IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nevinní zmätkári: Jeden trapas za druhým (Marek Zákopčan)21.4.2010
 

Hodnotenie vydavateľstva:

Marek je na dobrej ceste ukázať aj to, čo sa skrýva pod škrupinou sebavedomia, irónie a istej spupnosti dnešnej mládeže. Verím, že sa mu to podarí. Má skvelý štýl, vie sa pohrať s písmenkami, ovláda pravopis, jeho vety sa ľahko čítajú, cítiť z nich atmosféru a najmä nadhľad.
(Celé hodnotenie nájdete v sekcii Hodnotenia)

VALÉRIA MALÍKOVÁ, riaditeľka vydavateľstva Ikar

4
 počet hodnotení: 15
prečítané 506, Komentáre 37

 

1. kapitola, v ktorej sa Tomáš zachová ako blbec a hladinu môjho osudu rozvíri jedna esemeska
 
 
     Už vám niekedy zazvonil telefón, keď ste boli na záchode? Máte dokončiť, čo ste začali, alebo sa rozbehnúť a zdvihnúť? Shakespeare nevedel, čo je správna dilema, na rozdiel od Murphyho a jeho zákonov. Čo sa môže pokaziť, to sa aj pokazí. Volal Tomáš, aby potvrdil naše dnešné stretko.
     O hodinu som postával pred vchodom do strediska s bowlingovou halou, biliardom, ruletou a hracími automatmi. Škoda, že nefajčím, čas by mi možno ubehol rýchlejšie. Niežeby som chuť nikotínového šialenstva nikdy nevyskúšal! Len som na tom nevidel nič svetoborné.
     Tomáš našťastie nemeškal. Vystúpil z autobusu a kráčal smerom ku mne. Moment! Povedal som kráčal? Skôr sa mi zdalo, že sa akosi zvláštne nakláňal z jednej strany na druhú. Akoby predvádzal slalom pomedzi neviditeľné kužele.
     Ruky som si prekrížil na hrudi, hlavu som naklonil nabok a nadvihol som jedno obočie (ľavé, pravé totiž samostatne n...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Juraj 2.6.2011
 

Smiech je korením života.
Presná pravda, ako máš napísané aj na obale knihy.
Je to fajn humor, bavil som sa pri tom, teším sa na ďalšiu knihu :)

Juraj2.6.2011
 

P.S. Tiež viem samostatne nadvihnúť len ľavé obočie :)

Lenka Fabryova23.2.2011
 

Ahoj Marek,
prečítala som si úryvok a musím povedať, že ma pobavil a rozosmial (hlavne to maľovanie obrazov na WC). Ja osobne považujem najťažšie na písaní dostať do textu humor, nadhľad a iróniu. Tebe sa to akoby mimovoľne darí a to je super.

Bea Hric Svetlikova8.2.2011
 

Milý Marek tak kedže som mala šťastie a vyhrala som 5 mamtalentackych knih medzi nimi aj tvoju aj s autogramom tak mala som možnosť prečítať si aj tvoju.Ja nie som zrovna maniak na čítanie kníh radšej sa hrám so slovkami metaforami v mojich basniach a čítam básne, no Tvoja kniha ma začala baviť od začiatku, je plná mladýckeho zmyslu pre humor vidím ,že Ti tento zmysel nechýba ako mne a tak to len v tichu obdivujem a usmievam sa a zároveň veeeeľmi gratulujem.škoda,že ja si ani netrúfnem na to, napísať knihu, ale len básne. Myslím,že vydavateľstvo vybralo dobre.

Beatriče.5.12.2010
 

Marek gratulujem,v novom časopise Zdravie som našla reklamu na tvoju knihu.
P.S. Tento časopis číta veľa ľudí.

Soňa T27.9.2010
 

...áno, áno a ešte raz áno... :)) Ďakujem za zážitok... toto ma dostalo.

šmolo =)2.9.2010
 

nazdárek Marek, na začiatok máš úplne úžasné meno =) ,,,,Tvoj spôsob písania je úžasný, zbožňujem iróniu, príbeh je osviežujúco vtipný =)a vystihnutý

Marek Zákopčan2.9.2010
 

díky, ale moje meno nie je ani zďaleka také úžasné ako jeho nositeľ :DD

Karin4.8.2010
 

Ahoj Marek
píšeš absolútne skvele.Ak chceš aj čítať skvelé veci pridaj sa k nám www./chalan.sk/detail.html?a=6bbc118c9a9a7c910af593a9148f26
Ďakujem

Marek Zákopčan2.9.2010
 

Karin, ďakujem :-) žiaľ, ten link sa mi nedá skopírovať, skús mi napísať cez FB :-)

sonia21.7.2010
 

roztomilé. pripomenulo mi to moje vnímanie sveta keď som bola tínedžerka... vtipné, osviežujúce prirovnania. paráda.

Rastislav Turák15.6.2010
 

Ahoj Marek. Pokúsil som sa k Tvojmu dielu urobiť nejaký návrh obálky - nevedel som však veľmi si predstaviť \"obrazový materiál\" k nevinným zmätkárom a tak dúfam, že som to veľmi nesprznil - vopred prosím o prepáčenie. Pár layoutov nájdeš v sekcii grafika. Verím, že sa Ti aspoň niektoré zapáčia, ohodnotíš ich, či napíšeš komentár.

PS. Ostatné kapitoly nevinných zmätkárov by sa dali nájsť kde?

Marek Zákopčan15.6.2010
 

Rastislav, Tvoje obálky sú viac než skvelé, môžeš byť na seba naozaj pyšný. Pozrel som si všetky Tvoje návrhy a som Ti nesmierne vďačný za námahu. Zaslúžiš si vyhrať :DDD Gossip mám navyše tiež rád. A keď už sme pri tom - mohli by tie seriálové obrázky byť na obálke?

Ostatné kapitoly sa budú dať nájsť už len v knihe :D

Rastislav Turák15.6.2010
 

uff, trapas... ja som tie obrázky zháňal len na internete, netušil som, že je to nejaká známa vec (Gossip hovoríš)... tak to proste zatiaľ len ako návrh (najmä tých laoyoutov), do finálnej podoby by muselo byť niečo iné.
Ale ďakujem za uznanie, teší ma, že to tešilo :)

PS. Nevedel som, čo na obálku dať, práve kvôli tomu, že tu sú len 2 kapitoly a tak som nevedel, ako a kam to bude smerovať (preto to kúpalisko :)

Adhara29.5.2010
 

Dobre napísané, pútavé a vtipné. I keď dej tretej kapitoly speje k niečomu tak veľmi klišéoidnému, že už to vo mne začína vyvolávať alergickú reakciu.
Vo mne však žiaľ vyvoláva alergickú reakciu každá tretia kniha a dva z troch filmov, čiže to neznamená, že by tá Tvoja bola v niečom zlá. Aspoň podľa názoru väčšiny nie.

DARK29.5.2010
 

Palec hore -
vtipné, milé, netuctové, písané bez akýchkoľvek rušivých elementov v podobe neznalosti rodného jazyka... nedá sa nemať kútiky pier zdvihnuté dohora, a je zbytočné vracať ich do pôvodnej polohy. Rada si počkám na knižnú podobu.

Tina Van der Holland7.5.2010
 

Veľmi sviežo, čisto a vtipne napísané príbehy. Marek, blahoželám ti k peknému hodnoteniu a verím, že bude pre teba povzbudením do ďalších kapitol!

ANDREA BUGÁTOVÁ7.5.2010
 

Ahoj Marek.
Gratulujem k hodnoteniu od p.riaditeľky. Som normálne myslela, že som ti dávala koment, ale nakoniec to ostalo len na FB MT.
Odpíšem ti aspoň to najdôležitejšie. Páčilo sa mi o tých pipkách - babenkách na špendlíkoch, farba laku na rukách a na nohách ladí s farbou kabelky :D :D - inak pravda.
Na toaletách - si vystihol presne tie panie, čo tam ponúkajú služby zákazníkom :))
Takže po Tvojej už vydanej knihe si myslím, že táto je v poradí. Držím palce. Páčilo sa mi to, nasmiala som sa, s ľahkosťou prečítala. Len nechápem samú seba, prečo som ti tento koment nedala aj tu :) Díky a ahoj.
P.S.: Autobiografia? - odpovedal si: Necháš si pre seba a na predstavivosti nás - čitateľov. Moja predstava je áno - autobiografia :)

mima23.4.2010
 

musim povedat ze postava Alexa ma neskutocne bavi..:D..vzdy som obdivovala vsetkých spisovatelov ako to len dokazu...:D..budem ti drzat prsty aby si pisal tak skvelo ako doteraz..:D

Marek Zákopčan24.4.2010
 

díky za milý komentár, mima :o) aj ja sa čudujem, ako to tí spisovatelia robia :D

Soňa Glendová-K.22.4.2010
 

Ahoj Marek:)konečne som si našla čas a prečítala \"Zmätkárov\" celých. Aké však bolo moje sklamanie, keď som zistila, že je toho tak málo. Takže mi nezostáva nič iné, iba s napätím čakať na pokračovanie:)
Tvoj štýl je perfektne prepracovaný, krásne sa pri ňom oddychuje. Naozaj som mala po celý čas pocit, že stojím vedľa Alexa a prežívam spolu s ním jeho peripetie:)Tak ako som písala na FB, páči sa mi ako sa vieš pohrať so slovíčkami. A tvoj humor:)tak to je niečo úžasné!! Píšeš s nadhľadom, ako človek, ktorý už má čo-to za sebou:)
Vďaka za príjemný oddych pri tvojom príbehu, po celý čas mi šklbalo kútikmi mojich pier:) Hm..Kurník!a Šopa! a Trma! a Vrma!..kde ty na to chlapče chodíš:)SUPER!! budem sa tešiť na nové kapitoly...
Prajem pekné dni:))
S pozdravom Soňa
PS: Ďakujem za virtuálnu pusu...potešila!

Marek Zákopčan24.4.2010
 

Ďakujem, Sonička, za Tvoje pochvalne hrejivé slová :o)) perfektne prepracovaný štýl? Vážne? :D väčšinou len sadnem a píšem, veľmi nad tým nepremýšľam, ale o to viac ma teší, že má moja tvorba takýto ohlas. Aj Alex je Ti za to určite vďačný :D Kam na to chodím, to neprezradím, lebo potom by tam išiel každý a ja by som prišiel o výhodu :DD

Peter Elena Michael22.4.2010
 

Veľmi sa mi to páči...stačí takéto ohodnotenie? Smiech je korením života....:))))+ ešte jeden nevinný postreh. Dozvedel som sa veľmi zaujímavé... aj pocity slušného muža...:))))

Marek Zákopčan24.4.2010
 

haha, pocity slušného muža... :DD skôr by som to nazval \"slušne opísané pocity muža\" :DD vďaka ;o))

Broňa22.4.2010
 

práve som si všimla, že nad týmto rámčekom nie je nápis Váš komentár- ale Pridať reakciu :) Tomu sa povie výzva! Akcia- reakcia. Takže:
Marek, úsmev na mojej tvári počas čítania vyvolávalo hneď niekoľko podnetov:
-ladenie/ dokonca by som povedala virtuózne naladenie/ textu, ktoré mi veľmi presne pripomína moje časy na vysokej škole, keď sme sa v divadelnom súbore zabávali tým, že sme sa hrali so slovami, historkami,zážitkami a dokázali na počkanie vymýšľať situácie/ o ktorých sa bežne vravieva, to nevymyyyyslíš, to je život/a bavili sa nielen ich rozprávaním, ale aj divadelným predvádzaním- teda - ladenie, ktoré veľmi presne šteklí predstavivosť čitateľa a táto kreatívna obrazotvornosť /zrejme cielene budovaná a podporovaná/ šteklí potom aj bránicu čitateľa/čiže mňa/
- vždy ma poteší, keď objavím text, ktorý je aj zážitkom po stránke štylistickej, bohatý na výrazové prostriedky, ľahký a prepracovaný, bez gramatických chýb
- spôsob podania je úžasný, akoby mi dovoľoval, ba až ma pozýval kráčať po boku hlavného hrdinu a vzhľadom na osobnú nezainteresovanosť s pobaveným nadhľadom sledovať čo sa mu deje- skvelá šanca kráčať zas svetom /dielom/ v študentských topánkach ma dostala

Vlastne, chcela som napísať ešte trošku viac, ale tento miništvorček, v ktorom to po sebe nemôžem čítať, ma znervózňuje. Keby aspoň bola možnosť náhľadu celého mnou napísaného... Nuž, končím,možno dakjedy dokončím. Tak máš autentickú, autorkou neupravovanú reakciu... Nabudúce to skúsim zhrnúť do tých štyroch riadkov, ktoré sú tu vždy vidieť. /to je pre mňa výzva-byť stručná a jasná/ A , Marek, ďakujem. Rada som si opäť obula študentské topánky.

Marek Zákopčan24.4.2010
 

Broňa, na Tvoju reakciu môžem reagovať len jedným slovom - wau :D Naozaj veľmi pekne ďakujem, takmer som od dojatia slzu vyronil :D
Teší ma, že som Ťa svojimi \"Zmätkármi\" dokázal takto \"zasiahnuť\", to je potešiteľné pre každého autora ;o) budem rád, ak im ostaneš verná aj naďalej

Broňa11.5.2010
 

Marek- vernosť nesľubujem- čo sa týka kníh a literárnych diel som knihomanka /skrátka silne promiskuitná osoba vyhľadávajúca zážitok za zážitkom či pôžitok za pôžitkom/
Takže záleží len na Tebe, čo mi /ako autor/ poskytneš :)))

isabelle21.4.2010
 

Neviem, nad čím som sa smiala najviac, ale \"chudobný zberač kávových zŕn\" asi vedie
:-)
Len tak ďalej,vynikajúca vec (nechcem napísať knižka, keď to zatiaľ knižka nie je a próza je veľmi neurčité slovo).

Marek Zákopčan22.4.2010
 

Isabelle, niekoho úsmev pri čítaní mojich riadkov je pre mňa najlepšia odmena, takže Ti ďakujem a verím, že sa budeš baviť aj naďalej ;o))

Karin Krausová21.4.2010
 

Ideš!!! je to skvelé.Ostaň tak krásne nad vecou a nech ti ten zmysel pre nezmysel vydrží až do konca..

Marek Zákopčan22.4.2010
 

Díky, Karin, budem ho živiť čo najlepšie :D

Daniela Peleščáková21.4.2010
 

Marek, som veľmi rada, že Ťa uviedli v tipoch na čítanie a vďaka tomu som sa mohla zoznámiť s Tvojím dielom.
Ešte sa mi nestalo, aby som sa pri niektorom diele tu na MT tak rehotala, ako pri čítaní Tvojich Nevinných zmätkárov. Výborné!!! :-))) Tvoj román by som mala čítať namiesto raňajok, nabila by som sa energiou na celý deň. Takže len tak ďalej, už sa teším na pokračovanie.

Marek Zákopčan21.4.2010
 

Danielka, ďakujem Ti z celého svojho skazeného srdca :D Presne to som chcel docieliť. Som rád, že sa mi to podarilo, aspoň môžem pokojne spať :D Teší ma, že sa tešíš, budem sa snažiť nesklamať Ťa ;o)

Daniela Peleščáková21.4.2010
 

Ahoj Marek, tak som tu zas!
1. Neverím, že chalan s takým zmyslom pre humor má skazené srdce.:-)
2. Ak si zaregistrovaný na facebooku, tak mrkni na stránku mámtalentu, trochu sme si Ťa tam popretriasali. :-)
Ahoj!

Ľudmila Ká21.11.2010
 

Jasné, že Marek nemá skazené srdce. To on len tak tára. Ale to je celý on. Narodil sa s jednou úžasnou vlastnosťou, dokázať rozosmiať. Úplne prirodzeným spôsobom.Marek je proste face:o)

Marcel Páleš21.4.2010
 

Zdravím Ťa Marek!
čaro Tvojej prózy podľa mňa spočíva aj v tom, že text vyznie akoby ho napísal ostrieľaný šedivý spisovateľ, no zároveň to predýchané mladým duchom...pred očami sa nám pritom rozvíja postupne, aby čítanie nebolo náročné. Výborne! držím palce. :)

Marek Zákopčan21.4.2010
 

ďakujem, Marcel, Tvoje slová si cením o to viac, že Ty sám si podľa mňa nesmierne literárne nadaný a talentovaný. Držme si palce navzájom :D

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Marek Zákopčan

Ja a žabky 2.JPG
O mne

Mohol by som napísať, že knihy a písanie sú môj život, ale asi by to vyznelo pateticky, tak to radšej nenapíšem :D lepšie bude, keď poviem, že mám rád humor vo všetkých jeho polohách, rovnako ako svojich priateľov a telku :DD Medzi moje obľúbené knihy patria Majster šarkanov, Ópiové vojny, ale i Mesto tieňov a Zradná vášeň :DDD

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: