IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nakasendó (Maroš Markovič)14.2.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 136, Komentáre 6

 
Prológ
Japonsko ma vždy lákalo. Počas teenagerských rokov plných tréningov karate to bola vidina majstrov bojových umení, neskôr obdiv k japonským záhradám, ktorým ma nakazil náš skautský vodca Juki. Opájala ma predstava vône zeleného čaju Senča vznášajúca sa nad ryžovými matracmi tatami poukladanými na podlahách strohých obydlí s posuvnými papierovými stenami a chuť surových rýb sushi na hrudkách octovej ryže. Predstavoval som si pokojnú atmosféru drevených chrámov plných obrovských sôch Budhu a pach dymu zo storočia horiacich lojových lámp. Sníval som o pohľadoch na horu Fuji a tešil sa na chv...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Janka30.1.2017
 

Zdravíme autora článku. Neviem či je to nejaká chyba web stránky no my sme sa dostali len na stranu 3 kde to všetko končí s vetou \"Srdečné pozdravy z Ruska...\" Má to nejaké pokračovanie? Začalo to celkom zaujimavo no o Japonsku sme sa nedočítali nič.

Vďaka.

Maros30.1.2017
 

Tak som pridal par kapitol. V knihe k nim mam aj fotky, takze to neposobi tak stroho, ale to asi ani. No nic, ked to nahodou niekto docita az do konca, a bude chciet viac, tak mozem pridat dalsie :)

Janka a Oli19.2.2017
 

Dakujeme. My sme strávili v Japonsku 5 mesiacov. Prešli sme z Hokkaida na Okinawu na bicykloch a tak sme boli zvedavý na postrehy niekoho zo Slovenska, čo cestoval na vlastnú päsť a nie s cestovkou. My Japonsko skutočne milujeme a ako touring cyclists je naša skúsenosť asi trochu iná ako tvoja. No čítalo sa nám to celkom fajn. Je to veľmi informatívne a vidieť, že si si toho o Japonsku veľa naštudoval.

Maros30.1.2017
 

Ahoj, ja som autor:) Je toho cela kniha, ale uz som to sem potom nedaval, nejak sa mi zdalo, ze to nema moc zmysel. Fakt ta to zaujima???

Ola15.12.2016
 

Keď raz budem veľká... :D aj ja sa niekde vyberiem! Inak pre mňa super čítanie, inšpiratívne :).

Simona 20.8.2015
 

Ahoj, cesta do Japonska ma naozaj zaujala, paci sa mi jednoduchost pisania, a zaroven aj zive opisy a putavost. Urcite citam dalej.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Maroš Markovič

O mne

Cestujem, premýľam a potom o tom občas niečo napíšem.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: