IKARIKAR http://www.ikar.sk

Návrat piateho (Anna)3.2.2014
 

2
 počet hodnotení: 4
prečítané 132, Komentáre 9

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

claude20.2.2014
 

Adoptívny súrodenci? To, má ako, čo znamenať? Nevlastný, nie? A, čo ťa opustil elán? Dievča prosím radšej uber s tými kvetnatými prirovnaniami lebo to človeka hneď odradí. Nebudem ti klamať prečítala som si asi polovicu prvej kapitoly. Na viac sa nezmôžem. :D uber trochu a všetko bude v pohode. Lebo máš tam také spojenia, ktoré k sebe vôbec nepasujú.

DARK7.2.2014
 

Teen story na vlastne nezaujala, zdala sa mi nevýrazná, kapitoly akoby nechceli byť prepojené.
Mená dosť nesúrodé - Kiara má pôvod v taliančine a píše sa Chiara. Na to, že si dej umiestnila do Fr, mená tejto lokalite priveľmi nezodpovedajú, sú zväčša anglické, prípadne skomolené. Asi by tiež mali dopĺňať dej, aby vytvorili potrebnú atmosféru.
Na šesťročné dieťa si zvolila príliš dospelácke uvažovanie a hodnotenie situácie. Percentá do jeho vedomostí nepatria rovnako ako slovo ignorácia či konštatopvanie \"žeby to bolo spávaním alebo povahou?\", ani slovo naivný mu nie je vlastné.
Nedôveryhodná je situácia, ako si ju posúvajú \"ako poštový balíček\", takto to ani vo F pravdepodobne nefunguje - ak je dieťa problémové, buď sa do náhradnej rodiny neumiestni alebo do takej, aby ho zvládali. Pánovi, ktorý na ňu absolútne nemá čas, ju určite úrady nepridelia vôbec.
\"Pouličné dievča\", \"autohavária mi vzala jediných dvoch ľudí\", \"profesorka Sellová biológie\", \"mierne viac podnapitá\", \"prečo sa má stretnutie prebehnúť v múzeu\", \"elitný výhľad z balkóna\" (pozri si významy slova elitný)... máš tam dosť podobných čudných i nevhodných slovných spojení, občas privlastňovacie zámená navyše.
Aby som takým veciam chápala = aby som takým veciam rozumela.
Všimla som si v texte 15 %-tnú Whisky - Whisky sa robí štandardne 40 percentná.

Anna8.2.2014
 

Čo sa týka tých mien, nemusia mať iba francúzsky pôvod, ľudia s tými menami môžu byť aj prisťahovalci alebo majú príliš kreatívnych rodičov, ktorí im ich vymysleli. Ostatné beriem na vedomie.

DARK8.2.2014
 

Samozrejme, nemusia, autor je autorom a on sa rozhoduje, ja len že každý detail pre navodenie atmosféry je podstatný. Keďže predo mnou defilovali takmer všetky mená a dokonca aj priezviská anglické, stále som si v podvedomí musela pripomínať, že som v inej krajine. Ak by si ich zvolila v menšine, tiež by som tvoj úmysel brala tak, ako píšeš vyššie. Preto som ťa upozornila na ten mierne mätúci pretlak.

DARK7.2.2014
 

V prvej vete \"na\" malo byť \"ma\".

Alexandra Hentz6.2.2014
 

Ahoj Anna :)

Mám za sebou prvú kapitolu.
Ako prvé by som ťa upozornila na úpravu - odstráň tie medzery, pekne zarovnaj text...hlavne posledné riadky mätú čitateľa.
Obsahovo to nebolo zlé, no trochu nudne napísané. Nemám rada, keď sa prvé strany snaží autor niečo zdĺhavo \"vysvetľovať\". Ja by som ,napríklad, ten opis jej detstva zmenila - ukázala by som to všetko na konkrétnych scénach, nech si čitateľ sám utvorí názor, že jej prvá rodina bola zlá, jej radostné pocity, keď je v tej partii...atď.
Veľa takto podaných informácii totiž vedie k tomu, že ich zabudnem už pri druhej kapitole :D
Ale to je len môj názor Anna. Aj podľa seba viem, že text treba ešte veeľakrát upravovať, kým dostane tú správnu podobu.
Treba len písať, písať, písať a nevzdávať sa :)

S pozdravom
Alex H.

Anna6.2.2014
 

Ďakujem za rady :) tie sa mi pri mojom amatérskom písaní určite zídu a najmä pri tomto románe, ktorý je ešte tak trochu vo vývoji. Mám ho už celý napísaný a hoci ho aj upravujem, stále mi tam niečo chýba a neladí. Asi to potrebuje ešte nejaký čas :)

Jakub4.2.2014
 

Je to zaujímavé, ale to podľa mňa nestačí. Skús sa viac rozpísať, podrobnejší opis napr. miestnosti. Skús oddelovať text nejakými medzerami, pretože tento jednoliaty sa číta zle. Ale inak som nič nepostrehol.

Anna6.2.2014
 

S tou úpravou textu som mala zo začiatku menšie problémy, ale už som to trošku upravila, takže to už nevyzerá ako nahádzané vo vreci.
Je to zaujímavé, ale nestačí to. Toto som postrehla aj ja, ale zatiaľ som nenašla spôsob, ako by som to tým smerom mohla vylepšiť. :) Ďakujem za názor

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Anna

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: