IKARIKAR http://www.ikar.sk

Naše mesto (Stanislav Adamec)28.9.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 15, Komentáre 2

 
Naše mesto
Naše mesto nie je pekné mesto. Všetko je tu zaprášené, špinavé a ošarpané. Počasie je po väčšiu časť roka pochmúrne. Nielenže nie je pekné, ale nech sa naň akokoľvek pozerám, musím povedať, že je aj úplne bezvýznamné. Neodohrala sa tu nejaká dôležitá udalosť, ktorá by mala dopad na dianie v celej krajine. Nenachádza sa tu žiadna továreň, ktorá by poskytovala prácu ľuďom zo širokého okolia. Nestojí tu ani významná historická pamiatka, kvôli ktorej by sem cestovali davy turistov. Na takomto mieste sa nikomu nemôže žiť dobre. Sám seba sa pýtam, načo je dobré také mesto?
Nemyslite si ale, že sa tu nikdy nič nedeje. Každý rok si usporiadame svoje mestské slávnosti, na ktoré sme nesmierne hrdí. Všetci sa stretneme, spievame, pijeme, jeme, tancujeme a hovoríme si akí sme dôležití. Sme presvedčení, že také pekné slávnosti nikde inde nemajú. Určite nám ich všetci závidia, nahovárame si. Zabudnite na to, že som povedal, že naše mesto je bezvýznamné, pravda je taká, že naše slávnosti robia naše mesto veľkým. Prečo sme veľkí? Lebo veľkolepo oslavujeme. A prečo veľkolepo oslavujem...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

v dobrom28.9.2015
 

len doplním predošlý názor:
text má hodnotu pre teba, čitateľovi vlastne nedal viac ako poznanie že to nemyslíš zle, ale je namáhal si sa zbytočne.

Milan28.9.2015
 

Tak toto bolo naozaj zlé. Prosím ťa, prestaň s písaním a ušetri nás od takýchto spisovateľských pokusov. Zbytočne tým zabíjaš svoj čas. Namiesto toho skús robiť niečo, čo je aspoň trochu užitočné.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Stanislav Adamec

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: