IKARIKAR http://www.ikar.sk

Naše cesty sa stretli (Renáta Bukaiová)15.11.2016
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 193, Komentáre 7

 
Naše cesty sa stretli
               
                                                         1.Kapitola   
Všetko začína kamarátstvom, veríte alebo nie, aj nepriateľstvo. Ibaže je málo prípadov, keď kamarátstvo vydrží na veky vekov.
Ako každý ostatný som zaľúbený, dal by som všetok svoj majetok za rozprávanie sa s ňou aspoň na tri minúty. Nie je ani o rok staršia než ja ale aj napriek tomu sa ju bojím osloviť.
Apropo volám sa Gusto, pochádzam z mestečka menom Atlanta, môj druhý domov je gymnázium, do ktorého chodím už pomaly 7 rokov.
Momentálne pochodujem domov, nemám veľa kamarátov, takže idem domov sám. Inokedy rozmýšľam cestou domov nad domácimi úlohami ale sú prípady, keď domácu nedostaneme a vtedy nemám nad čím premýšľať ako napríklad tento moment.
Prehrabnem si moje hnedé vlasy a letmým pohľadom kuknem na slnko. Chvíľku po tom pribehne ku mne moja vytúžená a strčí mi do ruky papierik.                
„Gusto, postráž mi ho prosím, večer poňho prí-dem, sľubujem,“ hneď ako dopovedala, tak aj odišla.
Niekam sa ponáhľala, pomyslel som si. Doteraz s...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

...27.11.2016
 

Reni...najlepšie by ti poradila Alia. Ja nie som vhodná osoba na to, aby som ti radila. No pokúsim sa aspoň niečo. Prepáč, ale každá jedna veta by potrebovala opravu. Začnem od začiatku.
Prvé dve vety by som úplne inak napísala(upravila)
Tretia veta tiež zle.
Ako každý OSTATNÝ som zaľúbený, dal by som VŠETOK svoj majetok za ROZPRÁVANIE SA s ňou aspoň na tri minúty.
Ako každý zaľúbený, dal by som čokoľvek za rozhovor.... Veta sa dá rôzne napísať, aby dávala zmysel.
NIe je ani o rok staršia... aj tú vetu zmeniť.
...meno Atlanta...meno daj preč...môj druhý domov je gymnázium, do ktorého chodím...tuto vetu tam nepíš...pomaly 7 rokov je tiež zle. Číslovky vypisuj.
Momentálne pochodujem...tak tieto dve vety - Sodoma a Gomora
Veľa zbytočných viet, hovorové slová, prídavné mená, zámena privlastňovacie, moje, tvoje, ukazovacie, ...TEN papierik.. TOHO papierika... Príliš veľa TO,TAK, TEN, TAKTO, TAKÝMI, TAKÝ, TAKŹE ruší to
Niektoré slová sa opakujú. Čiarky, chyby, štylizácia. Je toho veľa a prečítala som len niekoľko riadkov z prvej kapitoly. Ozaj, gymnázium sa navštevuje sedem rokov? Reni skús si to prejsť a zamysli sa nad každou vetou.

Prečítaj si nahlas vety: Možno si po ten papierik príde zajtra alebo jej to mám dať asi v škole. Budem môcť sa s ňou rozprávať aj v škole, tak dávno som oslovil dievča, že už ani neviem čo mám povedať. Znejú čudne. Rozhádzané kocky.

Reni27.11.2016
 

Ako som hovorila, prve dve kapitoly som nekontrolovala,tie chyby sú dosť blbe, viem ale tento príbeh píšem dosť dlhu dobu a nekontrolovala som to, čo ľutujem,samozrejme mate pravdu, da sa to zmeniť, ibaze poznam aj autorov, ktorý využívajú aj takéto jednoduché vety ale budem sa snažiť zmeniť tak nech to ľudí záujme.

...26.11.2016
 

Reni...nehovoríš viac po maďarsky, ako po slovensky? Tak mi to pripadá.

Reni27.11.2016
 

Je to až tak zlé?

Mefisto25.11.2016
 

Keď to človek len letmo prebehne očami je tam toľko chýb, že si to ani netrúfa začať čítať. Tých pár viet, na ktoré som stratila čas, sú tažkopádne, zbytočne dlhé, nezrozumitelné a bez štýlu.

Naozaj, najprv toho viac prečítať a potom začať písať.

Reni25.11.2016
 

Došlo mi to, ďakujem za názor.. ale tento príbeh píšem dlhšiu dobu, po čase sa to zlepší ale budem musieť si pozrieť staré(prvé) kapitoly. :)

písať nie, čítať!!!16.11.2016
 

7 vecí ktoré chcem plniť: najdrahší múzeum... môj cieľ je ísť za lekára...
neskon-trolované po se-be vôbec...


a veľa´dalších chýb je veľa

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Renáta Bukaiová

O mne

Som dievča, mám pomaly 17 rokov, rada píšem romány, horory.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: