IKARIKAR http://www.ikar.sk

Neposlušná zajatkyňa (Martina Bucha-Hein)14.3.2014
 

3
 počet hodnotení: 11
prečítané 1074, Komentáre 18

 
Neposlušná zajatkyňa
 
 
Cítila sa priveľmi unavená, aby držala oči otvorené. Sedela v kresle a jej telo vypovedalo poslušnosť. Chvíľami ju z driemot vytrhol jemný, maličký uzlíček, ktorý sa jej pomrvil v náručí.
"Neboj sa maličký, všetko to zvládneme...nesmieš má opustiť...si posledné, čo mám."
Pri tejto neutešenej predstave jej opäť vyhŕkli slzy a ponorila sa do pochmúrnych spomienok. Už takmer desať dní neúnavne bojovala, boj so smrťou. Jeden prehrala. Bolestne vzdychla. Jej švagriná, zomrela pred troma dňami. Hneď, ako prišla správa, že jej milovaný brat, padol v boji za kráľa. V nezmyselnej dlhoročnej vojne v ktorej zomrelo priveľa mužov, ale aj mnoho nevinných ľudí. V tej istej vojne, padol aj ich otec. Bola ešte dieťa, veľmi si na neho nepamätala, okrem bitiek, ktoré dostala ,keď sa vracal z vojnových ťažení. Bol to prísny, drsný rytier. Fyzickou silou si vynucoval poslušnosť. Vyžadoval nekompromisnú disciplínu a slepú oddanosť .Ona bola nepokojné, zvedavé dieťa ,ktoré veľmi nerozumelo, čo vlastne od nej chce. Vyrastala bez matky...zomrela, keď mala osem m...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Anka16.2.2020
 

Chcela by som sa opýtať, táto upútavka nemá pokračovanie? Tešila som sa čo bude dalej, ale nenašla som nič, takže nedozviem sa aké boli osudy Leony a maličkého Marcusa?

Mima24.11.2017
 

Chcela by som sa opytat ci zlodejka v dusi ma aj 3.cast??

Maja13.10.2017
 

Dobrý deň, vôbec nevadí ak sa sem-tam vyskytne nejaká chybička...píšete veľmi pútavo, prečítala som všetko, čo som našla na webe...a veľmi rada by som si prečítala viac ...a nielen pokračovananie tohto príbehu s Leonou, ale aj s Gabrielou a s Larou....

ponter17.7.2015
 

Veľmi pekne a pútavo píšete,škoda že vaše príbehy nevychádzajú v tlačenej alebo elektronickej podobe. Veľa ľudí by som ste potešili. Ja by som si vaše diela určite kúpila. Želám pevnú ruku a veľa inšpirácie, lebo talent už máte.

Martina Bucha-Hein20.4.2014
 

Ďakujem,cením si uznanie. Zlodejka duší má pokračovanie. Vlastne je už ukončená :-)Aj Neposlušná otrokyňa je ukončená, len sa stále nemôžem dostať k tomu, aby som všetko opravila. Diakritika a interpunkcia sú moje trápenie.

boba19.4.2014
 

Priznám sa, že som hladala čokoľvek od Vás, lebo som bola unesená zlodejkou duší a ak máte ešte nejakú knihu, hrozne rada by som si ju prečítala. Píšete pútavo. Držím päste.

Tomicka24.4.2014
 

Tinka pise super. Nepisem s diakritikou tak sa aj bojim pridat komentar, aby ma nezvozili. Nemam totiz klavesnicu s diakritikou. Nestastie vsetkych \"zahranicnych\". Tusim to tu beru nejako smrtelne vazne. :-) Nejako nakostreno. Neprijemna atmosfera. Nehovorim, ze gramatika nie je potrebna, ale robit tragediu s ciarkami a bodkami hihihihi...myslim si, ze je to o pisani. Pokial niekto ma nato, aby nieco dobre napisal a niekto mu to chce vydat, jednoducho si zaplati gramaticku opravu a je to, ci?
Poznam vsetky diela Tinky a uz dlho mi nic nesadlo, ako jej tvorba. Ak chces pokracovanie Zlodejky dusi chod na Poetic. Su tam vsetky jej knihy. Ja som pravidelna a ledva cakam, kedy sa zmiluje a prida dielik. A to nie som jedina. Zlodejka dusi sa tam vola Gabriela.To bolo pred tym ako to vyslo.

kamilica23.3.2014
 

Pridáš aj pokračovanie? Pri ženských románoch vypnem mozog a oddýchnem si.Vždy dobre končia, to je na nich najlepšie.

jnkghi19.3.2014
 

Ďakujem!

Arianita18.3.2014
 

Tinka súhlasím s Petrou.Nenechávaj sa znechutiť.Mne sa to tiež páčilo.Rada čítam romantické príbehy.Som zvedavá,čo bude ďalej.Dúfam,že to nevzdáš a budeš pokračovať.

Petra Tomanová18.3.2014
 

Nič si z toho nerob.Nedaj sa odradiť.Mne sa to páčilo.Mám rada romantiku.A zrejme si opravila chyby.Nevidím žiadne.

martina Bucha-Hein17.3.2014
 

Poslušne hlásim,opravené :-) Aj keď podľa vašich kritérií,to bude zrejme poriadna bieda :-)Nie som \"elitárny narcis\" Takže sa rada nechám upozorniť na chyby...Hlavne preto,že už dlhé roky nežijem na Slovensku,nekomunikujem v rodnom jazyku a čo je najväčší problém,nemám slovenskú klávesnicu (aj keď nemyslím na interpunkciu,skôr diakritiku) Takže prosím o trpezlivosť a porozumenie,robím,čo môžem :-) Ďakujem

Alia S.17.3.2014
 

Martinka, napísala som, že ZA interpunkciou nasleduje medzera, nie p r e d ňou. Zober do ruky knihu, určite doma máš, pozri sa aj na priamu reč, ako sa píše, pozri sa, kde a ako sa dáva za slovami či celými vetami trojbodka. Ak nemáš čas, tak nič, ak si ho chceš nájsť, lebo sa budeš chcieť dopracovať k tomu, aby ťa čítali a komentovali, musíš, opakujem, musíš si naštudovať oveľa viac. Z časových dôvodov ti všetko vysvetľovať nemôžem, napísala by som niekoľkonásobne viac ako dlhý je tvoj príspevok. Ak si teda ten čas nájdeš, pozri si dobré rady aj tu na mt, hodnotenia na hornej lište, veľa čítaj, aby si dostala do seba oveľa viac ako len chuť písať. A potom napíš niečo, čo zaujme.
Prepáč, odradilo ma množstvo chýb, odpútalo ma od toho, čo si mi chcela povedať, nezaujala si ma teda. Ospravedlnenie nepomôže ani autorovi ani čitateľovi. Bud vlož to, čo neobsahuje základné nedostatky a stojí za prečítanie alebo nevkladaj vôbec. Nie si tu sama, takže nik sa k tebe nebude neustále vracať preto, aby ťa krok po kroku upozorňoval.
Asi v domácej knižnici nemáš takú knihu, v ktorej by na prvých stranách stálo: prepáčte, nemal som čas, nežijem na Slovensku, nemám klávesnicu...
Čitateľ, keď vidí, že dielo a jeho autora ovládajú neznalosti, nemá dôvod čítať, nemá totiž žiadnu záruku, že autor má veĺa načítaného, keď už prvé riadky hovoria o niečom inom. Zatiaľ nemáš žiadne hviezdičky ani odozvy. A v tom prípade treba začať na sebe veľa veľa pracovať. Veľa zdaru, Martinka. :)

Martina Bucha-Hein17.3.2014
 

Odkiaľ začať :-) Ospravedlnila som sa,pretože som to považovala za slušné,ale zrejme som \"nemala byť slušná\" Nepredpokladám,že moja tvorba je dokonalá,ale prekáža mi,že som sa od vás nechala tak \"zmagoriť\" že som pokazila aj to,čo bolo dobré.Takže si to ešte raz opravím \"podľa\" svojho,pre svoje vlastné uspokojenie.To,že som vás nezaujala,ma nejako obzvlášť netrápi.Ani jeden autor nezaujme široké okolie,ale len určitú skupinu ľudí.Ak nezaujmem nikoho,nuž budem si \"škrabať\" pre seba,tak ako doteraz.Ľahko zaujme niekto,kto \"sedí\" na tejto stránke štyri roky,ja som tu šesť hodín,aj s cestou :-) Neprekáža mi vaša kritika,prekáža mi,podanie,akým kritizujete.Sarkazmus,miešaný s morbídnym cynizmom,až spokojnosťou niekoho \"sťať\"...Keď niekto zotne hlavu,fajn,poprava,ale prečo do tej hlavy kopať? Predpokladala som,že táto stránka,je tu pre začínajúcich autorov,nie len pre \"dokonalé spisovateľské hviezdy\" Nuž,nie každý človek bude \"dokonalou hviezdou\" Ja píšem len pre radosť,vôbec neuvažujem o žiadnej hviezdnej kariére.Len ma zarazila nechuť,výsmech a nepriateľstvo z vašej strany.

Alia S.17.3.2014
 

Martina, ak to všetko, čo som Vám napísala (tu je zvykom tykať, ale prispôsobím sa), považujete za výsmech, cynizmus a sarkazmus, tak si, prosím, nevšímajte nič z toho, čo som radila, tvárme sa, že tu žiadny príspevok odo mňa nie je.
Škrabte si, čo chcete, ja som mala dve možnosti - pochváliť alebo nie. Zvolila som druhú, ospravedlňujem sa, že nebolo čo vyzdvihnúť. Radšej som poukázala na chybovosť a odkázala Vás na to, ako sa s ňou vysporiadať. A to bola moja chyba.

Martina Bucha-Hein17.3.2014
 

Kritika nebola \"vašou chybou\". Budem sa opakovať,ale nevadí.Prekáža mi,podanie pripomienok.Len tak medzi rečou,pekne zabalené medzi riadkami \"si negramotný imbecil\" nie je práve najpríjemnejšie.Všetko sa dá podať aj vľúdnejším spôsobom,bez iritácie,či znevažujúcej irónie.To som tým,chcela povedať.Jednoducho by som napísala:
\"máš problémy s interpunkčnými znamienkami,priamou rečou,pozri si to...dej ma nezaujal,popracuj na tom.\"
Neočakávam nejaké pochvaly,ale ani jednanie,ako so \"sopľavým deckom\".
Avšak,to je už teraz viac-menej bezpredmetné.Už sme napísali,čo sme napísali.
Apropo...mám rada chlieb s lekvárom,zlepený a poriadne na hrubo :-)
Mrzí ma,že sa Vás dotkla,moja nespôsobilosť.To som nemala v úmysle,práve naopak.Dúfala som,že tu nájdem spriaznené duše,ktoré poradia.Ospravedlňujem sa,ak som sa vás dotkla.Možno som tiež použila,príliš tvrdé slová.Asi som sa nechala uniesť a temperamentne reagujem na hodené rukavice.
P.S. To tykanie beriem,len si naň musím zvyknúť :-)

Alia S.17.3.2014
 

Martina, poprechádzaj sa, prosím, po Príručke slovenského pravopisu a množstve iných kníh, aby si sa naučila, ako sa čo píše a v prvom rade to, čo sa učia školáci na 1. stupni ZŠ - za interpunkciou nasleduje medzera. Každá priama reč začína veľkým písmenom.
Autorské nevedomosti odrádzajú čitateľov. Nedokážem prečítať ani päť prvých viet, zlepených do seba ako krajce lekvárom, a ani nechcem.

Martina Bucha-Hein17.3.2014
 

Ospravedlňujem sa.Až kým ste ma takto \"štipľavo\" neupozornili :-) neuvedomila som si,môj \" Tesnopis \" Ďakujem,opravím :-)

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Martina Bucha-Hein

O mne

Som obyčajná žena, s obyčajným životom, ale hlavou plnou fantázie, ktorú sa snažím, hodiť na papier :-)

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: