IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nepotrebná? (Svetluška)1.2.2010
 

3
 počet hodnotení: 3
prečítané 75, Komentáre 1

 
Neporebná?
     Stála tam. Učupená, skľúčená, sklamaná. Stále nevedela poriadne pochopiť čo sa to vlastne stalo. Ešte nikdy nebola za týmito dverami, no bolo verejným tajomstvom, že odtiaľto už takmer nikdy nie je cesty spať. Rozmýšľala, koľko jej kamarátok tu skončilo počas spoločných rokov strávených v škole. S niektorými trávila vyučovacie hodiny, ostatné patrili do iných tried.
     Teraz bola pod oknom v miestnosti, ktorej sa ani náhodou nedal dať prívlastok „útulná“. Cez zvetrané tesnenie okenného skla na ňu fúkal mrazivý januárový vietor, sem-tam sa škárou predrala aj snehová vločka. Pomedzi mreže za sklom dopadalo mesačné svetlo. V jeho svite sa zdala ešte bledšou. Všetky jej zmysly boli otupené a nezmohla sa rozmýšľať o ničom rozumnejšom, než koľko miniatúrnych vločiek sa na nej roztopilo počas tejto noci. Mala pocit, akoby tie maličké mláčky ani nebola roztopená voda, ale slzy, ktoré tak veľmi chcela ukázať svetu, no nemohla....
     Okolo nej bolo veľa lavíc, stoličiek (drevených, plastových ba aj p...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Jerry24.4.2010
 

Páči sa mi to. Je to síce vcelku jednoduché, ale fajn a pekne opísané. Pospomínať na školu a na naše staré lavice je nostalgia, ktorá sa nenaskytne každý deň.

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Svetluška

O mne

obyčajné dievča s neobyčajnými snami

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: