IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nevera (Elena Vincent)29.1.2016
 

3
 počet hodnotení: 26
prečítané 1054, Komentáre 222

 
...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Ella Lenart16.10.2016
 

Milá Zana,
koniec ako sa patrí. Nechala si postavám dôležitú vec- dôstojnosť, tlieskam. Priznávam, že túžila som po nevere, takej pravej a nakoniec som rada, že si ju povzniesla na iný piedestal. Tej klasickej predsa máme dosť a všade. Pamätám si ako si začínala, keď sme sa strácali v postavách a som rada, že som ostala, pretože kruh sa uzatvoril. Prajem ti to po čom túži každý, ktorý sme pridáva, no oveľa viacej ti prajem aby si písala ďalej a priniesla ďalší skvelý príbeh.

Zana17.10.2016
 

Ahoj Ella, ďakujem za krásne slová. To po čom každý túži sa mi splní už o necelý mesiac, keď výjdu Imigranti. Pri Nevere ma teraz čaká ešte kus cesty, kým ju pošlem a skúsim opäť priazeň vydavateľstva. Ďakujem, že si čítala i písala! Maj sa pekne.

Mária Blšáková7.10.2016
 

Skvelý záver, Zana. Už tradične mám zimomriavky. Súhlasím s Gabrielom. Bola by veľká škoda, keby tento román nevyšiel. Gratulujem.

Zana9.10.2016
 

Majka aj tebe patrí jedno veľké ďakujem za povzbudivé komentáre celý čas, boli pre mňa veľkou motiváciou pri písaní. Peknú nedeľu ti želám!

Gabriel Ambler - Rasťo6.10.2016
 

Výborný koniec, takto nejako som si to predstavoval. Život ide ďalej, nevera sa zavŕšila tak, ako takmer každá - odhalením. Každý, kto sa v živote s týmto fenoménom stretol, či už z jednej, alebo druhej strany (alebo oboch), má krásny námet na premýšľanie. Keby som bol vydavateľ, neváham ani sekundu.

Zana9.10.2016
 

Rasťo ďakujem ti, som rada, že sa ti páčilo. Trochu som sa obávala, aby záver nevyznel príliš obyčajne, ale ako píšeš, nevera väčšinou končí odhalením, nebolo veľmi čo vymýšľať za prekvapenie, skôr len pripomenúť tým, čo ju zažili, ako to väčšinou dopadne. Ďakujem ešte raz za tvoj čas.

Galamboška4.10.2016
 

Zana, otvorila som stránku MT a veľmi ma potešilo, keď som našla pokračovanie Nevery. škoda len, že už je koniec. čítala som síce pomaly, ale aj tak som sa k tomu koncu dostala. Je to mozaika, nič nevyzeralo rovnako, ako na začiatku, a aj keď som si na začiatku myslela, že to bude Paulína, ktorá vstúpi do cudzej postele, veci sa inak vyvinuli.. ďakujem za priblíženie reality, tvojmu dielku chýba naivita, nikto tam nie je čierny ani biely, presne tak, ako v živote.
ale vieš čo by ma zaujímalo? len tak na okraj? akým otcom by bol Oliver. nezdá sa mi, že by dokázal spustiť od egoizmu, ktorého je v ňom nadostač.
Držím palce v ďalšej tvorbe a teším sa na Imigrantov :-)

Zana9.10.2016
 

Ahoj Miška, veru, dalo by sa pokračovať, ale Nevera ma \"vycucala\" takže už sa radšej ani nezamýšľam, ako by to pokračovalo - Oliver by nebol ideálny otec...myslím, že by Paulínu čakalo ďalšie náročné obdobie, aby bola Jánovi oporou a hľadala, ako dať Etele ďalšiu šancu, do toho starosť o dieťa a udržanie vlastného manželstva...no, už som písala Silvii, že si musím dať od Nevery pauzu a medzitým sa teším, ako budem čítať :) Vďaka aj tebe ešte raz za všetky komentáre, rady a \"premýšľania\" v komentároch. Pekný deň ti prajem!

SD4.10.2016
 

Mám toho toľko, čo by som ti rada povedala, milá Zana (všetko pozitívne, samozrejme :-DDD)...začnem asi od konca. Posledná veta epilógu ma dostala - to, čo malo byť koniec, môže byť vlastne začiatok nového príbehu. Chudák Ján, celkom som mu začala držať palce, takže dúfam, že to nakoniec ustojí.
Teším sa s Paulínou. Väčšinou to tak chodí, že keď sa žena prestane snažiť, trápiť a počítať, príde to akosi samo. Aj keď v tomto prípade išlo o Oliverovu slabú plodnosť. Matilda \"tam hore\" asi naozaj pomohla.
Tiež som si vydýchla, že Paulína sa neznížila k nevere. Počas príbehu som sa s ňou začala stotožňovať, asi by ma mrzelo, keby sa zaradila do zástupu Alešových mileniek.
Možno píšem trochu chaoticky, tvoj príbeh totiž vo mne vyvolal veľa dojmov a snažím sa ich aspoň trochu zachytiť, kým to je čerstvé.
Veľmi sa teším, že Imigranti čoskoro vyjdú, zaslúžiš si to. A dám ruku do ohňa, že Nevera bude čoskoro nasledovať, keď upravíš začiatok. Je to jeden z príbehov tu na MT, pri ktorých som naozaj bola v napätí a čakala na ďalšie kapitoly. Veľmi dúfam, že sa čoskoro vrátiš s ďalším románom :-)

Zana9.10.2016
 

Milá Silvia, veľmi pekne ti ďakujem za tie slová, aj za všetky tvoje komentáre, už som ti to spomínala raz, si veľmi vďačný čitateľ, veľa si mi pomohla tvojim komentovaním, videla som, ako text vníma niekto iný a veľakrát si v ňom našla i niečo, čo som tam zámerne ani nedávala. Ešte raz ďakujem. Čakajú ma úpravy a celkom sa toho desím, ale predtým si dám pauzu, musím povedať, že ma táto téma dosť vyčerpala, nabudúce si zvolím niečo veselšie:). Už mám nový román v hlave, ale nechám ho tam ešte pár mesiacov dozrieť. Vďaka za tvoj čas a aj ja sa teším, kedy pridáš niečo nové ty. Ozaj, a čo tvoj Alexander? Vyjde to v tom novembri? Maj sa zatiaľ krásne!

SD11.10.2016
 

Verím, že román ako Nevera musel byť vyčerpávajúci, pretože to je téma, ktorá človeku na optimizme nepridá, keď sa v tom musí vŕtať každý deň, premýšľať a žiť s tým niekoľko mesiacov. Ale výsledok stál zato :-)
Nespáliť mosty prídu do predaja 20.10., Alexander 1 išiel včera do tlače, už je hotová aj obálka na dvojku, a dokonca sa splnil aj vtip, že možno raz napíšem trojku, pretože vydavateľstvo s ňou ráta, takže predsa len tému dokončím tak, ako by som si želala. Týmto sa ti chcem poďakovať, pretože mnohé z tvojich komentárov boli zase pre mňa užitočné, napríklad to o anorexii, takže pri prerábkach som vedela, na čo sa mám zamerať. Na takéto niečo je MT fantastický pomocník, a ja som rada, že som vás tu všetkých stretla aspoň takýmto spôsobom :-)

Mária Blšáková2.10.2016
 

Sama toho moc - moc je čechizmus.
...bránu pocitom dusených - nie som si istá, ale možno že duseným. Nič iné som si nevšimla. Ten Viktor je poriadny vychcálek, ale neviem, či mám vôbec niekomu niečo za zlé. Strašne mi je ľúto Etely. Je v bezvýchodiskovej situácii. Zas sa musí prispôsobovať, lebo Pavlína s Viktorom sú ako dva kamene, medzi ktoré sa dostala.

Zana2.10.2016
 

Vďaka Majka, už opravujem. Dobre si odhadla Viktora, je to vychcalek a poriadny, len Etele to bohuzial nedochadza, laska je slepa - tak znie to strasne a pravdive klise, nie? :)

Ella Lenart28.9.2016
 

Milá Zana,
kvôli tebe sa oplatí nakuknúť na MT. Neviem ako ďaleko je do konca ale puzzle pomaly zapadá a vytvára obraz.

Zana28.9.2016
 

Ahoj Ella, som rada, že stále čítaš i za milú pochvalu ;) Btw. kedy znovu pridáš niečo ty?Dnes som inak pridala predposlednú kapitolu, o týždeň tu bude záver a dúfam, že nesklame.

Galamboška22.9.2016
 

Zana, si neskutočná. Ja som si myslela, že tu uhráš \"klasickým\" spôsobom. Paulína otehotnie, zabudne na to, že má plodné dni, no pripomenula si mi, že žiadna žena, ktorá v sebe nosí túžbu po dieťati, nikdy na svoje plodné dni nezabudne. a perfektný dejový zvrat na konci. Tlieskam :-)

Zana28.9.2016
 

Miška ďakujem pekne. No jasné, Paulína si bola veľmi dobre vedomá, aké dni má a ako ich využiť/nevyužiť :)

Gabriel Ambler - Rasťo22.9.2016
 

Takýto dejový zvrat som predvídal, ale je veľmi zaujímavý, naozaj píšeš o nevere vo všetkých formách a zdrojoch motivácie. Som zvedavý, či to tá SMS-ka neprekazí. Mimochodom, na tom kopčeku nad Prasonisi som vlani stál, veľmi silné miesto. Rovnako silné ako Devín.

Zana28.9.2016
 

Vďaka Rasťo, som rada, že aj ty stále čítaš, dlho si sa tu neobjavil. Prasonisi je úžasné miesto, boli sme tam pred pár rokmi na svadobnej ceste :)

SD21.9.2016
 

Bozk dvoch mori a paralela so sutokom riek, myslienky na Alesa a Olivera...krasne obrazy, ktore mi nadlho zostanu v hlave. Neviem sice stale, ci to Paulina \"dala\" alebo \"nedala\", ale uz teraz je mi jasne, ze ty si to \"dala\". S plnou paradou. Uzasna kniha, Zana, vyborna.

Zana28.9.2016
 

Silvia, ďakujem za krásny komentár, dostala si ma ;) Pekný deň ti prajem

Mária Blšáková21.9.2016
 

Ani rozvarený obed ma nezastavil, keď som zbadala novú kapitolu. Napriek tomu, že si sa v závere kapitoly s nami pohrala (tak dala, či nedala?) skvelo si vykreslila Paulínine pocity. Nepozerávam 2x ten istá film, ani sa nevraciam ku knihám, ktoré som už prečítala, ale toto mám chuť prečítať odznova. Skvelá práca, Zana.

Zana28.9.2016
 

Ahoj Majka, ďakujem aj tebe, také slová mi vždy spravia deň. To, či dala/nedala sa dozvieš v budúcej-poslednej kapitole. Dúfam, že nesklamem!

Zana20.9.2016
 

Majka, Miška, Silvia - ďakujem za komentáre, obávala som sa, čo na to poviete. Celý čas som sa snažila dávať len jemné náznaky Iloninho problému, ale keďže nebola hlavnou postavou, nešlo to ľahko. Tak dúfam, že aspoň tých pár náznakov vás občas podvedome zastavilo, že \"tu niečo celkom nesedí\" :)

M.G19.9.2016
 

Zana, tak toto odhalenie ma dostalo. I keď.. akosi sa mi nezdalo toľko žien pokope.. ale je výborné, že to Ilona zo seba dostala..

SD15.9.2016
 

Majkine slová ma okamžite nakopli, aby som si prečítala kapitolu. Čo za tajomstvo v sebe nosila Ilona? Hneď som musela zistiť. Ostáva mi ju len ľutovať. Dalo by sa polemizovať o tom, prečo bola chladná k Etele - to, že nemilovala jej otca neznamená, že nebude milovať svoje dieťa. Skôr by som čakala, že keď má v živote toľko neopätovanej lásky, bude ju všetku chcieť vložiť aspoň do dcéry, ale čo človek, to iná povaha. Dôležité je, že v tvojom príbehu je to uveriteľné. Hlavne to bolo dosť nepredvídateľné tajomstvo. Stále ma držíš na špičkách, čo s tou chuderou Paulínou... :-)

Mária Blšáková14.9.2016
 

Mám zimomriavky. Výborne napísaná kapitola od začiatku do konca. Chudák Ilona. Aj mi bolo divné, ako trpezlivo sa o Matildu stará.

Galamboška13.9.2016
 

Zana, kedy bude ďalšia kapitola? paulína mi nedá spávať.. predpokladám, že sa blížime ku koncu, však?

Zana13.9.2016
 

:) Miska, uz na nej pracujem, ale nebude este o Pauline... strasne nestiham, zacala nam skola a moje pisanie ide trochu bokom. A ano, uz len par kapitol do konca, v kazdej sa nieco odhali a uzavriem to.

SD7.9.2016
 

Milá Zana, riadne napínaš, keďže si kapitolu o Paulíne pekne posunula :-) Páči sa mi tento ťah. Netušila som, že Ján mi tak prirastie k srdcu, je mi ho ľúto. Niektorí ľudia sú takí, majú radi stereotyp...to však neznamená, že nemilujú, hoci to nedokazujú neustálym smskovaním. Dokazujú to tým, že tu stále sú a neušli.

Zana13.9.2016
 

Ahoj, opat si to vystihla. To, ze Viktor dokaze o laske kvetnato pisat neznamena, ze je aj skutocna a prava, hoci Etela je o tom presvedcena.

SD5.9.2016
 

Aj u teba som dobehla zameškané, krásne prirovnanie k sviečkovej, popis Jána sa mi veľmi páčil. Vieš krásne vystihnúť charakter človeka. Dúfala som, že v tejto kapitole sa dozviem, či Paulína podľahne, či naozaj tak strašne to dieťa chce. Obávam sa však, že áno. Jej rozhodnutie by som chápala, ale veľa by vypovedalo o jej vzťahu k Oliverovi. Možno si nahovára, že ho miluje, ale ak by dala prednosť dieťaťu, navyše s cudzím chlapom, nie je to až taká láska. Hoci biologický imperatív u ženy je občas taký silný, že zatieni všetko ostatné, aj zdravý úsudok.

Zana6.9.2016
 

Ahoj, už čoskoro sa dozvieš, ako sa Paulína rozhodla. Sú s Alešom na kopci, samy dvaja, má príležitosť... Doviedla som ju na pokraj nevery a teba ako čitateľa práve k týmto myšlienkam :)) To bolo cieľom.

Gabriel Ambler - Rasťo25.8.2016
 

Je to perfektné, k štýlu a obsahu nemám čo dodať, ale forma - prosím ťa, naformátuj si správne 31. časť, veľkosť písma a odseky, lebo je veľmi dôležitá, ale dosť ťažko čitateľná. Vrátil som sa z dovolenky a doháňam čitateľské resty, takže asi mám trochu unavené oči, ale aj tak...

Zana25.8.2016
 

Rasťo vďaka, že stále čítaš. 31.ku som dávala na dovolenke z mobilu, nechci vedieť v akých zložitých podmienkach :) bol to boj a bola som rada, že sa vôbec nejako podarilo. Ale preformátujem, pre tých, čo doháňajú resty ;)

SD25.8.2016
 

Pekný ťah od Aleša, nasadiť Paulíne chrobáka a nechať ju trápiť sa s morálnou dilemou. Zana, musím zopakovať, píšeš fantasticky. Spočiatku sa príbeh rozbiehal pomaly, ale dostal ma a teraz naozaj čakám na každú ďalšiu kapitolu.

Zana25.8.2016
 

Silvi veľká vďaka za pochvalu. Už sa pomaly schyľuje ku koncu a už teraz sa obávam, čo ma čaká, keď odklepnem poslednú kapitolu - budem sa s tým \"trápiť\" odznova a prerábať a prepisovať, už teraz tam vidím toľko chýb, že koniec, ale už to tu nebudem spätne celé prepisovať. Hlavne ten začiatok bude nočnou morou asi..

Mária Blšáková23.8.2016
 

Jáj, keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú. Beťár je tento Alešisko, ale v podstate sa na neho nehnevám. Skúša, či mu to náhodou nevyjde a keď sa nezadarí pri jednej, zadarí sa pri druhej. Vedela som si úplne verne predstaviť, ako Paulínka zaťahovala brucho :) Tiež to robievam. Mám potom také veľké oči :) Pekná kapitola.

Zana23.8.2016
 

Majka ďakujem za vtipný komentár ;)

SD19.8.2016
 

Odkladala som si kapitolku, ked budem mat konecne chvilu pokoj, aby som si ju vychutnala. Podarilo sa. Vztah matiek a dcer je vzdy komplikovany, aj ked ide len o varenie polievky a styl obliekania, nieto este ked sa vyskytne nieco taketo. Staci kratky cas a rodinne vztahy sa dokazu neuveritelne pokazit, tvoj pribeh je krasne realisticky.

Zana23.8.2016
 

Bohužiaľ, rodinné vzťahy sa pokazili a už sa neopravia :( Paulína to nerozchodí, nedokáže sa cez to preniesť a veľmi jej to ublíži.

Galamboška19.8.2016
 

Obdivujem Paulínu, že sa do mamy pustila.. asi byť ňou, pustím sa do morálnej kázne o etických aspektoch hrabania sa v cudzom telefóne.. píšeš výborne, normálne som bola v tej kuchyni. Len škoda tej kávy...

Zana19.8.2016
 

Ďakujem. Etela vie, že by jej moralizovanie v tej chvíli nepomohlo, tak \"zaútočila\" inak... ale ani to jej nepomôže :( Riskovala príliš veľa.

Mária Blšáková11.8.2016
 

Och, Zana. Smutné, krásne, reálne. Mne je Etely ľúto. Je také ľahké odsúdiť ju, veď má svoj vek a mala by mať rozum, ale čo srdce? Jej život nie je jednoduchý. Každý od nej niečo očakáva, len Viktor niečo dáva. Som dosť prekvapená, ako prísne svoju matku súdi Pavlína. Prečítala som šesť kapitol a po niekoľký raz musím napísať, že píšeš skvelo.

Zana17.8.2016
 

Milá Majka, tvoje komentáre ma vždy potešia, ale to už vieš :) I mne je Etely ľúto, presne ako píšeš, človek ju chápe a trochu jej to i praje. No rovnako ľúto mi je Paulíny, myslím, že nie je na svoju matku prísna, len je sklamaná, zaskočená a má na to plné právo, pretože Etelu vníma inak (ako Etelu vnímame my čitatelia :)).

SD11.8.2016
 

Čakala som, kedy a ako to praskne. Chúďa Paulína, cítim sa k nej najbližšie zo všetkých postáv. Veľmi ma prekvapil Oliver, aký bol odrazu k Paulíne empatický. Doteraz pôsobil ako pán Najmúdrejší, čakala som, že bude Etelu odsudzovať, viesť nekonečné reči o morálke a zapálených lýtkach vo vyššom veku. Žeby sa z neho predsa len vykľul Paulínin hrdina? Želala by som jej to.

Zana17.8.2016
 

Ahoj Silvia, všetky moje postavy-možno až na vyložene pozitívnu Matildu - sa snažím vykresliť tak, aby neboli ani čierne ani biele, lebo každý má svoje chyby, zlyhania, ale aj dobré stránky. Oliver nebude nikdy hrdina, ale ani nie je apriori len negatívna postava, hoci v mnohých situáciách by ho človek najradšej nakopal ;)

Sofia Filo11.8.2016
 

Milá Zana,
tvoj román čítam „na preskáčku“. Zo začiatku som bola v tvojich postavách trochu zamotaná, ale už celkom orientujem. :-) Chcela by som pochváliť tému, ktorú si si zvolila. Vždy bude aktuálna a zaujímavá. Myslím, že sa s ňou „pasuješ“ celkom dobre a uveriteľne, ba priam realisticky. Budem čítať aj ďalej.

Zana17.8.2016
 

Milá Sofia, vždy ma poteší komentár od niekoho nového, som rada, že si nazrela. Úvodný chaos s postavami si uvedomujem, po dopísaní budem musieť upravovať. Vďaka, že si napísala.

Ella Lenart6.8.2016
 

Ahoj Zana,
tak som zvedavá, kde posunieš Etelu. Nezavidím jej túto situáciu, kedy sa v jej veku dejú veci, ktoré môžu ovplyvniť jej život. Myslím tým, vzťahový trojuholník.No a je tu ešte jedna vec, ktorá pomaly a isto vymiera. Obeta pre druhého. V dnešných časoch si všetko zjednodušujeme, aj to opatrovníctvo. Takže Etela ma moje sympatie.

Zana8.8.2016
 

Ahoj Ella, som rada, že si Etela postupne získava sympatie. Nie je jej naozaj čo závidieť, celý život sa pre niekoho obetuje, a na seba celkom rezignovala, vlastne si zaslúži trochu lásky a pochvaly za to všetko, i keď to nebude vôbec jednoduché vymotať sa z toho.

SD3.8.2016
 

Jednoduche a pritom krasne slova, ktore Etela konecne od niekoho potrebovala pocut. Mozno ich potrebovala viac, nez Viktora. Dojemna kapitola, Zana, v urcitom momente mi navrela hrca v krku.

Zana8.8.2016
 

Tak to poteší, keď môj text vyvolá nejaké emócie :) Áno, už som písala aj vyššie, Etela si zaslúži pochvalu a uznanie, bohužiaľ všetci jej obetu po rokoch vnímajú ako samozrejmosť, nikto ju nikdy poriadne neocenil, ale i ona to občas potrebuje počuť.

M.G1.8.2016
 

Ja som zvedavá, či sa pošmykne skôr Paulínka, alebo jej mama. Pri oboch mám pocit, že je to len otázka času..

Zana1.8.2016
 

Áno, každá už má dobre nakročené, nazbieraných dosť dôvodov k nevere a po ruke mužov, ktorí sa brániť nechcú... uvidíme, ako sa k tomu naše ženy postavia :)

SD28.7.2016
 

Súhlasím s Rasťom - duševná nevera je omnoho horšia, aj Aleš má pravdu - na 99% aj tak vyústi do telesnej. Nikdy som nepochopila, ako potom človek môže žiť so svojím partnerom a v konečnom dôsledku sám so sebou...hoci začínam mať pocit, že po dočítaní poslednej kapitoly tvojho románu sa začnem na veľa vecí pozerať inak.

Zana28.7.2016
 

Vďaka za ďalší úprimný komentár. Presne to - ani ja nechápem, ako taký človek môže na seba pozerať do zrkadla. Preto sa snazim dohnat mojich hrdinov do stavu, ked to cez nich pochopim ;)

Gabriel Ambler - Rasťo27.7.2016
 

Hm, takto nejako sme kedysi lietali po Grécku na motorke s drahou polovičkou - ja som riadil, ona navigovala. Párkrát sme aj zablúdili, ale vždy len mierne, na druhý-tretí pokus sme vždy uspeli. Potom sme si dali na sedem rokov materskú pauzu, no a vlani sme už na aute aj s drobcami lietali práve po Rodose. Trochu iné, no tiež krásne. Ale Faliraki sme obchádzali širokým oblúkom, to je na Rodose asi najkomerčnejšie a najmenej grécke stredisko.
Inak ja osobne by som oveľa ľahšie prežrel partnerkinu telesnú, náhodnú, nepremyslenú neveru. Ak by som zistil, že ju viac baví deliť sa o pocity a duševný svet s niekým iným, to by ma odrovnalo. Ale aspoň je tu motivácia správať sa tak, aby jej to ani nenapadlo.

Zana28.7.2016
 

Grecko je na motorku skvele! No a s tou neverou... tazko povedat, aka je horsia, nad tym sa zamyslam uz viac ako pol roka pri pisani tohto textu a veru som to este nezistila( a nastastie si ani nemusela overit na vlastnej kozi:).

Galamboška21.7.2016
 

Zana, dotkla si sa toho, na čo sa priveľmi neukazuje - slovenská chudoba. ľudia, ktorí aj majú prácu, no ledva vyžijú. Predpokladám, že aj u Alexandra sa objaví spoveď v podobe prázdnych vreciek..
Po Viktorovom vyznaní by som sa ani nečudovala, keby Etelka povolila, veď cesta k ženinmu lonu je vraj cez jej srdce. Niečo na tom môže byť.. a čo Paulínka? o nej sme dlhšie nepočuli..

Zana27.7.2016
 

Uvidíme, do akej podoby to nechá až Etelka doviezť. A Paulínka je späť! ;)

SD20.7.2016
 

Velmi sa mi pacila veta, ze jeho smsky potrebovala na ranajky, desiatu, obed, aj veceru. Potrava pre dusu je obcas dolezitejsia, nech jedlo pre telo. Obcas na pri zmysloch drzi hoci len prchava vidina cohosi, nemusi to byt nic realne, len naznak toho, ze raz sa vsetko zlepsi. Zeny dokazu neuveritelne veci, ked maju pocit, ze su milovane a ocenene. (A teraz trochu osobne-malicko ma zamrazilo pri tejto kapitole, pretoze cosi podobne -nie uplne, len ista linia - sa objavi v Alexandrovi. Nekopirujem, vsetko je uz davno hotove v kompe, len ta paralela mi udrela do oci. Ved sama uvidis. Sorry za to:-(

Zana20.7.2016
 

Ahoj... neboj, urcite ta nebudem podozrievat z plagiatu! ;) Mne sa to uz tiez parkrat stalo, ze som objavila u niekoho velmi podobnu myslienku - hadam je to len dokaz toho, ze sa inspirujeme skutocnym zivotom, kde sa take veci deju. Sama som predsa vykupala Paulinu v ladovej vode tak ako ty Terezu ;) Inak asi tusim, kde sa ti ta podobna linia objavi a tesim sa na rozuzlenie. :)

Gabriel Ambler - Rasťo16.7.2016
 

Tiež mám pocit, že toto je skôr príbeh o láske a neláske, o bežnom, tuctovom, nespravodlivom živote, ktorý nás občas drví a valcuje a stavia do pozícií, ktoré sami nechápeme. Nie o nevere v pravom zmysle slova, teda o podraze a cynickom oklamaní partnera. Opisuješ to nádherne, po každej kapitole vyvstanú nové témy na premýšľanie.

Zana18.7.2016
 

Rasťo, ďakujem veľmi za komentár. Som rada, že stále čítaš.

Ella Lenart14.7.2016
 

Ahoj Zana,
pri posledných kapitolách uvažujem, či \"Nevera\" je správny názov na tento príbeh, ktorý je ľudský, pravdivý, bolestný a nevera sa vytráca, teda prikrýva bolesťou. Už nie je pre mňa podstatná. Zrazu mám pocit ako každý v príbehu sa stratil vo svojom živote a nemá čas zamyslieť sa nad sebou.Možno strata blízkeho človeka niečo naštartuje.Možno prebudí v postavách to, na čo zabudli, že majú. Lásku voči sebe. Zatiaľ jediný príbeh na MT, ktorý núti premýšľať.

Zana18.7.2016
 

Milá Ella, ďakujem za krásny komentár. Na začiatku som písala, že nechcem písať o tej prvoplánovej nevere, chcem sa na ňu pozrieť z trochu inej strany. Možno máš pravdu, možno som sa príliš zamotala do problémov jednotlivých postáv a nevera ako hlavná téma išla vlastne bokom... Každopádne, ak to v čitateľoch aspoň niečo zanechá, bude mi to stačiť k môjmu tvorivému šťastiu :)

Galamboška14.7.2016
 

Zana, páči sa mi, ako opisuješ svet našich rodičov.. chápem Paulininu mamu, má toho veľa, v takomto štádiu by už bol odchod na druhý svet vykúpením pre všetkých. Veľmi sa mi páčili tvoji Imigranti, ale Nevera ma dostáva čoraz viac :-)

Zana14.7.2016
 

Ďakujem. Teší ma, že sa ti páči Nevera, dosť s ňou bojujem ;) Je to ťažká téma na neustále premýšľanie, na rozdiel od \"lightky\" v Írsku ;)

SD10.7.2016
 

Pozeram ako puk, este pri minulej kapitole si tu mala 16x4 a zrazu uz len 20x3? Mozno si niekto myslel, ze ked ti da styrikrat jednu hviezdu, budu to spolu styri:-DDD Niet nad styri objektivne nazory jednotlivca :-) Ale k veci, dnes mi bolo Jana naozaj luto, ved on je dobrak od kosti, ani po tisicrocnom manzelstve nenecha ist Etelu samu v noci. Mozno vasen vyprchala, ibaze Etela si neuvedomuje, ze to sa stane kazdemu vztahu a nevazi si, ze Jan ju ma stale rad a takymito drobnostami dokazuje, ze mu na nej zalezi. Marike to zelam, je to kompenzacia za roky samoty, zasluzi si trochu lasky a pozornosti.

Zana14.7.2016
 

Ahoj, máš pravdu, že Ján bude vyzerať na poľutovanie, ale i on má svoje chyby. Možno keby Etelu občas pochválil za jej aktivity, lebo to, že sa ona drie, vlastne nik neocení, možno by k nemu nebola taká zlá a nehľadala komplimenty u niekoho iného. Ale ako už som písala nižšie, každý z nich má svoje plusy/mínusy. A s tými hviezdičkami si ma pobavila ;)

SD14.7.2016
 

Pomenovala si to, čo mi chodilo po rozume a akosi som to nevedela správne trafiť - každá žena potrebuje vedieť, že si niekto všíma a váži všetky veci, ktoré robí. Etela je ako stroj, ukázala si to aj na tej vianočke, že by nezniesla dať návšteve kupovanú. Lenže to je asi v povahe, že jednoducho niektorí ľudia nedokážu oddychovať, stále niečo robia (a potom sú podráždení, keď ich nikto nepochváli za veci, ktoré robia úplne zbytočne, ale to je na omnoho dlhšiu debatu). Občas mám pocit, že všetkými aktivitami kompenzuje to, že sa cíti osamelá a prázdna. No a Paulína? Obávam sa, že Olivera nezmení. A začínam mať pocit, že aj keby mali dieťa, ani to by ho nezmenilo. Oliver je v mojich očiach typ človeka, ktorý je sám sebe stredom vesmíru. Nie je sebec, len akýsi \"nadradený\", len to, čo robí on, je dobré. Paulína by napokon bola na decko sama a mala by na krku aj jeho. A ako sa zatiaľ Paulína prezentuje ako postava, snaží sa všetkým vyhovieť (podedila črtu po mame?), a neviem si celkom predstaviť, ako by skĺbila dieťa s Oliverovou dokonalosťou. Pôvodne som si myslela, že Oli by po narodení dieťaťa poľavil z nárokov, ale už má svoj vek, zabehaný rytmus, neviem, či by sa vzdal svojich rituálov a všetkého. Tak takéto myšlienky mi bežia v hlave, keď čítam tvoju Neveru, ale asi si budem musieť počkať na to, ako to ako autorka povedieš a som na to veľmi zvedavá :-)

Zana14.7.2016
 

Je skvelé vidieť čitateľovi do hlavy, díky! ;) Trafila si Paulíninu hlavnú črtu (a vlastne aj Etelinu a Oliverovu), že sa snaží každému vyhovieť... uvidíme, kam ju zavedie a ako nasmeruje svoj vzťah, či už s dieťaťom alebo bez. Priznám sa, že u nej jedinej ešte váham so záverom, ostatní už majú svoj osud jasný ;)

Zana9.7.2016
 

A ešte ďakujem dotyčnej, že mi tu naraz napálila 4 osamelé hviezdičky zo svojich účtov. Pevne dúfam, že sa jej uľavilo na duši, tak ako aj minule, keď už sa opäť nezmohla na konštruktívny a podpísaný, hoc aj negatívny, komentár. Opäť neprekvapila.

M.G14.7.2016
 

Zana, ja mám pocit, že viem, kto to je. Najprv som si myslela, že chlop, ale po tvojom komentári mi niečo napadlo.. ale možno len konštruujem :-)

Zana14.7.2016
 

Už sa mi to zopakovalo dvakrát v rovnakom poradí - najprv moja kritika dotyčnej a krátko na to naraz 4hviezdy dolu. Bohužiaľ moc tvorivosti pani nemá ani v tomto...

M.G1.7.2016
 

K tvojmu dielku sa určite vrátim ešte raz. píšeš výborne, no chcela by som si ešte raz vychutnať celú tú mozaiku, ktorú nám ukazuješ. palec hore.

Zana9.7.2016
 

Ahoj Miška, ďakujem. No, toto moje dielko bude musieť prejsť poriadnymi úpravami, kým ho pošlem ďalej. Tak snáď sa k tebe potom nejak dostane. Teší ma, že sa ti páči a že by si ho chcela čítať ešte raz.

SD29.6.2016
 

Krasne si pomenovala to, co robi Jan. Nevie, ako sa spravat, tak sa schovava za technickymi zalezitostami. Snazi sa pomahat svojim sposobom, ale niekedy je to pre zenu naozaj malo a potrebuje omnoho viac. Uz chapem Paulinine aj Eteline pohnutky, ktore ich povedu k tomu, co pravdepodobne urobia. Zaujimalo by ma, ci aj Ilona ma svoje tajomstvo.

Zana9.7.2016
 

Silvia, si veľmi pozorná čitateľka, nachádzaš to, čo tam chcem dať a to ma veľmi teší. A prezradím - áno, aj Ilona má na sebe niečo :) Vďaka za komentáre!

SD23.6.2016
 

Spociatku som Etelu dost neznasala ako charakter kvoli svatuskarstvu, tomu,ze vsetko muselo byt dokonale,aj kvoli jej spravaniu voci Janovi.Ale cim dalej,tym viac mi je sympaticka a je mi jej luto.Je rovnako stratena ako Paulina,sama,bez svetla na konci tunela.Kazdy den v koliesku pre skreckov,nahana sa za nicim,aby vyplnila prazdno. Aj R. citat mi sem padol ako uliaty. Dalsia vydarena kapitola.

Mária Blšáková22.6.2016
 

Milá Zana. Konečne som dohnala sklz i u teba. Práve som prečítala päť kapitol a aj keď je to časovo náročnejšie, v niečom je to lepšie, lebo za pár dní kadečo zabudnem. (Mám už svoje roky) :) Ale k textu. Toto dielo je plné láskavého humoru, ale i toľkej reality, že má čitateľ (ja) pocit, že sa to naozaj stalo. Tvoje postavy nie sú čierno-biele. Majú svoje klady i zápory a hlavne sú rozličné. Nemýlim si ich. Netuším, ako to všetko skončí, kam svojich hrdinov nasmeruješ, ale je radosť čítať ťa.

Zana9.7.2016
 

Ďakujem Majka, som rada, že sa stále vraciaš a doháňaš. Na postavách mi záleží a presne ako si si všimla, nechcem, aby vyzneli čierne/biele. Vďaka za milé slová, ako vždy!

SD18.6.2016
 

Zana, skutočne sa zdá, že všetko smeruje k tomu, že Paulína zatne zuby a urobí všetko pre to, aby sa dostala k vytúženému dieťaťu. Navyše takému, ktoré by sa podobalo na Olivera. Napriek všetkému to vyzerá, že ho stále miluje, hoci on vo svojej dokonalosti má rád iba seba. Tvári sa, že má rád aj ju, ale iba ak hrá podľa jeho pravidiel. Zrejme si pomyslí, že keby mali dieťa, Oli by bol iný. Asi nevie, že nebol, že by to bolo len horšie. Šije si oprátku sama pre seba. Obávam sa, že napokon skončí sama, s dieťaťom. Ale na druhej strane má veľkú rodinu, pomohli by jej, možno by im aj odľahlo, keby sa zbavili Olivera a mali by späť dcéru a vytúžené vnúča. Nevera je hnusná vec, človek nie je zviera, aby neovládol svoje pudy, lenže... Pri tvojom románe mi občas dopne, že niektoré dôvody na neveru nie sú čisto pudové, že človek potrebuje veci, ktoré inak nezíska. Pocit pochopenia, dieťa... Odkladám si Tvoje kapitoly (a tiež Miškine a Rasťove) vždy tak, aby som sa na ne dokázala sústrediť, nie je to \"jednohubkové čítanie\", skutočne sa pri nich musím zamyslieť.

Zana18.6.2016
 

Miška, Silvia, ďakujem za komentáre. Musím povedať. že toto je presne dôvod, prečo ma baví prispievať tu. Človek aspoň vidí, ktorá kapitola vyvolala aké pocity a myšlienky, a podľa toho môže ďalej napínať, zamotávať, prípadne sa inšpirovať postrehmi :). Som veľmi rada, že čítate a napíšete. Ďakujem vám!

M.G17.6.2016
 

Zana áááá dúfam, že Aleš nebude plniť úlohu veľkého inseminátora, i keď.. bolo by to istým spôsobom logické.. napínaš nás :-)

SD13.6.2016
 

Mila Zana, Tvoj roman je s kazdou kapitolou realistickejsi a lepsi. Kazdodenne situacie vyspickovane do maxima, fantasticky premyslene charaktery, zive a uveritelne. Uz teraz sa mi hnusi Oliver, drzim Pauline palce, nech najde odvahu strcit mu znackoveho psa do gagora a pohladat stastie u niekoho ineho. Poznam par ludi ako je on, studene vykladne figuriny, s takym clovekom je tazky zivot.

M.13.6.2016
 

Ahoj Zana, choroba, aj tá vážna sa do života votrie aj bez prizvania.. ale asi o tom to je, že tie príjemné chvíle sú popretkávané aj tými negatívnymi..

Gabriel Ambler - Rasťo2.6.2016
 

Pred pár dňami som ti chcel napísať, že sa v tvojom texte akosi neviem orientovať, strácam sa... potom mi napadlo, že by to bolo niečo ako o brvne v mojom a slamke v cudzom oku, veď čosi podobné vyčítajú občas aj mne. Prečítal som si pekne všetko naraz, od začiatku, a bingo - je to krásne čitateľné a dáva to perfektný zmysel. Pointa je jasná - treba to vydať :-)

Zana2.6.2016
 

:))) To si si prečítal fakt všetko od začiatku? Uf, ak ano, tak to ďakujem. Nie si jediný, kto mal problém sa zorientovať, postáv a časových pásiem je veľa a je mi jasné, že to na konci budem musieť poriadne prečesať, prestrihať a možno aj dofarbiť :) A pokojne mi napíš bez ohľadu na tie brvná... potrebujem kritiku! Díky!

Michaela2.6.2016
 

Ahoj Zana, myslím, že som ti už písala, že dokážeš pekne vystihnúť také zdanlivo obyčajné momenty zo života. Veľmi pekne vykresľuješ charaktery a rada ťa čítam. Teším sa na pokračovanie.

Zana2.6.2016
 

Ďakujem Miška. Charaktery ma bavia, dúfam, že však nejdú príliš na úkor príbehu a hl.myšlienky. Príbeh sa prehupol do druhej polovice, ale ešte nekončí, dám potom avízo ako pri Imigrantoch :)

Mária Blšáková28.5.2016
 

Konečne som dobehla sklz piatich kapitol. Zana, devätnástka je výborná. Aj keď ma z nej rozbolel žalúdok. Mala som pocit, že toto musel napísať starý harcovník. Myslím, že mi ešte dlho veci z 19-tnástky ostanú v hlave a vyprchávať budú pomaly. Fakt klobúk dolu. Aj ja som tam našla zopár drobností, ale po čitateľskom zážitku by som sa cítila trápne, keby som mudrovala.

Zana2.6.2016
 

Majka ďakujem aj tebe, že stále čítaš i dobiehaš :) S 19.tkou som bojovala, či nie je príliš \"prvoplánová\"...teší ma, že v tebe zanechala stopy :) vďaka!

Oľga26.5.2016
 

Ahoj, Zana.
Dobre sa to číta. Zatiaľ som nevynechala ani jednu kapitolu.
Viem, že všetci sa ponáhľame a preto občas robíme chyby spôsobené nepozornosťou. Ja som pár našla. Napíšem ich, aby si to mohla pozrieť. Sú to drobnosti, ale predsa len, keď človek pozorne číta, všimne si.
-Dávny príbeh o Viktorovi už si od Etely... -Dávny príbeh o Viktorovi si už od Etely...
-Etela sa s tajomne usmiala - bez - s
Etela si medzitým musela trikrát odskočiť vybrať si z kabelky... druhé si by som vynechala.
-hladkala psa a šepky a stručne odpovedala... myslím, že prvé a by bolo dobré tiež vynechať.
Ináč veľmi pekné.

Zana2.6.2016
 

Milá Oľga, prekvapila si ma, že stále čítaš (a potešila zároveň), veľmi si to vážim. Chyby opravím, ďakujem za pozorné oko! :)

SD26.5.2016
 

Perfektne! Tato kapitola bola dokonala, nic jej nechybalo. Uplne bezne konverzacie a situacie, a odrazu som ich vnimala celkom inak. Co vsetko bezi ludom v hlave pri obycajnych rozhovoroch, ked nam dovolis nahliadnut im do hlav. Pozrime ho, Etku, ako pubertiacka kontroluje mobil a v hlave si prehrava imaginarne dialogy. Skutocne vyborne.

Zana2.6.2016
 

Silvia ďakujem za ďalšie povzbudivé slová!

Ella Lenart25.5.2016
 

Zana ahoj,
19. kapitola ...parádna. Všetci to vieme a predsa mlčíme. Normálne mi teraz tvoja nevera príde úplne inak, než som ju na začiatku vnímala. Presne ako Silvia napísala, na zamyslenie.Držím palce a verím, že útlm je len dočasný. Nechaj si čas na výdych a potom sa zhlboka nadýchni :-)Pomôže to tebe aj príbehu :-)

Zana26.5.2016
 

Ella ďakujem za povzbudivé slová...s útlmom a ešte aj nedostatkom času stále bojujem, takže každá kapitola ma stojí mnoho úsilia, preto som rada, keď sa niekomu páči :)

M.G18.5.2016
 

Zana, veľmi dobre sa ti podarilo zachytiť mužsko-ženský pohľad na neveru. Myslím, že nič nezveličuješ a bohužiaľ s atak deje v mnohých manželstvách...

Zana26.5.2016
 

Ďakujem, Miška.

SD13.5.2016
 

Milá Zana, už od rána som sa snažila zanechať Ti tu komentár, najprv ma vyplo, keď som stále odbiehala, potom sa mi vybila batéria, no konečne som pri počítači a prisámvačku som si túto kapitolu prečítala ešte raz. Veľmi emotívna. Charaktery Ilony a Etely sú dokonalé, prepracované úplne do najmenších detailov. Každá jedna Etelina myšlienka je živá a skutočná, viem sa do nej výborne vcítiť. Celkovo posledných pár dní len otváram ústa, že kde sa nabralo toľko skvelých diel, Ty, Rasťo, Miška, Majka, Ranyia, Diana, Ella, Alica...čo človek, to jedinečný a zaujímavý príbeh.

Zana13.5.2016
 

Ahoj Silvia, dakujem za povzbudive slova. Suhlasim s tebou, pri niektorych dielach tu na MT mi moje spisovatelske sebavedomie klesa pod nulu.. najma pri tychto poslednych kapitolach som si velmi neista, ci uz nie som moc na hrane a priznam sa, mam teraz akysi utlm... mam pocit, ze kazda veta, ktoru napisem je hrozna, neviem to prekonat... Netusis co s tym? A nielen ty, ale aj ostatni, netusite, ako sa mam znovu nakopnut? Vopred vdaka za rady... :(

SD13.5.2016
 

Je to zvlastne, ze mas taky pocit, pretoze mne sa praveze zda, ze tieto posledne kapitoly su lepsie ako tie prve. Mozno je to tym, ze sa objavila zapletka, ze sa dielo rozbehlo, ale mne pripadaju vyborne, nic \"na hrane\" v nich nevidim. Literatura ma byt trochu vyhranenejsia, nez zivot, aspon za mna je tam vsetko v poriadku. Mrzi ma, ze mas utlm, aj mne to ide teraz pomalsie, ked je vonku teplo a cele dni som s malym vonku a vecer sotva vidim, ale mne zas pomaha pisanie, tesi ma stotoznit sa s nejakou postavou, aby moj zivot nevyzeral niektore dni nudny a sedivy. Mas narocnu temu diela, nevera asi cloveka vycuca uz len ked o nej premysla. Drzim palce, nech tvoj utlm rychlo zmizne.

Zana13.5.2016
 

Silvia, vdaka, cenim si tvoje slova. No je pravda, ze to moze byt tou temou, lebo presne ako pises, velmi sa stotoznujem s postavami, premyslam za ne, i pri beznych veciach si predstavujem, ako by premyslali a reagovali...a ta tema je tazka na to, aby som ju dokazala \"prezivat\" uz pol roka v kuse... obdivujem napr.Rasta, ze sa dokaze vracat do takej realnej minulosti, ked ja ju mam len vymyslenu a aj tak ma z nej chyta \"depka\"... :)) Este raz vdaka, ze si napisala.

SD13.5.2016
 

Prave preto vas, dievcata, obdivujem. Teba, Misku, Alicu...pisete o narocnych temach, to ja nedokazem, pretoze prilis vsetko prezivam a citim sa presne ako moje postavy. Preto je moj repertoar obmedzeny, mozem pisat len o hlupostiach, inak by som sa asi utrapila. Pisanie je pre mna len ventil a sprijemnenie dna, u vas je to vazne na zamyslenie vsetko.

M.12.5.2016
 

Juj, mňa by drblo z tých dôchodcov.. poriadok musí byť :-)

Gabriel Ambler - Rasťo5.5.2016
 

Hm, Paulínka je mi naozaj sympatická. Ja asi tiež názormi na túto problematiku patrím trochu do starého sveta. Niektorí šťastne ženatí kolegovia zastávajú názor, že kto nemá najnovší smartfón, nie je na Facebooku a nemá každý polrok inú milenku, vlastne ani nežije. Ja budem radšej mŕtvy...

Zana12.5.2016
 

Ahoj Rasto, suhlasim s tebou. Ale ako sa hovori, nikto nie je dokonaly.. clovek moze stokrat odsudit nieco u druhych, az kym to neskoci aj na neho a nepomoze si... tak ako moje hrdinky :) Ale samozrejme, prajem ti, aby si zostal kde si a nemusel riesit nic podobne u seba ani u blizkych. :)

SD5.5.2016
 

Paulina mi je ako postava velmi sympaticka. Snazi sa zit s clovekom, kvoli ktoremu, hoci nie celkom jeho vinou, prisla o to najcennejsie. Je mu verna, mlci a znasa jeho dokonalost. Paci sa mi to, ze nepises o nevere len z fyzickej stranky, ale najma z tej dusevnej.

Zana12.5.2016
 

Ahoj Silvia, Paulina sama smeruje k pokuseniu :) Chcela by som sa zamysliet nad neverou z tej fyzickej i psychickej stranky, poukazat na to, ktora je vlastne horsia, zakernejsia a viac ublizi...

M.G2.5.2016
 

Zana, aká múdrosť ide zo sedemnástej kapitoly. stačí, že si niekoho postavíme na piedestál a to, čo máme pred očami nevidíme. dobre si to napísala..

Zana4.5.2016
 

Vďaka Miška... otázka je, ako sa k tomu postaví Etela, či jej dojde, čo jej chcel vlastne Miro povedať.

Mária Blšáková30.4.2016
 

Podarilo sa ti ma dojať i rozosmiať. Tie rozhovory, kostrbaté slovosledy len umocnili ich vierohodnosť. Vedela som si Etelu predstaviť úplne presne. Tuším mi i trochu stúplo do hlavy z vína, ktoré vygrúlila. Máš naozaj dar opísať dianie tak, aby mal čitateľ pocit, že tam niekde stojí a všetko vidí i počuje rovno od aktérov. Držím ti palce i naďalej a znova si prídem počítať.

Zana4.5.2016
 

Milá Majka, veľmi pekne ti ďakujem za komentár i mail, nevieš si predstaviť, ako si tie slová od teba vážim a ako mi spravili náladu. Vďaka ešte raz :)

Gabriel Ambler - Rasťo28.4.2016
 

Jáj, stretávky, tam sa občas dejú veci... Inak Viktor je neodolateľný, ale vyzerá to tak, že aj Mirko je oveľa zaujímavejší ako neborák Janko...

Zana28.4.2016
 

No, Janko je síce dobráčisko od kosti, ale je pravda, že na Viktora nemá. Som rada, že stále čítaš.

MG26.4.2016
 

Zana, tento príbeh ma veľmi baví. mozaika všedných dní, do ktorých sa sem-tam zamotá niečo nevšedné. Tie chlpaté nohy v silónkových ponožkách ma dostali. Perfektné :-)

Zana28.4.2016
 

Ďakujem Miška, tieto povzbudivé kometáre mi vždy spravia náladu :)

Ella Lenart23.4.2016
 

Ahoj Zana,
tvoj príbeh radá čítam, pretože tak ako láska ma niekoľko podôb, tak aj nevera ich má niekoľko. Známa, neznáma, pravdivá, nepravdivá, videná, nevidená, zamlčaná, objavená, či ako to hovoria básnici, čo oko nevidí, srdce nebolí? Myslím, že rovnako ako láska, je aj nevera nevyčerpateľnou studnicou na príbehy. Priznám sa, že cítim z Tvojho príbehu, že tu nebude pomstychtivá nevera plná nenávisti a zlosti. Táto prišla životom.Preto, aj keď na začiatku som bola možno z tých, ktorí sa nestrácali v príbehu, teraz by som možno poradila, aby si už neskákala ako na šachovnici alebo minimálne. Tri kapitoly boli o Pauline, na preskáčku. Bola som rada, keď si dolepila tú hrôzu na lade hneď ďaľšou kapitolou a následne december 2013, teraz sme v Novembri 2013.Vo filme by tento strih príbehu bol fantastický. Takéto filmy milujem, no v knihe....zabúdam na podstatne detaily postáv a to ma núti vrátiť sa ku kapitolám predtým hľadať, kto je kto. Neber to v zlom, pretože perfektne píšeš, čisto zrozumiteľne, iba skús sa pozrieť chronologický na príbeh a zlepiť pár kapitol tak, aby sme sa nestratili.Stále čakám na tu neveru...

Zana23.4.2016
 

Milá Ella, zase veľmi pekne ďakujem za trefný komentár. Rozsekanosť je vec, s ktorou bojujem od začiatku a je mi jasné, že si to budem musieť na konci ešte raz \"nastrihať\" celé znovu. O to viac to môže miasť, keď kapitoly nepridávam tak často. Mám vlastne dve hlavné postavy a ich minulost i prítomnosť, čo sú vlastne štyri časové pásma. Priznám sa, že som chcela ísť najprv chronologicky, a teda cez \"dve pásma\", ale potom sa mi zase zdalo, že to potřebuje pridať, tak som skočila do budúcnosti. Zároveň som tým chcela poukázať na motiváciu postáv, lebo v Nevere ani tak nejde o neveru ako o to, čo k nej viedlo a ako na ňu pozerať, presne ako si písala. Nebude to náhly skrat, bum, spálené mosty... Ďakujem, že čítaš aj za takéto pripomienky.

SD22.4.2016
 

Zeby konecne doslo k nevere?:-) Teda, pekne pomalicky odkryvas pozadie, paci sa mi taky styl:-)

Zana23.4.2016
 

Silvi, ďakujem... žeby, keby...počkajme si :)

Mária Blšáková22.4.2016
 

Tvoja kapitola mi spríjemnila ráno. Vedela som si presne predstaviť Marikine neoholené nohy v silonkových ponožkách, i Janka ako gúlil na Etelu oči. Som veľmi zvedavá, či Viktor naozaj príde a aká bude jeho reakcia na Etelu. A priala by som i Marike, hoc dákeho škamtavého Brita, ktorého by mohla v predstavách vyteperiť na bieleho koňa.

Zana23.4.2016
 

To som rada :) No a Marika ho zbalila...v kapitole, kde sa Etela stretla s Viktorom je spomenuté, že Jánovi tvrdila, že ide na stretnutie s Marikou, ktorá sa vrátila z romantického pobytu v Londýne... ale vôbec sa nedivím, že si to prekukla, viz Ellin komentár... Tak len toľko, Marike doprajem trochu šťastia :)

Gabriel Ambler - Rasťo16.4.2016
 

Hehe, modry konik je brutalny fenomen. Ja som sice samec, ale vdaka drahej polovicke a nasmu babatkovskemu snazeniu viem o podobnych weboch takmer vsetko. Vyborna kapitola, Zana. Ty si fakt mala modreho kona zakazaneho?

Zana21.4.2016
 

Vďaka Rasťo. Takže aj ty si bol \"snažilka\" :) Ja som si modrého koníka zakázala sama po tom, čo som na začiatku tehotenstva začala pociťovať všetky možné negatívne veci, o ktorých tam písali. Stačilo mi s ním prežiť len jeden podvečer a už som tam radšej nečuchla, radšej som presedlala na modru strechu, tam je to veselšie :)

michaela galambošová16.4.2016
 

Ja som tiež modrokoníkovská snažilka, ktorá mala nakúpených sto testov z ebayu, a keď počítam, tak 7 týždeň tehotenstva, to už musela mať meškanie zhruba tri týždne. ale inak veľmi dobre napísaná kapitola. :)

SD16.4.2016
 

Ahoj, Zana. Pekna kapitola, ziva, dynamicka, skutocna. Bolo mi Pauliny viac luto, ako si len vies predstavit. Mam iba jednu otazku. Chapem, ze zeny, ktore na dieta nemyslia a obcas im to meska, si ani neuvedomia, ze mozu byt v siedmom tyzdni. Ale ako to, ze Paulina neriesila, ze jej to meska alebo co. Ked som bola v podobnej situacii, cely rok som chodila s teho testami po kabelke a kontrolovala sa dokonca aj predtym, ako som zjedla sushi, ci nahodou motyka nevystrelila, lebo co ak by v tom bola salmoneloza. Ale to len mozno ja som ta sialena \"modrokonikovska\" snazilka:-)

Zana16.4.2016
 

Silvia, Miska... vdaka za pripomienku.No asi vychadzam z toho, ze u mna to bolo do tretieho mesiaca bez zmeny a nie som jedina a nejak mi to nedoslo.No ale mate pravdu, vacsine to meska , takze to budem musiet trochu opravit :)Diky, snazilky..nabuduce sa viac inspirujem na modromkonikovi, ktoreho som mala zakazaneho :)

M.G14.4.2016
 

Dúfam, že nebude mať ešte väčšie ťažkosti s otehotnením, keby stratila nádej, že sa to raz podarí, bolo by to na dve veci..

Zana16.4.2016
 

Nuž...čo ti na to napísať, čítaj ďalej :)

Ella Lenart12.4.2016
 

Ahoj Zana,
veľmi pekná kapitola, aj keď neviem prečo tým psom si u mňa Oliver nenapravil renomé o dobrom chlapovi.
Perfektne si opísala pocity sklamanej ženy, myslím, že nie jedna sa v tom nájde. Stále čakám na ten\"hriech\".

Zana13.4.2016
 

Ahoj Ella, som rada, že stále čítaš. A máš dobrý \"čuch na ľudí\", lebo Oliver si rozhodne ani v nasledujúcej kapitole renomé nenapraví... ideálny veru nie je, i keď sa tak snaží vyzerať.

Gabriel Ambler - Rasťo11.4.2016
 

Mne meno Ogilvy hneď pripomenulo vymysleného súdruha hrdinu z Orwellovej 1984-ky. Také meno by som krásnemu a nevinnému šteniatku určite nedával. Oliver je krajšie, ale to by sa im asi plietlo...

Zana13.4.2016
 

Tak po tomto súdruhovi to fakt nie je. Mne sa práve zdá, že teraz je trend dávať psom mená po veľkých osobnostiach - Nietzsche, Artemis, Adolf... kde sú tie časy, keď sa každý druhý volal Rexo, Dunčo, Azor... ja už žiadneho takého psa nepoznám...:))

SD11.4.2016
 

Tak aj Tvoja hrdinka sa vykupala v ladovej vode?:-) Len dufam, ze bez nasledkov. Ogilvy v pribehu bol velmi dobry tah!

Zana11.4.2016
 

? jaj, a teraz neviem, aka dalsia hrdinka sa kupala v ladovej vode? A nasledky bohuzial budu dost znacne :( len tak by som ju tam nehadzala..

SD11.4.2016
 

Terezu som vymáčala v zamrznutom rybníku niekde na začiatku, ale bez následkov. Mrzí ma, že Paulína si to zlizne, je mi sympatická. Oli už menej, neznášam chlapov, ktorí musia mať všetko tip-top.

Zana11.4.2016
 

Tak som si to schválne u teba dohľadala a fakt aj Tereza, celkom som na to zabudla... Ale čestné iskričkové, že som nekopírovala. Sama som sa tak pred desiatimi rokmi skoro utopila, takže to mám z vlastnej hlavy..brr

SD11.4.2016
 

Vyhrala si, pretoze ja som si preborenie ladu vymyslela, kym Ty si ho skutocne prezila:-) Tak ho pri Pauline pekne opis, aby som vedela, ake to naozaj je, lebo ja to na vlastnej kozi skusat nepojdem:-)

SD5.4.2016
 

Vidíš, každému vyhovuje niečo iné, ja by som typy ako Markéta najradšej udusila vankúšom :-) Páči sa mi rôznorodosť postáv, Markéta verzus Paulína. Som zvedavá, čo z toho bude.

Zana6.4.2016
 

Silvia, ty si nahliadla do mojej excelovskej tabuľky s poznámkami, keď si tie dve dala proti sebe? ;) Ja som \"moju skutočnú Markétu\" mala veľmi rada, síce mi z nej občas hučalo v hlave, ale dokázala toľkokrát zachrániť situáciu, že by to iný nedokázal...a mala zlaté srdce, v podstate chcela tým tláchaním len združiť kolektív, tak ju nechajme žiť a vankúš radšej pod hlavu :)

Raniya5.4.2016
 

Aj mne sa páčila Markéta. :) A nemám rada nanútené zdvorilostné témy (aj keď sa im nedá vyhnúť). Presne z toho dôvodu, že zväčša vyznievajú trápne a nezaujímavo.

Zana6.4.2016
 

No ono sú možno práve trápni a nezaujímaví len ľudia, ktorí nedokážu zdvorilostné kecy otočiť tým správnym smerom :)

Mária Blšáková5.4.2016
 

Páčilo sa mi, ako si vykreslila Markétu. Poznám zopár takých ľudí. Idú ako na zotrvačník :)
A počasie je fakt bezpečná téma. Napriek tomu ju nemám rada, lebo keď sa ma niekto spýta na počasie, automaticky mi napadne, že som nudná :)

Zana6.4.2016
 

Ďakujem. Markéta je inšpirovaná mojou bývalou kolegyňou, ktorú ľudia buď milovali alebo nenávideli. A niekedy si poviem, zaplaťpánbu za témy ako počasie a ľudí ako Markéta :)

michaela galambošová30.3.2016
 

Ej, ej, už to zaváňa neverou.. som zvedavá, či sa Etelka zhamuje :-)

Zana4.4.2016
 

:)) neviem, čo znamená \"zhamuje\", ale Etelka rozhodne pritvrdí..

Mária Blšáková30.3.2016
 

Joj, Viktor rozhodne vie, ako nabúrať ženskú rovnováhu :) Ale držala sa statočne, aspoň navonok :)

Zana4.4.2016
 

Presne tak,Majka, Viktor je ťažký kaliber :)

SD30.3.2016
 

Ahoj, Zana, poctivo čítam každú kapitolu. Priznám sa, že mne sa postavy a dátumy zatiaľ nepletú, ale to je možno preto, že ja mám rada podobné časovo porozhadzované príbehy, preto ich aj píšem. Súhlasím s Ellou, že možno by sa zišlo trochu príbeh popohnať, ale na druhej strane poznám mnoho iných kníh, kde sa v podstate nič nedeje, ale sú tak fantasticky napísané, že si to čitateľ ani nevšimne. Dosť závisí od toho, ako sa to bude celé odvíjať ďalej. Koniec-koncov, ak to budeš mať príliš dlhé, nikdy nie je neskoro na konci rukopisu sadnúť si nad to a všetko, čo by Ti príbeh brzdilo, trochu prevzdušniť. Ale to, čo je potrebné a čo možno vypustiť, sa dá niekedy vidieť až na konci. Každopádne čítam ďalej a som zvedavá, akým smerom sa to bude uberať.

Zana4.4.2016
 

Silvia, ďakujem za ďalší povzdbudzujúci komentár...no čo povedať, \"delete\" to vždy istí, možno ho nakoniec použijem na celý súbor a bude :)

Ella Lenart28.3.2016
 

Ahoj Zana,
prešla som jedenásť kapitol a nenudili ma, aj napriek veľkej absencie dialógov Priznávam, že musím si pamätať veľa detailov, aby som si mohla pospájať roky a postavy. To môže byť pre čitateľa \"brzdou\" v pokračovaní.Na druhej strane vieme, že niekde prebehla nevera, preto sa snažíme zistiť kto s kým. Ja by som nedala ruku do ohňa že Oli a Etela...no to je len dohad, keďže si nás nechala za zatvorenými Paulinými dverami. Som na jedenástej kapitole a žiada sa mi už dramatickosť. Niečo sa predsa už musí stáť, ak s tým ešte váhaš, tak si to premyslí, aby to nebolo na dlhé lakte a stratí sa záujem.Určite si to dočítam, pretože píšeš s ľahkosťou, ktorú v textoch cítiť.

Zana29.3.2016
 

Milá Ella, som rada, že si sa pristavila a zanechala tento komentár, je pre mňa veľmi cenný, lebo mi potvrdil všetky moje pochybnosti :)) Príbeh mám podrobne rozplánovaný a každú časť veľmi zvažujem, aby tam nebola žiadna situácia ani myšlienka navyše..normálne to mám nahádzané v exceli :), takže ja sa orientujem, ale uznávam, že to môže pre ostatných pôsobiť chaoticky, i keď v ďalších kapitolách by sa malo všetko postupne vyjasňovať. Čo sa týka dramatizácie, tak uznávam, že som sa zabednila v príliš dlhej expozícii. Skúšam s tým robiť, čo sa dá, možno sa na to nakoniec aj vykašlem, možno celkom na konci upravím ten začiatok, prepisovať už zverejnené kapitola však nebudem, nechám to teraz tak a uvidím, kde sa dá zabrať, aby sa to viac rozbehlo...neviem, mám teraz tak žalostne málo času na písanie :((. Každopádne, veľmi si vážim pripomienky tohto typu a budem vďačná za ďalšie. Maj sa pekne a ešte raz vďaka!

Michaela Galambošová24.3.2016
 

Píšeš pútavo. Síce furt mám chaos v Etelkách a Ilonkách a Pavlínkach, ale verím, že sa to pekne všetko spojí. Je to taký kaleidoskop postáv, ale taký príjemný. Mňa to veľmi baví a vždy sa poteším, keď nájdem novú kapitolu.

Zana29.3.2016
 

Vďaka! Je to jednoduché - Ilona je babka, Etela matka a Paulína dcéra :))

Gabriel Ambler - Rasťo23.3.2016
 

Píšeš krásne, len stále čakám, kedy sa tam konečne vyskytne aj tá nevera. Alebo sa to všetko zosype naraz, vo všetkých vzťahoch?

Zana23.3.2016
 

Ahoj, áno, každý vzťah dostane zabrať a prepletie sa to vo finále. Veľmi sa mi nechce prísť s prvoplánovou kapitolou, kde sa nejaká nevera odohrá a potom sa v ďalších bude riešiť ďalšie usporiadanie vzťahov. Beriem to vlastne celé od konca, resp. od začiatku, chcem sa na neveru, resp. nevery(lebo ich bude viac typov) pozrieť aj z opačnej strany...no neviem, možno moc filozofujem a čitateľov to časom odradí..ale myslím, že klasických diel s neverou je mrakym, tak to skúšam takto.

Gabriel Ambler - Rasťo23.3.2016
 

Mňa si rozhodne neodradila, mne sa filozofovanie páči.

SD18.3.2016
 

Velmi sa mi pacil hlavne posledny odsek, je dost na zamyslenie. Ci naozaj neopatovana laska trochu nezakrnie. Ale to mozno len my zeny tak extra precitlivelo riesime, muzi si to mozno ani nevsimnu, pokial je o nich inak postarane.

Zana22.3.2016
 

Silvia, ty mi vždy osvetlíš nový pohľad, za to ti ďakujem. Vidíš, ja stále riešim len Etelu, ale ani ma nenapadlo pozrieť sa takto na vec z Jánovho pohľadu. Alebo aspoň myslím, že si to takto myslela?

michaela galambošová14.3.2016
 

Zana, toto bola nejaká ultrakrátka kapitola, no píš, píš, som zvedavá :-)

Zana18.3.2016
 

Ahoj, nevedela som, ako to rozdeliť, resp. spojiť s inou časťou, kedže je to zase ďalšia časová rovina. Táto už je dlhšia :)

SD13.3.2016
 

Zana, pises o obycajnych veciach neobycajnym sposobom, ktory sa ku mne prihovara. Ani ja nemam rada lietadlove toalety, ale nikdy som sa nezamyslala nad tym, preco, ved su ciste a tak, ale az Ty si to pomenovala, je to prave ten pocit klaustrofobie a stiesnenosti. A tak je to s kazdou Tvojou kapitolou-namiesto mna pomenuvas bezne veci, nad ktorymi nemam cas sa zamyslat a ked ich najdem medzi Tvojimi riadkami, je to ako ziarovka nad hlavou v kreslenych komiksoch, heurka, to je ono:-) som zvedava, co Paulina s Alesom vyvedie...teda asi tusim, ale chcem vediet vsetko ostatne :-)

Zana18.3.2016
 

Milá Silvia, som rada, že nájdeš v mojich textoch niečo viac, to je pre mňa veľmi podstatné, dať tam okrem príbehu aj nejaké myšlienky, vzbudiť pocity apod., veď vieš. ;) Ďakujem, že čítaš!

Gabriel Ambler - Rasťo10.3.2016
 

Dobre sa to číta, má to šťavu. Jedna otázočka - kam to išli na výlet, keď odtiaľ videli sútok Dunaja s Moravou a dopravili sa tam električkou? Pôvodne som si myslel, že šli na Devín, ale tam električky nejazdia. Išli z Dúbravky na Devínsku Kobylu?

Zana10.3.2016
 

Čestne priznávam, dostal si ma :)) Na Devíne som bola pred sto rokmi a že tam nejazdí električka mi nedošlo... I keď, možno si si všimol, že čo sa týka miest, tak v mojich dielach nebývam nikdy konkrétna, takže ani teraz som tam nedala žiadne zemepisné názvy, bola to len inšpirácia skutočným miestom, a teda trafil si ktorým ;) Diky

Raniya9.3.2016
 

Pekne sa čítala táto kapitolka, taká romantická. Oliver sa mi páči/l. Tak si to predstavujem. :) Len sa trochu bojím, keď vidím názov.

Zana10.3.2016
 

Ďakujem Raniya... romantiky ubudne, bohužiaľ.

M.G7.3.2016
 

Pekná, romantická kapitola. No akosi čakám, kým sa to všetko... veď vieš..

Zana10.3.2016
 

Miška.. coming soon... :)

Mária Blšáková7.3.2016
 

Oliver vyzerá na fajn chlapíka. Veľmi príjemná, pohodová kapitola. Len laškovanie trojročného dievčatka by som zmenila za niečo iné. Snažila sa ho zaujať, flirtovala na svojej detskej úrovni, alebo niečo podobné.

Zana10.3.2016
 

Majka, ďakujem.

Norma Marquéz2.3.2016
 

Ahoj. Príbeh sa mi páči. Má logiku, spád, postavy sú uveriteľné, takže sa teším na pokračko. Len dúfam, že budeš kapitoly pridávať často :)

Zana2.3.2016
 

Ahoj, ďakujem za pochvalu, teší ma každý nový čitateľ, čo sa vyjadrí k mojim textom. Kapitoly pridávam cca raz za týždeň, možno budem aj častejšie, no teraz mám bohužiaľ málo času na písanie. Tak hádam takáto frekvencia nikoho neodradí :)

michaela galambošová2.3.2016
 

Ahoj Zana. Vieš rozkošne opísať na prvý pohľad úplne bežnú situáciu z domácnosti. mala som pocit, že sa opieram o kuchynskú linku a sledujem to divadlo. A Etelka sa nám teda pekne rozkokošila :-)

Zana2.3.2016
 

Ďakujem Miška. Etelke treba trocha dopriať, zaslúži si to za ten obetavý život, čo vedie :)

SD1.3.2016
 

Ts ts ts, Etelka? :-) Prekvapivy moment. Stale som cakala, ze to bude skor o Pavline alebo mozno dokonca o Ilone, akesi rodinne tajomstvo alebo cosi podobne, tak teraz som zvedava na to, akym smerom to povedies.

Zana1.3.2016
 

Neboj, aj Paulína príde na rad a dokonca aj Ilona :)

Oľga25.2.2016
 

Ahoj, Zana.
Aj ja som tvoja verná čitateľka, to vieš. Veľmi starostlivo som čítala - Imigrantov. A mrzelo ma, keď to už skončilo. Niekde si spomínala, že by si napísala druhý diel. Potešilo by ma to.
Priznám sa, že som čítala aj tvoj prvý román, ktorý tu máš pod názvom - Návrat. Možno sa nahneváš, ale ten ma vôbec nezaujal. Prečítala som asi štyri kapitoly a už som viac nečítala. Viem, že to nie je veľa na hodnotenie. Ale už ten začiatok ma nezaujal. Potom som skočila na koniec, ten sa mi viac pozdával, dostávalo to trocha spád.
Neviem, možno preto ma to nebavilo, že to bolo určené pre inú vekovú skupinu.
Tak preto tieto dva tvoje romány, ma dosť milo prekvapili. Toto sú už diela skúsenej autorky.
Píš, pridávaj, budem čítať a tešiť sa na pokračovanie.

Zana29.2.2016
 

Milá Oľga, veľmi pekne ďakujem za slová a úprimnosť, vážim si že čítaš, i že komentuješ. Napísať druhý diel Imigrantov...hm, asi som písala, že pokračovania nemám rada, lebo mi málokedy príjdu vydarené, ale všetko je vo hviezdach :) A čo sa týka Návratu, trafila si klinec po hlavičke. Sama viem, že úvod bol hrozný a bolo tam veľa chýb, lepila som to pár rokov aj s niekoľkoročnými prestávkami a podľa toho to dopadlo. Ale bolo to treba, pochopila som veľa vecí a hovorím si, že Návrat boli moje \"pôrodné bolesti\" :)) Tak dúfam, že Nevera nebude posledné/nevydarené dieťa a osloví ťa viac. Ešte raz ďakujem, že čítaš, Olga!

SD24.2.2016
 

Ohromne si vystihla svatuskarsku Etelu. Trikrat denne otcenas, dceru zavrie do izby a sama ma urcite za nieco cierne svedomie. Akoby som to prezivala s nimi, normalne ma zamrzelo, ked sa jej nepacil darcek, bolo mi chudaka manzela luto. Ako vystrihnute zo zivota.

Zana29.2.2016
 

:)) veru veru...

Kamila24.2.2016
 

Opäť sa páčilo. Vlastne, ako vždy. :) Príbeh plynie absolútne hladko. Teším sa na ďalšiu kapitolu.

Zana29.2.2016
 

To ma veľmi teší, Kamila!

Michaela24.2.2016
 

Zana, pekne si sa \"vypísala.\" Toto je druhé dielko, ktoré od teba čítam a mám pocit, že to ide \"svižnejšie.\" úplne si ma vtiahla do deja.. teším sa na pokračovanie. A už sa vysomárujem :-)

lxcxbu24.2.2016
 

Ďakujem za povzbudenie, Miška. Dnes mám zase \"tvorivú depku\" ;), takže tvoje slová ma potešili.

SD21.2.2016
 

Zana, Tvoje pribehy su neuveritelne zive. Pracujes s naozajstnymi ludmi, ich citmi, tuzbami, akoby si im videla do hlavy a vdaka Tebe tam dokazem nakuknut aj ja a byt niekym inym. Vzdy sa tesim na kazdu novu kapitolu.

Zana24.2.2016
 

Silvia, ďakujem za pochvalu.Je pravda, že na postavách a ich vnútornom svete mi veľmi záleží, niekedy mám pocit, že sa v nich hrabem až moc, tak snáď to nebude otravné ;)

Mária Blšáková19.2.2016
 

Milá Zana,
dnes som si prečítala tri kapitoly. Jedna časť bola, akoby si pred rokmi nazerala ku nám cez okno či kľúčovú dierku. Myslím, že každý autor túži po tom, aby raz uchopil nevšednú tému, ale takéto diania zo života sú podľa mňa čítanejšie, lebo sa môžme stotožniť s hlavnými hrdinami.
Do oka mi udrelo slovo moc (čechizmus) ale páčilo sa mi. Som zvedavá na Oliho. :)

Zana24.2.2016
 

Súhlasím, Majka. Stále si hovorím, že píšem o obyčajných ľuďoch a neviem, či to stačí. Čechizmy sú moja slabá stránka, to vieš, ešte ich asi pár bude ;) Som rada, že sa páčilo a dúfam, že sa bude páčiť aj Oliver.

Marek19.2.2016
 

Ahoj Zana,
začítal som sa do prológu a hoci som to neplánoval, nutkanie otvoriť si ďalšiu a ďalšiu kapitolu, sa nedalo potlačiť.
Trošku sa, podobne ako Michaela, strácam v menách, ale snažím sa ich nejako vyseparovať po svojom :)
Tu už aby sa človek bál nakuknúť k dielam, ktoré doteraz obchádzal, aj to len z jediného dôvodu, lebo vie, či skôr očakáva, že to bude dobré a jemu tak pribudne na konte ďalšia dobrá rozčítaná \"vec\". Mám dojem, že onedlho už ani nebudem stíhať čítať všetko to, do čoho som sa tu, na mamtalente, pustil.
Mám len jedinú výryvku (odvodené od slova vyrývať, nie víriť :) btw - je to nespisovné slovo, ale mne sa akosi lepia samé na jazyk), čo som to... aha, viem - Klinec do rakve - do rakvy.
Nevere budem verný aj naďalej.

Zana19.2.2016
 

Milý Marek, veľmi ďakujem, že si sa pristavil a začítal. Sme na tom podobne, štve ma, koľko diel mi uniká a to už len po pár riadkoch na hlavnej stránke šípim, že sú dobré. Bohužiaľ, nie som \"nafukovacia\", ledva stíham písať a dočítavať, čo som začala, asi tak 5-6 knih naraz... A vďaka za výryvku a i pripomienku k postavám, už som písala aj nižšie. Každá bude mať svoje podstatné miesto, preto ich je toľko a už ich nebude pribúdať, tak to od ďalších kapitol bude hádam jasnejšie a jasnejšie. A vďaka za vernosť, dúfam, že ťa neopustí! ;)

michaela galambošová11.2.2016
 

Ahoj Zana, pekne vťahuješ do deja, síce sa mi trošku pletú postavy, ale vari sa z toho vysomárim :-)

Zana19.2.2016
 

Čakala som, kto to prvý napíše :) A to som to opravovala už 2x, lebo manžel po prvom prečítaní ostal v nemom úžase, či to myslím vážne, alebo si z neho strieľam ;) Keby si sa z nich nevysomárila (inak super slovo, že?), určite mi napíš. Vďaka!

Gabriel Ambler - Rasťo11.2.2016
 

Tiež sa mi to páči, tvoje diela majú dušu. Proste sa dajú precítiť.
Hehe, kresťan či luterán, no to keby počul môj nebohý dedo, ev.a.v. farár... Mal taký obľúbený vtip - mladý Nácko sa dovalí domov a hovorí mame:
- Mamo, budem sa ženiť!
- Ná a kerú si bereš?
- Ná susedovie Francka!
- Bože, veď to luterán...

Zana11.2.2016
 

Tak ten je výborný :))) pobavil si ma, díky!

Kamila11.2.2016
 

Číta sa to samo. Má to energiu, je to živé. Človek má pocit, že je s rodinou za stolom a načúva. Teším sa na ďalšiu kapitolu. Za mňa 5 hviezdičiek. :)

Zana11.2.2016
 

Milá Kamila, teší ma, že si sem nakukla aj ty, dúfam, že ťa nesklamem. Ďakujem za komentár!

Michaela G.8.2.2016
 

Super, pacila sa mi prva kapitola. Prajem dobru muzu 😉

Zana11.2.2016
 

Miška, díky! :) Múza sa hodí.. vždy keď píšem mám zároveň strach, že sa zaseknem a už to nepôjde. Vlastne po každej napísanej kapitole mám pocit, že ďalšiu už nedám :) A tak to pomaly šolichám od jednej k druhej...

Stella Maris6.2.2016
 

Milá Zana,
teším sa, že si pridala nový román a opäť z iného súdka. Nevera je téma nevyčerpateľná a som zvedavá, ako zasiahne do života Tvojich postáv a ako sa s ňou popasujú.
Tak nech Ti priazeň múz zostane naklonená aj naďalej :)

Zana11.2.2016
 

Stella, ďakujem. Som rada, že si zase tu. A inak netrpezlivo čakám, či pridáš aj ty niečo nové, chýbajú mi piatkové večery s Alicou :) Nevera je nevyčerpateľná téma, to máš pravdu, dúfam, že sa mi podarí aspoň trochu ju uchopiť a aspoň trošku inak, než sa o nej písalo doteraz...

Stella Maris16.2.2016
 

Milá Zana, teší ma, že si na Alicu nezabudla. Ďalší príbeh som začala písať len nedávno a netrúfam si ho uverejniť skôr, než sa dostanem aspoň do prvej tretiny. Potom už budem mať istotu, že sa nezaseknem a dokážem ho dokončiť. Tak maj so mnou strpenie :)
P.S. som zvedavá, kto bude prvou obeťou nevery :)

SD5.2.2016
 

Mila Zana, nedockavo som cakala na zaciatok, ako to cele nastartujes. Nesklamala si :-) Sekundu som cakala, ci jej otec nebude alkoholik/bezdomovec, ktoreho treba zachranovat, to napatie bolo vyborne. Sup-sup dalsiu!

Zana11.2.2016
 

Silvia, a vidíš, to ma vôbec nenapadlo, že to môže niekoho napadnúť. Mne išlo najmä opísať, kam otca dohnala matka a ako blbo sa cítila Paulína.. žiadne napätie som tam nechcela dávať. Ale tak je milé, že si ho tam našla, o tom to vlastne je :)

Gabriel Ambler - Rasťo30.1.2016
 

Čau, som rád, že zase píšeš. Imigranti boli skvelí, takže budem pozorne čítať aj novinku.

Zana5.2.2016
 

Vďaka, mužský čitateľ sa vždy hodí, aby mi to neskĺzlo do ženského románu :)

SD30.1.2016
 

Trafila si mi na strunu. Pacia sa mi pribehy s rodinnou historiou, kde viem o vsetkych vsetko, akoby som tej rodine zila. Vies citatela vtiahnut do pribehu.

Zana5.2.2016
 

Vďaka.. sú to len prvé kapitoly, ale máš pravdu, budú to vlasne príbehy jednej rodiny týkajúce sa názvu diela :)

Mária Blšáková30.1.2016
 

V rovnakom čase tu pribudlo niekoľko nových vecí. Práve minule sme rozoberali, že tie rozpísané sa uzavreli a nových niet. Našťastie sme nemali pravdu. Zana, odrodené mám na tri životy. Som veľmi zvedavá, čo sa z toho vyvinie. Prídem zas.

Zana5.2.2016
 

Musím priznať, že som sa dlho dokopávala k novým postavám, tak veľmi som si na tie \"imigrantské\" zvykla, že by som najradšej napísala pokračovanie, i keď by nebolo o čom :) No a odrodené na 3 životy? Buď si pôrodná asistentka alebo máš 10 detí? :)

michaela galambošová29.1.2016
 

Zana, som rada, že píšeš, pokoj Matildinej duši :-)

Zana30.1.2016
 

vďaka Miška ;)

Oľga29.1.2016
 

Ahoj, Zana. Zaujímavé, začínať pohrebom. Teším sa na ďalší, dúfam, skvelý román. Som rada, že si napísala niečo nové. Už teraz premýšľam, čoho sa to bude týkať. Nechám sa prekvapiť.

Zana30.1.2016
 

Ahoj Olga, z pohrebu prejdeme na narodenie, co povies? :) No a hlavna tema knihy je v jej nazve :) Dúfam, že sa ti bude páčiť!

SD29.1.2016
 

Vitaj spat:-) mam sa nachystat na nejake rodinne tajomstvo? dysfunkce rodiny a ich problemy - to je moje:-)

Zana30.1.2016
 

Mila Silvia, tak tak, mozes sa nachystat aj na tieto veci :) Vdaka, ze citas!

Zana29.1.2016
 

Ahoj Domz, vdaka, ze si sa pristavil a hned aj napisal. Ajaj, hanba ma fackuje. To je tou \"prologovou slepotou\", ten si clovek cita najcastejsie a chyby nevidi... hned sa vrham na opravy. Diky.

Domz29.1.2016
 

Ahoj Zana, Tvoje predošlé príspevky som nečítal, takže sa s tebou stretávam po prvýkrát. Snáď sa nenahneváš, keď vypichnem zopár chybičiek. V prvom rade, môj subjektívny názor je, že je tam priveľa \"som\" ... možno niekto to bude vidieť ináč. Ďalšie sú už iba chybičky krásy:
-2x za sebou slovo \"zavesená\".
-Pred pár minútami priklopili veko na jej truhle - vyhodil by som zámeno jej
-ostali už len samy pre seba - samy, ak sa nemýlim, sa viaže so ženským rodom, keďže hovoríš o babi a ujovi, má to byť sami
-Zohýba sa nad tú temnú jamu - opäť by som vyhodil zámeno tú

Toľko odo mňa, je toho dosť málo na nejaké väčšie hodnotenie. Som zvedavý, čo sa z toho vykľuje :) Držím palce

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Elena Vincent

O mne

O čom inom teraz písať?

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: