IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nessa (Jozefa Pevčíková)14.3.2011
 

2
 počet hodnotení: 4
prečítané 100, Komentáre 0

 
Nessa
MORGANA SALINE, hlásal plagát. Obchytaný pergamen s roztrhanými okrajmi vystavoval tvár mladej ženy. Vek či výrazné črty sa nedali v tmavých farbách rozoznať. Lacná tlač nemohla byť kvalitná.
HĽADANÁ PRE ZLOČIN VIACNÁSOBNEJ MORDY A PODVODOV. NAPOSLEDY VIDENÁ V THORGENTE 17. ŽATVANA ROKU BELRUNDOVHO 1545, VEKU SIEDMEHO. ODMENA ZA DOLAPENIE ŽIVEJ: 50 000 DARÉNOV. ZA MŔTVU 30 000 DARÉNOV. VYPLATÍ DOLUPODPÍSANÝ COLEMON STEIN, VELITEĽ ROZVIEDKY.
„Zmija,“ odpľul si Astar Slawojski a striasol sa. Úzka strieška, pod ktorou stál, nebola bohvieakou ochranou pred lejakom. V poslednom čase ich bolo hodne a pri každom schytal dávku ľadovej vody za golier. „Ktorý démon mi je toto dlžen...“ zašomral si. Vyhrnul si vyššie golier starého kabáta a prekrivkal cez dažďovú clonu do bezpečia krčmy.
Keby tušil, aká skúsenosť ho čaká, zrejme by sa bol zachoval ináč. No netušil, pretože vedomosti boli v tom čase výsadou nemnohých. Rovnako ako prežitie.
* * * * *
Zobudil ju narastajúci tlak v hlave. Potichu zavrčala. Nakoniec sa premohla a zdvihla z postele. Vyzrela von z o...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Jozefa Pevčíková

O mne

No čo vám o mne poviem? Príbeh, ktorý som vymyslela, i Dareon - svet, v ktorom sa odohráva sú mojimi tajnými láskami a som rada, že takýto projekt existuje - snáď sa dačo podučím alebo tak...

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: