IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nebezpečná láska (Daniela Biherczová)19.1.2016
 

1
 počet hodnotení: 2
prečítané 150, Komentáre 6

 
1. kapitola
Volám sa Jessica a mám osemnásť rokov. Žijem s mamou a nevlastným otcom. Pred týždňom sme sa prisťahovali do Californie kvôli maminej práci. Moja mama je návrhárka a ja jej občas pomôžem s prehliadkou. Môj nevlastný otec .. vlastne ani neviem čo robí a popravde veľmi ma to ani nezaujíma. Mala som asi päť rokov, keď sa vzali a ja som svojho biologického otca nikdy nevidela. Úprimne? Nevadí mi to.
„Jessica, poď dole.“ Kričala na mňa mama. Vyšla som z izby a pomaly som sa pobrala za ňou.
„Tak? Čo povieš?“ spýtala sa ma zo zatajeným dychom.
„Sú krásne.“ Ukazovala mi jej nové šaty, ktoré akurát dokončila. Boli tyrkysové zo žltou mašľou pod prsiami. Keď mám pravdu povedať, veľmi sa mi páčili. Jej nová kolekcia sa podarila a už sa na ňu veľmi teším. Zatiaľ sa jej darí.
„Poď ku mne.“ Povedala mi z vystretou náručou. Ani na sekundu som nezaváhala a objala som ju. Takmer po piatich minútach som jej povedala, že nemôžem...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

a19.2.2016
 

Tamto šachovanie so zbraňou a nožnom je nezrozumiteľné, detsky naivné.
Zrejme si dieťa, preto by si mala tieto témy prenechať dospelým, ty skôr píš o tom, čomu rozumieš. Predsa ju votrelec nenechá siahnuť pod nbytok, niečo vytiahnuť, veď stojí nad ňou a vidí, čo robí. Aj najmenšia pištoľ musí byť pod tričkom dieťaťa viditeľná, nie že nie.
\"Rýchlo som nabila\" - len tak nosí po vačkoch náboje, aby mohla nabíjať, hm,neverím. A pán lapaj čaká, vôbec k nej nepriskočí, aj choreografiu s matkou si pozrie, hm, neverím... atď.
Osoby sa majú správať tak, ako by sa mali správať, ako by uvažovali v reálnom živote a teda uveriteľne. nie ako si pomyslí jeden z hrdinov - dieťa007, ktoré chce, aby chlap čakal a nič nespravil. Zastrelí ho zrazu, pokojne sa napije vody, nabíja znovu, mieri, privíta chlapca, rozpráva sa s ním.... takto nie, nie, ešte raz nie. Ani oceán chýb /pól si v jednej kapitole opravila v druhej nie/,ani California a anglické mená na kvalite nepridávajú. Naložila si si na plecia niečo čo nevládzeš niesť.

Daniela B.17.2.2016
 

Ďakujem, že ste ma upozornili na chyby. Je samozrejmosť, že sa môže nejaká tá chbya objaviť, ale pokúsim sa aby sa to neopakovalo

Rembrant7.2.2016
 

póly poznáme dva: severný a južný, pól jedenástej nie je
radšej
vzdávam po tejto chybe

Oľga7.2.2016
 

Ahoj, Daniela.
Škoda, že si do profilu nenapísala niečo o sebe. Koľko máš rokov, kam chodíš do školy, čo ťa baví, koníčky a pod. Mohla by si dať aj nejaké fotografie. Oživilo by to tvoju \"stránku\" Lebo to je tvoja vizitka. Zväčšila by som písmo aspoň na číslo - 5.
Teraz k samotnému textu. Priznám sa, že som ho ani veľmi nevnímala, čo je veľká a podstatná chyba. A prečo? Lebo ma skôr zaujalo to more chýb, čo tam máš.
Nehnevaj sa, ale to by tam nemalo byť. Nepoviem jeden, dva preklepy, stane sa, ale len na začiatku som vypísala tieto chyby, čo ti tu napíšem. A to je len začiatok, ďalej som to proste vzdala.
- prišlo som - prišla som
- ku nám - k nám
- ktoré bude - ktoré budú
- niesom - nie som
-etš - ešte
potrasli -potriasli
tanečníčki - tanečníčky, skôr tam malo byť - tanečnice
Toto sú len prvé dva odstavce, alebo tri.
Koľko by som toho našla v celej kapitole?
Treba si na to dať pozor. Lebo okamžite stratí dielo čítanosť. Nikoho nebude baviť opravovať tvoje chyby.
Píš radšej pomaly, kontroluj, čo napíšeš, prečítaj si to.

Daniele B.7.2.2016
 

Milá Silvia, ďakujem za reakciu. Samozrejme, že to nebude iba o tanci. Bude to aj o láske a nebezpečí čo vyplýva aj z nadpisu. Samozrejme, že rozpíšem aj pláž a aj tanec, ktorému sa venuje. Len hľadám ten správny čas, aby to bolo dobre :-)

Silvia D.20.1.2016
 

Mila Daniela, vybrala si si temu, ktora bude dievcata urcite zaujimat - tanec. Iste sa tam mihne aj nejaky ten opaleny kalifornsky fesak:-) Ak by som mohla nieco poradit, skus tuto prvu kapitolu trochu rozviest, velmi rychlo si skakala z jednej situacie do druhej. Mohla by si viac opisat plaz, pripadne na aky druh hudby tancuje a podobne. Mna osobne by taketo detaily asi zaujimali:-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Daniela Biherczová

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: