IKARIKAR http://www.ikar.sk

Návnada (Lov čistých duší) (Zuz )19.10.2013
 

3
 počet hodnotení: 3
prečítané 1432, Komentáre 4

 

1
     Nebo bolo sivé. Presne také sivé ako dym rannej cigarety. A tá sivo sivá prechádzala do bezfarebných obrysov stromov a tie stromy sa vynárali z dych vyrážajúcej bielej. Snehová beloba mi mrazila kosti, suchý chladivý vzduch som vdychovala ťažko do pľúc. Bránili sa. Celé telo sa bránilo, svaly tuhli, kosti zmrzli.
     Vyfúkla som hustý obláčik pary. Už pár minút mi v hlave znela hudba. Nádherná hudba. Najprv ticho, váhavo, potom stále hlasnejšie a úpenlivejšie. Bolo to ako tlkot srdca, ako šum vetra, ako pískanie zhrdzavených pántov. A potom hlasy. Vysoké a tiché, ktoré som cítila až niekde uprostred hlavy a hlboké, mocné, ktoré mi rozvibrovali žalúdok. Tá hudba vo mne vzývala tie najprimitívnejšie pudy. Mala som chuť jesť, tancovať, milovať sa. Chcela som bežať, veľmi ďaleko, rozprúdiť krv v tele, napínať svaly, cítiť, že žijem.
     Stále som ich však nevidela. Boli tam, pozorovali, odhadovali. Neverili mi. Neochotne som si začala rozopínať kabát. Gombík za gombíkom, skrehnuté prsty sa mi šmýkali, trvalo mi to večnosť. Ťažký kus...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Martina Prepletana4.11.2013
 

Ahoj Zuz,
no ten názov aj mňa trošku odrádzal. Ale všetko ostatné je perfektné :) pokračuj v tom :) teším sa na dalšie pokračko :)

Zuz4.11.2013
 

Ďakujem, ďakujem :)
Momentálne vlastne ani názov neriešim, pretože oveľa viac ma trápi, ako zachytiť príbeh, no vidím, že sa asi budem musieť zamyslieť. Ale ak by mal niekto návrh, hocikto, celkom rada si ho vypocujem :)

Zuzana2.11.2013
 

Ahoj, Zuz. Dobre píšeš, vieš o tom? Máš vyspelý štýl a tvoj rukopis má vďaka po sebe nasleujúcim krátkym vetám v niektorých odsekoch skvelý rytmus a dynamiku. A ešte chválim tvoj pozorovací talent a neošúchané opisy. Len názov ma z nejakého dôvodu odrádza. Len pokračuj a nepodlez vlastnú latku!

Zuz2.11.2013
 

Och, ďakujem :) Cením si to.
Nuž, názov. Popravde, sama si ním nie som istá, no kým prídem na niečo vhodnejšie, bude musieť stačiť.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Zuz

20130409_110759.jpg
O mne

Mám 20 a už nie som študentkou gymnázia. Už som niekde inde. Mám aj pár jaziev. Väčšinou na tele, na duši pomenej (predsa len - 20 rokov!).
Žijem si búrlivý život románový. Až taký, že ma to samu núti písať. A tak dúfam, že stále lepšie.
Inak som normálny človek - dve oči, dve uši, jedny ústa a nos. Len vlasy mám kratšie a ľudia sa ma na to stále pýtajú. Nepýtajte sa. Bol to jeden z mojich spontánnych výpadov, prekročenie komfortnej zóny. Raz ich možno odfarbím na zeleno. Až potom prestanete chápať.
A ešte. Rada kreslím. Veľmi rada. Najradšej ľudí, lebo ľudia ma zaujímajú viac ako stoličky a fľaše. Ale aj to občas kreslím. Lebo musím.
Tak si čítajte to moje, tak ako ja to vaše. Dúfam, že poteší.
Hlavne s pokorou :)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: