IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nespútaná (Ana Ignis)31.1.2016
 

3
 počet hodnotení: 7
prečítané 198, Komentáre 2

 
Vyhratý boj
Anglicko 1066

              Bola jar. Tohto roku prichádzala pomalšie, ale konečne ju bolo cítiť naplno. Vzduch bol presýtený vôňou trávy a nesmelo sa rozvíjajúcich kvetov. Tú sviežosť a ľahkosť jarného vánku dýchala mladá Rowena pred dverami svojho domčeka. Odrazu ju zozadu objali čiesi ruky a ona sa šibalsky usmiala. Obrátila tvár a očami plnými lásky sa zadívala do Jacobovej tváre. Usmieval sa a hnedé oči mu žiarili nehou, keď dlaňou zľahka prešiel po mieste, kde Rowenine ľanové šaty tesne obopínali jej mierne vystupujúce bruško. Dlaňou mu prikryla ruku a on sa k nej nahol a perami spočinul na jej čele, na ktorom poskakovalo pár pramienkov vyslobodených spod bieleho čepca. Mnohokrát premýšľala, kde sa v ňom berie toľko lásky a nehy, tak neobvyklej u nájomného žoldniera v službách saského kráľa. Len nedávno sa vrátil domov, aj to len preto, aby bránil panstvo pred nájazdmi Normanov. 
             „Do zbrane! Normani útočia!“ rev strážcu sa z hradieb rozľahol do všetkých kútov panstva. Prebudil Rowenu a Jacoba z krásneho sna a strhol ich späť do krvavej reality,...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Lenka14.6.2016
 

Neverim, ze je mrtva, pokual nenajdu jej telo. Hlavna postava nemoze zomriet, tak som moc zvedava na dalsie pokracovanie a cim prekvapis na buduce :-)

Ana Ignis1.8.2016
 

Pridám ďalšiu kapitolu :) som moc rada, že to niekto číta :) ďakujem za reakciu

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Ana Ignis

O mne

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: