IKARIKAR http://www.ikar.sk

Návrat domov (Kamila Majorová)10.1.2015
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 116, Komentáre 0

 
Návrat domov
Bolo neuveriteľne čarovné prechádzať sa po mojom rodnom meste a nechať sa naplno pohlcovať predvianočnou atmosférou. Ľudia tu boli úplne iní ako v New Yorku – vôbec si neužívali padajúce snehové vločky a falošných Santa Clausov pobiehajúcich po uliciach. Namiesto toho sa prekrikovali jeden cez druhého a hrešili, že nestihnú včas kúpiť dobrého kapra. Iba som sa usmieval a pochlipkával horúcu čokoládu, ktorú som si kúpil na letisku. Zamieril som k vlakovej stanici a kúpil som si lístok do môjho rodného mesta. Nechcelo sa mi veriť, že už o chvíľu budem znova vo svojej izbe a budem vyjedať z plechu maminu čerstvo napečenú štrúdľu. Sadol som si do čakárne a užíval si anonymitu.
Zrazu na mňa doľahla atmosféra predchádzajúcich mesiacov, ktoré som strávil v Číne a prišlo mi strašne zle. Nekonečný prúd večierkov, falošne sa usmievajúcich ľudí, ktorí sa hrajú na vašich najlepších priateľov, a, v neposlednom rade, drogy. V živote by som si nebol pomyslel, ako ma zničia, ako ma bez môjho vedomia skoro pripravia o život...
Pri spomienke na to, ako som raz skončil v nemocnici...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Kamila Majorová

O mne

Tak sa mnou nechaj viesť. Zachránim ťa pred vyschnutím. Rastliny k životu potrebujú vlahu. Zdrojom ich energie nie sú len slnečné lúče, ale aj voda. Voda, ktorá ich oživí. Ktorá pohladí ich stonky a listy. Ak stratia vodu, stanú sa z nich suché výhonky, korene, ktoré zacítia príchuť osamelosti a dezilúzie. Keď sú už zmierené so zúfalou situáciou, vtedy sa to stane. Zaprší. Znova vyjde slnko.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: