IKARIKAR http://www.ikar.sk

Nevyspytateľné lásky osídla (Šarišská)21.2.2015
 

5
 počet hodnotení: 1
prečítané 152, Komentáre 0

 
Nevyspytateľné lásky osídla, kapitola prvá
„Je starý?“
„Nie.“
„Tučný?“
„Nie.“
„Smrdí?“
„Gwendoline!“
Dievča sediace na tmavozelenej brokátovej pohovke sa pri okríknutí svojou staršou spoločníčkou ani nepomohlo, len kajúcne sklopilo pohľad na svoje ruky zložené v lone.
„Prepáčte, mylady,“ ospravedlnila sa doslova mechanicky potláčajúc úsmev. „Ale ja tomu, žiaľ, stále nerozumiem.“
Lady Ramseyerovú však jej ospravedlnenie asi neuspokojilo. Skutočne uspokojiť ju dokázalo naozaj len máločo a hoci bola mladá Gwendoline mimoriadne snaživá a šikovná, jej sa to nepodarilo nikdy. Akoby sa matka jej najbližšej a najdôvernejšej priateľky už pred niekoľkými rokmi rozhodla, že Gwendoline nie je dobrá pre ňu, jej dcéru, rodinu a celú anglickú spoločnosť, hoci bolo neznáme, kde pramenila táto nevraživosť a čo presne ju živilo.
Na Gwendoline Gallagherovej totiž nikto nenachádzal absolútne žiadnu chybičku. Nikdy sa ničím neprevinila proti etikete a konvenciám, nestala sa súčasťou žiadneho škandálu, obchádzali ju všetky klebety pretriasané na čajových posedeniach me...
hodnotiť:
hodnotiť
12345

 


Komentáre

Upozornenie správcu

Napíšte text v rámiku do poľa pod ním. V prípade, že nebude správne vyplnený mail_to_by_send

secNávštevník

 

Profil autora

Šarišská

O mne

"Ako ťažko nemilovať, keď sťa kvietok k čiernej zemi na prsia sa tvoje kloní dievča - kvietok utešený, verí tebe ako Bohu, všetky skvosty, čo má z neba, tebe dáva. Ako ťažko nemilovať vtedy - seba." - Janko Jesenský

Nie je toho veľa, čo by som o sebe mohla prezradiť. Spolieham sa na to, že svet od takého mladého človeka neočakáva veľkolepé činy, ktorými by sa mohol chváliť. Rada by som sa niečím popýšila, žiaľ, zatiaľ nemám čím. Žijem, nie je mi čo závidieť. Mám rada mačky, obľubujem čierny čaj a často sa strácam vo vlastnej hlave.

Asi by som mala skromne pripomenúť, že svojím dielom nehodlám učiniť prevrat v literatúra, dúfam však, že aspoň niekomu spríjemní večer alebo upršané popoludnie.

 

Všetky moje diela


 

Projekt

mediálne
podporujú: