IKARIKAR http://www.ikar.sk

Neobvyklé stretnutie s pánom Bolotnikom 1. časť (elysian)31.10.2015
 

2
 počet hodnotení: 3
prečítané 78, Komentáre 1

 

 V úzkej chodbe prenajatého bytu sa vôňa pečených zemiakov miešala s tabakovým dymom. Pri zvetranom okne nad ožiarenou Moskvou, Michail Kuročkin, držal vzpriamene svoj chrbát a pozeral cez ulicu do rozsvieteného okna naproti. Poťahoval z krátkej cigarety, ktorú jeho hrubé prsty ledva dvíhali k úzkym perám. Jeho myšlienky plynuli pokojne, ale boli ťažšie než stuhnutý vzduch v jeho bezvýznamnej podkrovnej garsónke. Načúval zvukom z vedľajšieho bytu, v ktorom býval starý pán Bolotnikov, pričom žmúril oči pri každom vdychu narkotického dymu, akoby mu to spôsobovalo fyzickú bolesť. Myšlienky neúspešného advokáta neboli ani tak o nekonečnom smútku, ktorý lomcoval jeho srdcom a každým dňom, ale skôr blúdili tam, kde ešte pozostatky radosti, z jeho predchádzajúceho života, lopotili o prežitie. 
Zatlačil cigaretu o dno popolníka, vyrobeného z hutného brúseného skla s dúhovým efektom, v ktorom by rád uhasil aj svoju bolesť, otvoril okno a vystrčil strapatú hlavu do moskovskej noci. Energicky dýchal a krúžil hlavou. Štipľavý chlad mu spôsoboval akúsi čudnú senzáciu, až mu bolo do takého smi...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Zana16.11.2015
 

Milá Elysian, po prvých riadkoch si ma donútila čítať ďalej, no potom som už len preskakovala, nedočítala som to celé. Miesto, postavy, atmosféra ... - zaujímavé. Ale z tých opisov sa mi doslova \"točila hlava\"... Pár opisov je treba, to súhlasím, ale inak mi je ako čitateľovi dosť jedno, či je obrus vyšívaný alebo čipkovaný a koľko rubľov je na stolíku. Priama reč sa píše vždy do nového riadku, a na škodu by pri takom dlhom texte nebolo ani zväčšenie písma a delenie odsekov. Inak prajem veľa inšpirácie pri písaní, talent podľa mňa určite máš! :)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

elysian

sisa profilovka.jpg
O mne

Mám 32 rokov, zaujímam sa o literatúru, prírodu, záhradu...rada čítam a píšem;pochopiteľne :)

Moje naj
http://elysiansilviasuchonova.blogspot.sk/

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: