti tam vadí sa ešte prerobí.
Vždy sem zásadne dávam najskôr prvotnú verziu bez akýchkoľvek úprav, pretože iba tak potom dokážem spraviť lepšiu, keď si to prečíta aj niekto iný než ja a postrehne tam niečo, čo som si ja nevšimla alebo čo by to vylepšilo. Pri úpravách sa zvyčajne potom riadim aj komentármi tu. Ale zase, nie vždy sa mi všetko musí podariť. Aj toto je asi jeden z mojich menej vydarených príbehov a preto to beriem s rezervou.
Vďaka za prečítanie aj komentár :)

Eva Hrašková 13.2.2014
 

Ahoj Jane,

začala som čítať netradične, 12-tou kapitolou. Nikdy to nerobím, ale nerozumela som jednej veci - máš 35 čítaní, žiadny komentár, ani hviezdičku. Na MT sme všetci preto, aby sme si pomáhali. To znamená, všetci sa navzájom čítame, radíme si, opravujeme sa, odkazujeme si, čo je fajn, čo nie.... Nik si ťa nevšimne, kým sa aj ty nedostaneš do povedomia iných ľudí, a to nie len pridávaním kapitol, ale aj tým, že zanecháš stopu v podobe komentárov u iných. To k tomu, ako to tu funguje, ale najmä čo ti pomôže...

A teraz k tvojej tvorbe: Píšeš, že máš 17 rokov a raz sa chceš živiť písaním. Veľmi pekný sen... asi preto si tu... Takže, začala som čítať 12-tu kapitolu a je plná Viliamov. V prvej časti (oddelením textu som usúdila, že je to prvá časť) ho máš v rámci 15 viet 8 krát (minimálne!!!).
Ďalší problém čiarky... a kvôli týmto rušivým elementom som sa ďalej nedostala. Prosím, skôr, ako pridáš kapitolu na MT, prečítaj si ju nahlas... skús sa zamyslieť, a až potom pridaj

Komentáre nemajú byť na to, aby ťa odradili, ale aby ti ukázali kadiaľ kráčať... Veľa šťastia.. .

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jane Blake

IMG_20161103_143522.jpg
O mne

Od istého času je písanie môj život. (Aj preto študujem žurnalistiku.) Píšem vždy, keď mám nápady a aspoň trochu voľného času. Je mi jedno, že niekedy z toho nevzíde nič dobré, ale tréning je základ úspechu....a názor iných tiež. Preto som tu. Aby som sa zlepšovala v tom, čo ma baví...No niekedy je ma lepšie brať s rezervou.

Dotazy na diela mi môžete napísať aj na mail :)
1Queen_Of_Darkness1@azet.sk

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: