IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nedá sa ujsť (Peter Milošovič)28.10.2013
 

0
 počet hodnotení: 0
prečítané 93, Komentáre 0

 

Bežala. Nohy si už necítila a pri každom nádychu jej telom preletela ostrá bolesť. Dopredu ju zodpovedne hnala už len myseľ.
Nesmela zastať. Na miesto, z ktorého utekala, kráčali z osady štyri dni. Bolo to ďaleko, v živote nebola tak ďaleko od príbytku. Ale tú cestu musela absolvovať. A teraz nesmela zastať.
Na útek sa vydala na svitaní, odvtedy sa jej chodidlá v pravidelnom tempe dotýkali zeme. Chcela sa obzrieť. Možno už môže spomaliť. Ale čo ak sa obzrie a on stále bude tam? Ten, ktorého staršina nazval netvorom a jej vlastná mama ju varovala, že tento tvor prináša len skazu. Dokázala by pokračovať v ceste, ak by bol len pár metrov od nej? Alebo by mu podľahla?
Nemohla zastaviť. Onedlho sa dokonca začne slávnosť dospelosti a ona mala na starosti hlavný rituál. A ak by sa nevrátila do osady sama, čo by si o nej ostatní mysleli? O pár rokov, keď mal rituál absolvovať aj jej potomok, by bola všetkým na smiech.
Pred sebou zazrela zviera. Bol to šakal, mláďa. Zdalo sa, že kríva. Pravdepodobne ho tu svorka nechala, aby zahynul. Po tvári sa jej skotúľala slza.
Stále sa ne...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Peter Milošovič

O mne

Čítam, počúvam a pozerám kadečo. Písať ešte len začínam, no stať sa spisovateľom bol jeden z mojich najväčších snov. Hneď po práci dobrodruha a čítača večerných rozprávok v slovenskom rozhlase.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: